2018 m. gruodžio 9 d. 22:24 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Kuršių nerijoje - Klaipėdos universiteto mokslo centras

(4)

Nors bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos universiteto (KU) ir Neringos savivaldybės jau pasirašyta, abiejų šalių atstovai susitiko aptarti kokios dar galimybės bendrai veiklai galėtų būti sukurtos. KU apsilankę Neringos meras Darius Jasaitis bei Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas pabrėžė, kad Kuršių Nerijoje galėtų įsikurti KU mokslo tyrimų centras.

„Turime pavyzdį, kuomet tik pastatę objektą sužinojome, kad neturime atliktų tyrimų apie pajūrį, nėra jokios informacijos. Tad mes atviri ir drąsiai sakau visų neringiškių vardu, norime, kad Kuršių Nerija taptų KU atvirų tyrimų objektu. Galimi ir jūriniai, ir kranto, ir miško tyrimai. Galime kalbėti ir apie bendrus sveikatinimo projektus.

Norime priminti, kad Neringoje veikė ornitologijos stotis, kokia šiuo metu yra Ventės rage. Ja galėtų naudotis šios srities mokslininkai. Tad jei matote galimybes, drąsiai imkitės priemonių, kurios padėtų visa tai įgyvendinti“, – ragino Neringos meras Darius Jasaitis.

KU Mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė priminė, jog tyrimų laboratorija Kuršių Nerijoje – sena universiteto vizija.

„Kadangi tai labai specifinis taškas, universitetas jau kurį laiką turi viziją apie Neringoje veikiančią laboratoriją ar Jūros tyrimų stebėjimų stotį. Šiuo metu galėtume tai sieti su projektuojamu STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centru“, – kalbėjo doc. dr. Rita Vaičekauskaitė.

KU mokslininkai ir studentai nuolat skatinami rinktis ir vystyti temas, kurios yra aktualios bei turi praktinę prasmę. Tad Neringos savivaldybės atstovai kviečiami siūlyti baigiamųjų darbų bei mokslinių tyrimų temas.

„Mūsų studentai gali imtis tyrimo, kurio tema būtų aktuali Neringos savivaldybei. Galite sudaryti ir mums pateikti užsakomųjų temų sąrašą baigiamiesiems bakalauro ar magistrantūros studijų darbams. Tyrimai galimi įvairiose srityse: vadyboje, ekonomikoje, sveikatos, turizmo ir kt. Studentams daug įdomiau rašyti darbą kuris – reikalingas, nagrinėti temas, kurios turi praktinę prasmę“, – sakė KU studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė.

Taip pat savivaldybės atstovai raginami teikti siūlymus konkrečių studijų programų tobulinimui bei įsitraukti į jų rengimo komitetus. Taip siekiama, kad KU paruošti specialistai atlieptų regiono verslo poreikius.

Klaipėdos mieste bus steigiama universiteto gimnazija, o kitose mokyklose – universitetinės klasės. Viena jų galėtų veikti ir Neringos gimnazijoje: pamokas vestų atvykstantys KU dėstytojai, o universitetinę klasę baigusiems moksleiviams būtų suteikiami papildomi kreditai ar balai mokslus tęsiant KU.

Neringos meras D. Jasaitis pasakojo, jog vis dažniau pasitaiko situacijų, kuomet neringiškiai mokslus pradėję sostinėje, juos baigia KU.

„Turim tokių pavyzdžių, kai tėvai išleidžia vaikus į Vilnių ir pamato, kad finansiškai išlaikyti vaiką ten nėra taip lengva. Tuomet studentai studijas persikelia ir tęsia Klaipėdos universitete. Pasikalbėjus pastebiu, kad mokslų kokybė juos tenkina, ir, kad tai tik mitas, jog studijos čia neva prastesnės“, – kalbėjo D. Jasaitis.

Universitetas taip pat įsipareigojo užtikrinti Neringos miestui reikiamų specialistų rengimą, savivaldybių bei jai pavaldžių įstaigų darbuotojams rengti kvalifikacijos tobulinimo kursus bei seminarus universitete ar Neringos savivaldybėje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Saulius

2018-10-13   09:47

IP: 88.119.136.66

Kas ten per zmones ale dirba...

> Studentas

2018-10-13   09:05

IP: 86.100.141.101

Bredas. Pitas?

Studentas

2018-10-12   18:14

IP: 84.15.185.137

Studentai rašys darbą, prajuokino. Bredas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Maždaug 6 tūkst. žmonių sekmadienį susirinko į protesto akciją Vilniuje reikalauti sparčiau...

6 tūkst. žmonių mitinge reikalavo didesnių algų mokytojams nuotrauka, foto

Pirmąją žiemos dieną Kaune vykusioje Nacionalinės moksleivių akademijos matematikos olimpiadoje šeštokų grupėje...

Jaunasis matematikas skaityti pradėjo būdamas trejų nuotrauka, foto

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pažadėjo teikti Seimui įstatymų pataisas, kurios sumažintų...

Prezidentė žada pataisas, kurios neleistų manipuliuoti etatiniu pedagogų apmokėjimu nuotrauka, foto

"Keistesnio siurrealistinio vaizdinio nesu regėjusi niekada. Ir tokios jausmų amplitudės per vieną...

Lilija Bručkienė: „Mus stengiasi izoliuoti nuo visuomenės“ nuotrauka, foto

Viačeslavas Titovas ir toliau juodina Vanagą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos tarybos nario mandato atsisakęs Viačeslavas Titovas ir toliau šmeižia Lietuvą. Gruodžio...

Skandalas dviračių sporte: treneris kaltinimas žiauriu elgesiu nuotrauka, foto

Sportas, Traumų nepaisymas, nepagrįstos ir šokiruojančios bausmės jauniems sportininkams bei sunkiai...

6 tūkst. žmonių mitinge reikalavo didesnių algų mokytojams nuotrauka, foto

Švietimas, Maždaug 6 tūkst. žmonių sekmadienį susirinko į protesto akciją Vilniuje reikalauti sparčiau...

Tilžės akto plakatai rasti ir po diktatorių portretais nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Minint Tilžės akto 100-ąsias metines Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atidaryta fotografijų ...

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...