2018 m. gegužės 23 d. 21:19 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Mokesčiai už darželį: vėl sudarys darbo grupę

(22)

Mokesčiai už darželį: vėl sudarys darbo grupę nuotrauka, foto

KAS SUVALGO? Tėvai sakė turintys žinių, kad darželių virėjai verčiami važtaraščiuose pasirašyti ir prie tokių produktų, kurie net nepatenka ant darželinukų stalo.

© Scanpix nuotr.

Kol kas siekiantys pakeisti naująją mokėjimo už darželius tvarką klaipėdiečiai tėvai pasiekė tik tiek, kad Savivaldybės administracija pasižadėjo artimiausiu metu sudaryti darbo grupę, kuri iš naujo svarstys mokesčių tvarką.

"Jei nori numarinti kurį nors reikalą - sudaryk darbo grupę", - tokius Savivaldybės pažadus vaizdžiai įvertino politikas Rimantas Didžiokas vakar vykusiame miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje, į kurį jo bei kolegės Ninos Puteikienės iniciatyva buvo pakviesti ir tėvų atstovai.

R. Didžiokas ragino kitus Tarybos narius nepalikti šio klausimo spręsti darbo grupei, o pačiam komitetui parengti naują strategiją, tačiau iš kolegų nesulaukė pritarimo. Esą nei jis, nei kiti politikai tam neturi reikiamos kompetencijos.

Komitete dalyvavusios Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovės prašė, kad tuo laikotarpiu, kol dirbs darbo grupė, būtų grąžinta senoji tvarka. Tačiau ir šis siūlymas nesulaukė valdininkų palaikymo. Tad panašu, kad tėvams belieka apsišarvuoti kantrybe ir laukti dar net nepradėjusios veikti darbo grupės vaisių. O kad laukti gali tekti ilgai, sutiko ir valdininkai, ir politikai.

Be to, kad darželinukų tėvai yra nepatenkinti nauja mokesčių tvarka, vakar politikai išgirdo ir daugiau problemų, susijusių su darželiais. Tėvų atstovės tikino turinčios žinių, kad šioje sferoje vis dar veši korupcija.

"Tikrai žinau atvejį, kai Savivaldybės darbuotojas už priėmimą į darželį ima kyšius. Net žinau tikslią sumą - anksčiau ji sudarė 700 litų", - minėjo Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikė.

Pasak tėvų, naujieji mokesčiai taip ir neišgujo darželiuose renkamų rinkliavų, kaip buvo žadėta.

"O darželiuose dirbantys virėjai mums prisipažino, kad jie verčiami važtaraščiuose pasirašyti ir prie tokių produktų, kurie net nepatenka ant darželinukų stalo. Pavyzdžiui - lašiša", - teigė K. Paulikė.

SPRENDIMAI. Teigiama, kad dabar tėvai puolė į kraštutinumus - vieni veda ligotus vaikus į darželius, o kiti tariasi su medikais, kad šie išrašytų pažymą 10 dienų, nors vaikas sirgo kur kas trumpiau. Scanpix nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė priminė, kad buvo specialiai nurodytas adresas, kuriuo Savivaldybei galima siųsti anoniminius skundus dėl korupcijos atvejų ar darželiuose teberenkamų rinkliavų, tačiau esą taip nė vieno skundo ir nesulaukta.

"Kalbėdami, kad visi - vagys, mes nieko nepasieksime. Pateikite nors vieną konkretų faktą, juk tam yra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba", - ragino tėvus netylėti N. Laužikienė.

Tačiau mamos tikino, jog tėvai yra įbauginti. Neva jau dabar tie tėvai, kurie pradėjo kelti viešumon šiuos klausimus, iš darželių vadovų sulaukia užuominų, kad gali ieškotis kito darželio.

Tėvų atstovės dar kartą bandė įtikinti, jog naujoji tvarka yra ydinga. Ypač nustatytas 10 dienų terminas, kai susirgus vaikui nereikia mokėti už darželį. Esą dabar tėvai puolė į kraštutinumus - vieni veda ligotus vaikus į darželius, o kiti tariasi su medikais, kad šie išrašytų pažymą 10 dienų, nors vaikas sirgo kur kas trumpiau.

Priminsime, kad Vakarų Lietuvos tėvų forumas, reaguodamas į Klaipėdos miesto tėvų skundus, surinko 2 167 nauja mokesčių tvarka nepatenkintų tėvų parašus ir įteikė juos miesto valdžiai.

Tačiau, panašu, vien to nepakanka. Valdininkai prašė tėvų aiškiau suformuoti savo siūlymus, ką jie tiksliai nori keisti, kad žadėtoji darbo grupė galėtų juos apsvarstyti.

Žymos: darželiai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ada

2015-10-25   22:24

IP: 86.100.14.54

Gal kas pasakys kiek desreliu priklauso vaikui?duoda viena maza.juk ji sveria 40-45 gramus.klausiau aukletoju,tos mykia -nezinom kiek priklauso.

joooo

2015-10-25   21:09

IP: 86.100.121.84

pinigai, pinigai, o vaikai.... 7min per dieną skiria tėvai - tokia liūdna statistika. kas gal vaikui daugiau duoti -auklėtoja 20vaikų -ar mamytė vienturiukui?

R

2015-10-25   19:20

IP: 77.221.70.116

Užtat vaikai sveiki ateina į darželius, o ne toliau sergantys: snargliuoti ir kosintys. Kodėl kiti turi kentėti dėl sergančių, tiek vaikai, tiek darbuotojos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Panevėžio ir Klaipėdos menų gimnazijos nuo rudens į pirmas klases galės priimti...

Menų gimnazijai uždraudė rinkti dvi pirmokų klases nuotrauka, foto

"Sukurta palanki dirva intrigoms, nepasitikėjimui, įtampai kurti. Jau dabar neturintys mokyklų vadovų...

Permainos augina įtampą mokytojų bendruomenėje nuotrauka, foto

"Gyvenime reikia išdrįsti žengti žingsnius savo tikslo link. Kitaip nieko nebus", -...

„Vaikui gyvybiškai svarbu mokymąsi susieti su judesiu" nuotrauka, foto

Vakar kultūros centre Žvejų rūmuose surengtas jau penktasis respublikinis specialiųjų ugdymosi poreikių...

Saviraiškos festivalyje liejosi mokinių kūrybiškumas nuotrauka, foto

Iš Latvijos - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Latvijoje, Kekavos mieste, vyko tarptautinis meninės gimnastikos turnyras "Stars", kuriame žibėjo Klaipėdos...

Turgavietėse - Mokesčių inspekcijos vizitai nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį vienu metu Vakarų Lietuvos turgavietėse lankėsi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai....

Vėl skelbiamas konkursas į KVMT vadovo pareigas nuotrauka, foto

Kultūra, Kultūros ministerija paskelbė konkursus į Lietuvos rusų dramos ir Klaipėdos valstybinio...

Nevaldoma priekaba „nuvizgino“ automobilį nuotrauka, foto

Kriminalai, Avarija netoli Klaipėdos galėjo priminti garsaus Barry Levinsono filmo pavadinimą „Uodega vizgina...

Sportas, Paskelbta prieš 18 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...