2018 m. liepos 20 d. 22:56 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Mokinio pažymėjimas: kiek pabaigs iki Naujųjų, tiek ir turėsime

(1)

Mokinio pažymėjimas: kiek pabaigs iki Naujųjų, tiek ir turėsime nuotrauka, foto

NORS TIEK. "Mums svarbu, kad funkcionuotų užraktas į mokyklą, veiktų nemokamo maitinimo kontrolė bei elektroninį mokinio bilietą būtų galima naudoti viešajame transporte. Tikimės, kad šios funkcijos bus įvykdytos iki galo", - vylėsi Klaipėdos miesto savivaldybės atstovė.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Elektroninio mokinio pažymėjimo sistemą Klaipėdos švietimo įstaigose diegiančiai "Mano dienyno" komandai leista dirbti iki Naujųjų. Po to sutartis su šia bendrove nebus pratęsta, tad ko nespės įdiegti, už tai ir negaus užmokesčio.

Apie tokį Klaipėdos miesto savivaldybės sprendimą "Vakarų ekspresą" informavo Savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Tiesa, dar nežinoma, ar bus ieškoma nauja bendrovė, kuri ištesėtų iki galo neįvykdytus pažadus. Esą gali būti, kad kai kurių elektroninio mokinio pažymėjimo sistemos sudedamųjų dalių gali tekti atsisakyti.

"Buvome dar kartą susitikę su "Mano dienyno" atstovais, praėjusią savaitę išsiuntėme jiems oficialų raštą. Mes jiems davėme terminą, kad šiais metais turi baigti darbus. Kitais metais sutarties nebepratęsime. Svarbiausias klausimas ir yra, kiek jie baigs darbų. Ir mes, ir, manau, jie patys suinteresuoti baigti jų kuo daugiau, nes tik už tai jiems bus sumokėta. Tikrai nemokėsime už tai, kas nebuvo padaryta", - šios savaitės pradžioje pasakojo N. Laužikienė.

Jos žiniomis, dar yra likę bendrojo ugdymo mokyklų, kuriose nėra įdėti kontroliniai užraktai, ne visos mokyklos sulaukė ir mokinio pažymėjimų. O, pavyzdžiui, elektroninio mokinio pažymėjimo diegimas į neformalųjį ugdymą net nepradėtas.

"Yra ir daugiau darbų, kurių, matyt, jie jau ir nepadarys. Bet šituos mano įvardytus jie dar gali įgyvendinti. Mūsų tikslas, kiek įmanoma labiau užbaigti šį projektą", - pasakojo Ugdymo ir kultūros departamento direktorė.

Pasak jos, kol kas nėra apsispręsta, ar samdyti kitus rangovus, kad pabaigtų įgyvendinti elektroninio mokinio pažymėjimo projektą.

"Galvojame, kad reikia iš naujo įvertinti visą sistemą, pažiūrėti, kaip ji veikia. Gali būti, kad bus nuspręsta palikti tiek, kiek yra įdiegta, iki galo nebeplėtoti, o kai kurių komponentų atsisakyti. Mums svarbu, kad funkcionuotų užraktas į mokyklą, veiktų nemokamo maitinimo kontrolė bei elektroninį mokinio bilietą būtų galima naudoti viešajame transporte. Tikimės, kad šios funkcijos bus įvykdytos iki galo. Tiesa, labai stringa šio pažymėjimo diegimas mokyklų bibliotekose, jis nėra integruotas į viešąją miesto biblioteką, nebaigtas diegimas ir į neformaliojo ugdymo sistemą. Jau nekalbu apie tai, kad nėra pagamintas visas kiekis pačių bilietų", - vardijo N. Laužikienė.

Departamento direktorė sakė net negalinti pakomentuoti, ką apie tokią situaciją mano patys "Mano dienyno" diegėjai.

"Nerimtai kalba", - lakoniškai komentavo N. Laužikienė.

Priminsime, kad įdiegti bendrą elektroninio mokinio pažymėjimo sistemą Klaipėdoje "Mano dienynas" turėjo iki šių mokslo metų pradžios, tačiau iki šiol ji tinkamai neveikia.

Daugiau nei prieš mėnesį vykusiame Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje dalyvavę uostamiesčio mokyklų vadovai piktinosi ne tik dėl to, kad ne visi mokiniai turi naujuosius pažymėjimus, bet nesklandžiai veikia ir "Mano dienynas". Mokytojai jau pavargo rankiniu būdu trinti "n" ir "p" raides, nes jos "Mano dienyne" atsiranda be jokios priežasties, nors vaikas į pamoką atėjo laiku. Taip pat guodėsi, kad būta įvairių liapsusų, kai vaikai gavę pažymėjimą nustebo, kad įklijuota visai kito vaiko nuotrauka, ir t. t.

Priminsime, kad rangovui jau buvo surašytas 21 aktas. Vien šiemet - devyni. Tiesa, baudos juokingos, už vieną pažeidimą - tik 58 eurai.

Tuomet posėdyje dalyvavęs "Mano dienyno" steigėjo UAB Nacionalinio švietimo centro vadovas Giedrius Rakauskas gynėsi esą dėl nesklandžiai vykdomo proceso kaltę turėtų prisiimti ir pačios uostamiesčio mokyklos, nes ne visos laiku atsiuntė reikiamus duomenis mokinio pažymėjimams. Taip pat rado ir kitų pasiteisinimų.

Sužinoti, kiek darbų tikisi pabaigti patys rangovai, vakar nepavyko. Į elektroniniu laišku išsiųstus klausimus atsakymo nesulaukėme.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Sandra

2017-12-21   21:10

IP: 78.58.46.56

Ne tik Mano dienynas, bet ir Eduka turi problemų su administravimu, programuotojais. Visi jie vienodai blogi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Paaiškėjus egzaminų rezultatams, tikimasi, kad abiturientai šią savaitę aktyviau teiks pageidavimus studijuoti....

Trečdalis abiturientų dar nepateikė prašymų nuotrauka, foto

Klaipėdos meras tradiciškai pasveikino 100 balų įvertinimą iš valstybinių brandos egzaminų gavusius...

Šimtukininkai negailėjo padėkų mokytojams nuotrauka, foto

Gauti Klaipėdos miesto savivaldybės skirtą premiją už baigiamojo darbo pritaikymą miesto reikmėms...

Studentų darbai prisideda prie miesto gerovės nuotrauka, foto

Vakar paaiškėjo paskutinieji pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Džiaugiamasi, kad šiemet...

Klaipėdos abiturientų kraitis - 196 šimtukai nuotrauka, foto

Kretingos pranciškonų vienuolyno sodo paslaptys nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiandien be pėdsakų išnykęs Kretingos pranciškonų vienuolyno sodas – legendinė miesto istorinė...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (540) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Drevernos poilsiautojai: "Svarbu, kad nedingtų dabartinė aura" nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Poilsiautojų antplūdžio išlepinti Palangos, Nidos ar kitų kurortų verslininkai turėtų suklusti -...

Už grotų pasiuntė tik vieną nuotrauka, foto

Kriminalai, Iš bankų daugiau nei 200 tūkst. Eur pasisavinti siekęs ketvertukas - Simonas...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...