2019 m. birželio 16 d. 07:32 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

„Meilė gyvūnams suvienija“

2019-06-14, 14:44

Silva JONUŠAITYTĖ, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos socialinė pedagogė

„Meilė gyvūnams suvienija“ nuotrauka, foto

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“, kurios tema „Sąmoningas jaunimas – gyvūnų viltis“. Organizuojant šią konferenciją siekta dalintis mintimis, kaip ugdyti mokyklose sąmoningą jaunimą, kuris neliktų abejingas gyvūnams, kurie yra neatsiejama Žemės ekosistemos  ir žmonių gyvenimo dalis.

Dabartiniai duomenys rodo, jog žemėje esanti organizmų rūšių įvairovė nyksta nuo 100 iki 1000 kartų greičiau nei pastebima iš fosilinių  radinių. Didžiąja dalimi tai vyksta dėl žmogaus vykdomos veiklos: ekosistemų naikinimo, taršos, nedarnaus gamtos išteklių naudojimo, invazinių rūšių plitimo ir kitų priežasčių. Apie tai reikia kalbėti ir su mokiniais, skatinti juos diskutuoti apie gyvūnų  gerovę, jų teisių apsaugą bei gyvūnų santykį ne tik su gamta, bet ir su žmonėmis.

Į konferenciją skubančius svečius ir dalyvius nuotaikingai grojant muzikai, pasitiko Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos liaudiškos muzikos „Joginta“ ansamblis, o renginį atidarė gimnazijos teatro „Jorė“ mokiniai parodydami spektaklį „Peliukų mokykla“.  

Šioje konferencijoje buvo kalbama apie gyvūnų svarbą žemei ir žmonijai, nykstančių rūšių išsaugojimą ir meilę gyvūnams, svečiai taip pat skatino mokinių bendradarbiavimą su įvairiomis organizacijomis, kurios užsiima gyvūnų priežiūra ir gyvūnų teisių apsauga.

 Konferencijoje skaitė pranešimus ne tik 8–12 klasių mokiniai, bet ir suaugusieji, su gyvūnais turintys įvairios patirties: Gabrielė Vaitkevičiūtė,Vilniuje esančios organizacijos VšĮ „Tušti narvai“ vadovė, Christina Arutiunian, veterinarijos gydytoja, UAB „Pitema“ vadovė Laura Aširovienė Klaipėdos Medeinės psichologė-kaniterapeutė Rima Andriuškevičiūtė, dinozaurų parko DINO.LT. Radailiai direktorė, Nina Puteikienė, Lietuvos jūrų muziejaus Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja, Agnė Zobovienė, cirko artistė, Edita Kučinskienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, Simona Narūnė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų grupės vyresnioji tyrėja bei Juozapas Marija Žukauskas, OFM Pranciškonų vienuolis kunigas.

Konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“ pritraukė nemažai rėmėjų, kurių dovanomis buvo apdovanoti visi mokiniai, kurie skaitė pranešimus ir juos ruošę pedagogai. Mokinių pranešimai buvo įvertinami nominacijomis. Geriausio pranešimo nominaciją pelnė Neringos gimnazijos mokinės: Monika Kretulytė ir Augustė Stalioraitytė, kurioms padėjo ruoštis socialinė pedagogė Indrė Sadonytė, mokinės skaitė pranešimą tema „Kuršių Nerija – zoologijos sodas po atviru dangumi“.

Išskirtine konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“ itin džiaugėsi atvykę svečiai, kurie ragino konferenciją organizuoti ir kitais metais, sakė, kad konferencija galėtų tapti tradicine Klaipėdos  „Varpo“ gimnazijos konferencija, suvienijančia gyvūnus mylinčią bendruomenę, ir taip ugdyti, sąmoningą jaunimą, kuris yra gyvenimo be gyvūnų globos namų viltis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“,...

„Meilė gyvūnams suvienija“ nuotrauka, foto

Visoje Lietuvoje nesitraukiant alinantiems karščiams, mokyklų suoluose vos išsėdi ilgesniems mokslo metams...

Moksleiviai jau alpsta nuo karščio nuotrauka, foto

Birželio 6 dieną, garbingais „Investor‘s Spotlight“ kokybės ženklais apdovanotos rinkos poreikius labiausiai...

Informatikos inžinerijos profesinio bakalauro studijų programai – užsienio investuotojų kokybės ženklas nuotrauka, foto

Neproduktyvu vesti pamokas tokiomis oro sąlygomis, patvirtina švietimo, mokslo ir sporto ministras...

Ilgesni mokslo metai smogė kitu galu nuotrauka, foto

D. Grybauskaitės dešimtmetis: ko turėtų vengti prezidentės įpėdinis? nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Dalios Grybauskaitės dešimtmetis Lietuvos prezidento poste visuomenės nuomonės formuotojų, o vėliau ir...

Sovietinė Palanga: diskoteka ir bausme naktį įžengus į pliažą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Visi keliai vėlyvojo sovietmečio vasarą vesdavo į Palangą. 

Kas taip suerzino jaunąjį Landsbergį? nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partija pranešė, kad rugsėjo 8-ąją Žiemgalos...

Agluonėnuose duris atvėrė grožio salonas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Agluonėnuose skleidžiasi grožio paslaugų žiedas. Praėjusią savaitę Priekulės gatvėje duris atvėrė salonas...

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 11 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 12 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 12 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...