2019 m. gegužės 21 d. 21:32 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Moksleiviai išliejo penkias pajūrio spalvas

Moksleiviai išliejo penkias pajūrio spalvas nuotrauka, foto

DALYVIAI. Antrojo konkurso "5 pajūrio spalvos" dalyviai per parodos atidarymą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete vakar atidaryta moksleivių kūrybinių darbų konkurso "5 pajūrio spalvos" paroda, apdovanoti laureatai.

Pasak konkurso organizatoriaus, VDA Klaipėdos fakulteto Grafinio dizaino katedros lektoriaus Martyno Lapo, šis antrus metus organizuojamas konkursas neriboja kūrybos žanro. Jame buvo laukiami ir piešiniai, tapybos, grafikos darbai ir foto- ar videomeno kūriniai.

LAUREATĖS. Konkurso I vietos laureatė apdovanojimuose dalyvauti negalėjo. Iš dešinės: II vietos laimėtoja Goda Petreikytė ir III vietos laimėtoja Kamilė Anikanovaitė.

"Penkios spalvos - tai keturis pagrindinius gamtos elementus: žemę, orą, vandenį ir ugnį išreiškiančios spalvos, o penktoji - kūryba. Šio konkurso tikslas - ugdyti kūrybinius ir meninius moksleivių gebėjimus, suteikti erdvę jauniems žmonėms parodyti savo kūrybą ir supažindinti jaunimą su galimybėmis studijuoti Vilniaus dailės akademijoje, paskatinti juos likti ar atvykti į uostamiestį. Todėl ir konkurso tema buvo apie Klaipėdą. Kvietėme vyresniųjų klasių moksleivius pažinti, atrasti Klaipėdą, išreikšti savo santykį į šį miestą, atskleisti jo identitetą. Mums patiems buvo labai įdomu, kaip jaunimas mato Klaipėdą, kas jiems yra svarbu. Tikime, kad ir konkurso dalyviams pravers konkurso laureatų diplomai bei pažymėjimai apie dalyvavimą, kurie papildys jų portfolio", - kalbėjo M. Lapas.

I VIETA. Deimantės Bulvičiūtės piešinys.


II vieta. Godos Petreikytės piešinys.


III vieta. Kamilės Anikanovaitės piešinys.

Anot pašnekovo, kvietimas dalyvauti kunkurse "5 pajūrio spalvos" buvo išsiųstas Klaipėdos ir Klaipėdos regiono mokykloms metų pradžioje. Šiemet konkurse panoro dalyvauti 30 jaunųjų menininkų iš 5 Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Kalvarijos mokyklų.

"Sulaukėme didelio, gražaus pluošto piešinių originalų. Dauguma atlikti tapybos ir grafikos technika. Kitų žanrų darbų šiais metais nėra. Tikimės, kad šis konkursas taps tradicinis, dar augs jo dalyvių skaičius ir žanrų įvairovė", - vylėsi M. Lapas.

Visi konkurso dalyvių darbai iškabinti VDA Klaipėdos fakultete surengtoje parodoje ir bus eksponuojami iki birželio pradžios.

VDA Klaipėdos fakulteto komisija, kurią sudarė dekanas prof. Alvydas Klimas, lektoriai Saulius Jusionis ir Martynas Lapas, išrinko tris konkurso laureatus. Trečioji vieta skirta Kamilei Anikanovaitei, Klaipėdos technologijų ir mokymo centro mokinei.

"Man Klaipėda - pirmiausia ryškus miestas, nes tai miestas prie jūros. Mane labiausiai žavi Klaipėdos senamiestis. Jį ir pavaizdavau savo piešinyje. Į akį krito gatvelė, vedanti į senąjį turgų, nes ji man pasirodė labai ryški ir spalvinga", - komentavo savo kūrinį K. Anikanovaitė.

Antroji konkurso vieta atiteko Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivei Godai Petreikytei. Po apdovanojimo Goda sakė: "Man Klaipėda - tai pirmiausia jūra. Aš pati esu kretingiškė, bet dažnai atvažiuoju į Klaipėdą ir būtinai einu prie jūros. Tad savo piešinyje pastele pabandžiau perteikti nuostabias Klaipėdos saulėlydžių spalvas. Regis, pavyko. Pirmą kartą laimėjau prizinę vietą ir labai džiaugiuosi", - sakė antrosios vietos laimėtoja.

Pirmosios vietos laureate paskelbta Deimantė Bulvičiūtė, Kalvarijos meno mokyklos mokinė. Jai VDA Klaipėdos fakultetas padovanojo parengiamuosius kursus, kurie organizuojami norintiesiems studijuoti akademijoje. Deja, pati konkurso nugalėtoja apdovanojimo ceremonijoje dalyvauti negalėjo.

II ir III vietos laimėtojoms įteikti diplomai ir leidiniai, pristatantys VDA Klaipėdos fakulteto studentų ir absolventų kūrybą. Taip pat dovanų gavo ir dar penkios konkurso dalyvės, kurioms komisija skyrė paskatinamuosius prizus.

Po parodos atidarymo konkurso dalyviams buvo surengta ekskursija po VDA Klaipėdos fakultetą. Moksleiviai susipažino su čia dėstomomis disciplinomis, turėjo galimybę asmeniškai pabendrauti su dėstytojais ir studentais.

TEMA. Konkurso dalyviai buvo kviečiami piešiniuose atskleisti savo požiūrį į Klaipėdą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdos universitete (KU) jau šeštus metus iš eilės vyko „Tarptautinė savaitė“....

Tarptautinė savaitė į KU sukvietė užsienio partnerius nuotrauka, foto

Pirmus metus internetu vykdomas priėmimas į Klaipėdos miesto mokyklas, nepraėjo be nesklandumų....

Priėmimas į mokyklas: sistema nepaisė prioritetų? nuotrauka, foto

Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete vakar atidaryta moksleivių kūrybinių darbų konkurso "5...

Moksleiviai išliejo penkias pajūrio spalvas nuotrauka, foto

Lietuvoje kuriamas mokyklų tinklas, kuris užtikrins iš emigracijos grįžusių ir iš užsienio...

Klaipėdoje emigrantų vaikus priims trys mokyklos nuotrauka, foto

Pajūrio derbyje pasiekta pergalė! nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygoje Klaipėdos „Atlantui“ pavyko nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio...

Gargždų gimtadienio šventė: mažiau, bet originaliau nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Likus dviem savaitėms iki 766-ojo Gargždų miesto gimtadienio, vakar Kultūros centro konferencijų...

Ugniagesiai pataria, kaip apsisaugoti nuo žaibo nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, jog praėjusį savaitgalį žaibai Lietuvoje padegė keturis...

Neringos garbės piliečio vardą ketinama suteikti V. Adamkui nuotrauka, foto

Neringa, Neringos savivaldybė planuoja pagerbti kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų suteikdama jam savivaldybės...

Sportas, Paskelbta prieš 18 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 44 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...