2018 m. sausio 23 d. 08:18 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Mokesčiai už darželį: vėl sudarys darbo grupę

(22)

Mokesčiai už darželį: vėl sudarys darbo grupę nuotrauka, foto

KAS SUVALGO? Tėvai sakė turintys žinių, kad darželių virėjai verčiami važtaraščiuose pasirašyti ir prie tokių produktų, kurie net nepatenka ant darželinukų stalo.

© Scanpix nuotr.

Kol kas siekiantys pakeisti naująją mokėjimo už darželius tvarką klaipėdiečiai tėvai pasiekė tik tiek, kad Savivaldybės administracija pasižadėjo artimiausiu metu sudaryti darbo grupę, kuri iš naujo svarstys mokesčių tvarką.

"Jei nori numarinti kurį nors reikalą - sudaryk darbo grupę", - tokius Savivaldybės pažadus vaizdžiai įvertino politikas Rimantas Didžiokas vakar vykusiame miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje, į kurį jo bei kolegės Ninos Puteikienės iniciatyva buvo pakviesti ir tėvų atstovai.

R. Didžiokas ragino kitus Tarybos narius nepalikti šio klausimo spręsti darbo grupei, o pačiam komitetui parengti naują strategiją, tačiau iš kolegų nesulaukė pritarimo. Esą nei jis, nei kiti politikai tam neturi reikiamos kompetencijos.

Komitete dalyvavusios Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovės prašė, kad tuo laikotarpiu, kol dirbs darbo grupė, būtų grąžinta senoji tvarka. Tačiau ir šis siūlymas nesulaukė valdininkų palaikymo. Tad panašu, kad tėvams belieka apsišarvuoti kantrybe ir laukti dar net nepradėjusios veikti darbo grupės vaisių. O kad laukti gali tekti ilgai, sutiko ir valdininkai, ir politikai.

Be to, kad darželinukų tėvai yra nepatenkinti nauja mokesčių tvarka, vakar politikai išgirdo ir daugiau problemų, susijusių su darželiais. Tėvų atstovės tikino turinčios žinių, kad šioje sferoje vis dar veši korupcija.

"Tikrai žinau atvejį, kai Savivaldybės darbuotojas už priėmimą į darželį ima kyšius. Net žinau tikslią sumą - anksčiau ji sudarė 700 litų", - minėjo Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikė.

Pasak tėvų, naujieji mokesčiai taip ir neišgujo darželiuose renkamų rinkliavų, kaip buvo žadėta.

"O darželiuose dirbantys virėjai mums prisipažino, kad jie verčiami važtaraščiuose pasirašyti ir prie tokių produktų, kurie net nepatenka ant darželinukų stalo. Pavyzdžiui - lašiša", - teigė K. Paulikė.

SPRENDIMAI. Teigiama, kad dabar tėvai puolė į kraštutinumus - vieni veda ligotus vaikus į darželius, o kiti tariasi su medikais, kad šie išrašytų pažymą 10 dienų, nors vaikas sirgo kur kas trumpiau. Scanpix nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė priminė, kad buvo specialiai nurodytas adresas, kuriuo Savivaldybei galima siųsti anoniminius skundus dėl korupcijos atvejų ar darželiuose teberenkamų rinkliavų, tačiau esą taip nė vieno skundo ir nesulaukta.

"Kalbėdami, kad visi - vagys, mes nieko nepasieksime. Pateikite nors vieną konkretų faktą, juk tam yra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba", - ragino tėvus netylėti N. Laužikienė.

Tačiau mamos tikino, jog tėvai yra įbauginti. Neva jau dabar tie tėvai, kurie pradėjo kelti viešumon šiuos klausimus, iš darželių vadovų sulaukia užuominų, kad gali ieškotis kito darželio.

Tėvų atstovės dar kartą bandė įtikinti, jog naujoji tvarka yra ydinga. Ypač nustatytas 10 dienų terminas, kai susirgus vaikui nereikia mokėti už darželį. Esą dabar tėvai puolė į kraštutinumus - vieni veda ligotus vaikus į darželius, o kiti tariasi su medikais, kad šie išrašytų pažymą 10 dienų, nors vaikas sirgo kur kas trumpiau.

Priminsime, kad Vakarų Lietuvos tėvų forumas, reaguodamas į Klaipėdos miesto tėvų skundus, surinko 2 167 nauja mokesčių tvarka nepatenkintų tėvų parašus ir įteikė juos miesto valdžiai.

Tačiau, panašu, vien to nepakanka. Valdininkai prašė tėvų aiškiau suformuoti savo siūlymus, ką jie tiksliai nori keisti, kad žadėtoji darbo grupė galėtų juos apsvarstyti.

Žymos: darželiai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ada

2015-10-25   22:24

IP: 86.100.14.54

Gal kas pasakys kiek desreliu priklauso vaikui?duoda viena maza.juk ji sveria 40-45 gramus.klausiau aukletoju,tos mykia -nezinom kiek priklauso.

joooo

2015-10-25   21:09

IP: 86.100.121.84

pinigai, pinigai, o vaikai.... 7min per dieną skiria tėvai - tokia liūdna statistika. kas gal vaikui daugiau duoti -auklėtoja 20vaikų -ar mamytė vienturiukui?

R

2015-10-25   19:20

IP: 77.221.70.116

Užtat vaikai sveiki ateina į darželius, o ne toliau sergantys: snargliuoti ir kosintys. Kodėl kiti turi kentėti dėl sergančių, tiek vaikai, tiek darbuotojos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujos vaikams rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir...

Mokyklų valgyklos: bręsta pokyčiai nuotrauka, foto

Artėjant vasariui, kai turėtų paaiškėti, kaip keisis Klaipėdos universiteto statusas, svarstomos įvairios...

Po mėnesio Klaipėdos universiteto laukia rimtas egzaminas nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centre Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto...

Klaipėdos pedagogams - mokymai apie skyrybų vaikus nuotrauka, foto

Sausio 15 dieną Klaipėdos mieste minėtas Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos. Paminklas...

Klaipėdos universitete atminimo lenta Petrui Tarasenkai nuotrauka, foto

Iš Norvegijos – Šilutės kryptis nuotrauka, foto

Žmonės, „Tu­ri kas nors ir grįž­ti, ne tik iš­va­žiuo­ti“, – sa­kė 33 me­tų...

Pramoga baigėsi smūgiu į medį nuotrauka, foto

Klaipėda, Žiemos pramogų išsiilgę vaikai savaitgalį su rogutėmis dūko prie pakalnių ir kalnų....

Švyturio arena pateisino lūkesčius nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Septintus gyvavimo metus skaičiuojanti Švyturio arena Klaipėdoje kasmet plečia savo veiklos spektrą...

"Vakarų ekspresas": prieš ketvirtį amžiaus nuotrauka, foto

VE-25, Vartant 25 metų senumo dienraščio "Vakarų ekspresas" komplektą paaiškėjo, kad prieš ketvirtį...

Žmonės, Paskelbta prieš 11 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 17 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 8 val.

VE-25, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...