2020 m. gegužės 30 d. 03:24 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Lietuvos verslo kolegijos tarptautinė mokslinė-metodinė konferencija: „Regiono plėtra: Ekonomikos, Vadybos, Technologijų ir Teisės galimybės 2017“

2017-10-30, 10:15

Lietuvos verslo kolegijos inf.

Lietuvos verslo kolegijos tarptautinė mokslinė-metodinė konferencija: „Regiono plėtra: Ekonomikos, Vadybos, Technologijų ir Teisės galimybės 2017“ nuotrauka, foto

© Lietuvos verslo kolegijos nuotr.

Reklama

Šį savaitgalį Klaipėdoje vyko tarptautinė mokslinė-metodinė konferencija, kurią organizavo  Lietuvos verslo kolegija (Lietuva) kartu su Szent István University (Vengrija) ir Klaipėdos pramonės ir prekybos amatų rūmais. Tai 12-ji tradicinė tarptautinė konferencija, kurią organizuoja Lietuvos verslo Kolegija regioninės politikos formavimo problematika.

 Organizuojamoje tradicinėje konferencijoje pranešimus pristatė, dalyvavo naudingose diskusijose ir dalinosi patirtimi daugiau nei 40 mokslo ir verslo atstovų iš 9 šalių: Lietuvos, Vengrijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Graikijos, Vokietijos, Turkijos ir Slovakijos. Ši dvyliktoji konferencija yra ypatinga, kadangi ji buvo organizuota kartu su Lietuvos verslo kolegijos partneriais Szent István University.

„Regiono plėtros iššūkiai darnaus vystymosi kontekste yra labai svarbūs, todėl Lietuvos verslo kolegija nelieka nuošalyje, formuojant darnios regiono politikos kryptis, ir viena iš tokių formų yra konferencija. Tikiu, kad konferencijos metu aptarti iššūkiai ir diskusijos tarp mokslo ir verslo atstovų, duos naudą visoms pusėms, taip pat ir politikams, nes renginyje dalyvauja ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai. Šiuo metu yra nustatomos Klaipėdos regiono strateginės vystymosi kryptys, todėl šiame kontekste konferencija įgauna ypatingą reikšmę ir svarbą“, - teigė Lietuvos verslo kolegijos direktorė prof. dr. Angelė Lileikienė, skelbdama konferencijos pradžią.

Renginyje sveikinimo žodį tarė Klaipėdos miesto vice merė Judita Simonavičiūtė, Klaipėdos pramonės, prekybos ir amatų rūmų užsienio ryšių skyriaus vedėja Lina Kavaliauskienė, Prof. dr. DSc József Lehota, Szent István Universiteto Verslo ir vadybos doktorantūros mokyklos vadovas.

Konferencijos plenariniame posėdyje Lietuvos Respublikos seimo narys Simonas Gentvilas skaitė pranešimą tema „Klaipėda su 300 000 arba 500 000 gyventojų iki 2030 metų. Kaip tai padaryti?“. Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos vyriausioji patarėja Lineta Jakimavičienė skaitė pranešimą tema ,,Ekonominė plėtra regione: Vizija ir prioritetai“.  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas skaitė pranešimą tema „Klaipėdos uosto plėtra: regioninio ekonomikos augimo katalizatorius“. Assoc. prof. dr. Magda Robert iš Szent István University (Vengrija) skaitė pranešimą tema ,,Nedarbo ir infliacijos kontekstas Europos sąjungoje“. Dr. Marcel Kordoš, assoc. prof. Sergej Vojtovic, prof. dr. Herbert Strunz iš Alexander Dubcek University in Trencin (Slovakija) skaitė prenešimą tema ,, Inovacijų vaidmuo ES regioninės politikos požiūriu socialinės ir Ekonomikos plėtros stiprinimas Aleksandro Dubceko universitete“.

Konferencijos metu dirbo dvi sekcijos :  Vadyba, Ekonomika, Teisė ir regioninė darni plėtra bei Vadyba, Technologijos, Ekonomika Teisė ir regioninė darni plėtra,  pranešimus skaitė daugiau kaip keturiasdešimt mokslininkų.

Konferencijos medžiaga publikuota István Lietuvos verslo kolegijos moksliniame tiriamajame žurnale  "Vadyba", kuris yra įtrauktas į EBSCO Publishing Inc. Central & Eastern European Academic Source database, CEEOL, IndexCopernicus duomenų bazes.

Konferencijos partneriais tapo Klaipėdos savivaldybė, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra KEPA, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Konferencijos tikslas - skatinti mokslinę diskusiją regiono ekonomikos, vadybos, teisės ir technologijų klausimais, stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą tarp mokslininkų, bei raginti akademinės ir verslo bendruomenių diskusijas darnaus vystymosi srityje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Penktadienį šalies abiturientai baigia mokslo metus. Jų pabaigos simboliu tapęs paskutinis skambutis...

Abiturientai mokslo metus baigia kitaip nuotrauka, foto

Iš pilkų kasdienybės siūlų nuaustas mūsų buvimas ČIA, į kurį margaspalvėmis švytinčiomis...

„Verdenės“ progimnazija švenčia 50 metų jubiliejų nuotrauka, foto

Į pirminius stojimo etapus įveikusius ir pokalbio su atrankos komisija pakviestus stojančiuosius...

Harvarde pasiteisinęs absolventų įtraukimas į pirmakursių atranką – jau ir Lietuvoje nuotrauka, foto

Trečiadienį prasidėjęs priėmimas į profesines mokyklas atveria daugiau galimybių profesiją norintiems įgyti...

Nuo šiol profesijos galės mokytis gimnazistai bei 9-10 klasių mokiniai nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos (9) nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Vygando Sušilovo (gim. 1972) vaikystė prabėgo Liepų gatvėje.

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (627) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, Tęsiame pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar...

Kaimynų dieną šventė su muzika nuotrauka, foto

Klaipėda, “Kultūros fabrikas” penktadienį pakvietė klaipėdiečius kartu švęsti Europos kaimynų dieną.

Grįžta restauruotas kurėnas nuotrauka, foto

SE, Lietuvos jūrų muziejaus kurėnas "Sud 1" po pernai patirtos katastrofos, kurios metu...

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

SE, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...