2018 m. gegužės 26 d. 11:08 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

KU vyko renginys skirtas žmonėms su negalia

(2)

2017-12-05, 10:37

Klaipėdos universiteto inf.

KU vyko renginys skirtas žmonėms su negalia nuotrauka, foto

© Klaipėdos universiteto nuotr.

Klaipėdos universitete vyko Sveikatos mokslų fakulteto (SvMF) Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centro organizuotas renginys „Žmonių su negalia socialinės gerovės stiprinimas sveikatinimo srityse“. Siekta išsiaiškinti pagrindinius žmonių su negalia poreikius ir prisidėti prie jų socialinės gerovės puoselėjimo. Apie tai, kokie klausimai aptarti, kokios priemonės numatomos ir ko bus siekiama, pasakojo viena iš renginio organizatorių, KU Sveikatos ir inovacijų mokslo centro vyresnioji mokslo darbuotoja prof. dr. Ingrida Baranauskienė.

Pasak prof. dr. I. Baranauskienės, pagrindinis renginio tikslas – išsiaiškinti, kaip Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto mokslininkai gali prisidėti prie žmonių su negalia socialinės gerovės puoselėjimo sveikatos srityje. Siekta surinkti Klaipėdos miesto ir regiono bendruomenę – tuos, kurie tiesiogiai susiję su žmonių, turinčių negalią, socialine gerove.

Be to, siekta susipažinti, susidraugauti. Dalyvavo žmonės, turintys negalią, specialistai, dirbantys su asmenimis, turinčiais negalią, ir Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto mokslininkai. Renginyje dalyvavo apie 90 žmonių iš Klaipėdos miesto ir Vakarų Lietuvos.

Bendradarbiavimo svarba

Klaipėdos universiteto Mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė, fakulteto dekanas prof. Artūras Razbadauskas, Sveikatos mokslų fakulteto tarybos pirmininkė Elvyra Acienė papasakojo apie universitetą, fakultetą ir mokslininkų galimybes dalyvauti žmonių su negalia sveikatinimo veiklose.

Toliau renginys vyko taikant Pasaulio kavinių principą, kuris paremtas diskusija ir nevaržomu nuomonių išsakymu mažesnėse grupėse. Renginio dalyviai susiskirstė į grupes ir ėjo iš vienos „kavinės“ į kitą. Kiekvienoje jų lankytojai praleisdavo po 20 minučių, kur diskutavo, ieškojo problemų sprendimo būdų ir priemonių. Pasibaigus diskusijų laikui, „kavinių“ moderatoriai pristatė aptartus klausimus, pagrindines diskusijų mintis. Pirmieji tyrimo rezultatai atskleidė, kad bendradarbiavimo poreikis yra didžiulis, diskusijos dalyviai mato realias SvMF mokslininkų galimybes ir naudingas bendradarbiavimo kryptis.

Gerovė priklauso nuo mūsų visų

Visiems susipažinus, aptarus esmines problemas ir aktualiausius klausimus, ieškota ateities perspektyvų. Pasak I. Baranauskienės, buvo nemalonu išgirsti, kad Klaipėdos universitetas nepritaikytas žmonėms su negalia. Vis dėlto profesorė džiaugėsi, kad fakulteto mokslininkų ir institucijų bendradarbiavimo dėka situacija pamažu gerėja. Diskusijos išryškino ir dar vieną aktualią temą: pačių žmonių su negalia bei jų artimųjų aktyvumo svarbą. I. Baranauskienės teigimu, žmonės su negalia turi aktyviau įsitraukti į savo gerovės puoselėjimo procesą. Juk ir jie patys turi savimi rūpintis.

Aptarus pagrindinius klausimus ir problemas, atlikus diskusijų turinio analizę, bus numatytos tolesnės bendradarbiavimo kryptys, kuriamos strategijos, prisidėsiančios prie neįgaliųjų sveikatinimo. I. Baranauskienė tikisi, kad bendradarbiavimas tęsis ir tai leis pasiekti pačių geriausių rezultatų. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

„Limarko” grupės įmonė žengia į SGD distribucijos rinką

 

Nuo kitų metų rudens UAB „Baltkonta" pradės teikti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) transportavimo paslaugas. „Limarko" grupės įmonė taps flagmane šioje srityje – tai pirmoji Lietuvoje logistikos bendrovė, žengianti į šią rinką.


Anot „Limarko" vadovo Vytauto Lygnugario, iki šiol buvo stebima situacija, kuomet energetikos sektoriuje dirbančios įmonės vykdydavo šalutinę – transportavimo paslaugų – veiklą. „SGD rinkoje turi atsirasti daugiau logistikos kompanijų. Turėdamos vertingos patirties ir reikiamas kompetencijas išvysčiusių specialistų, jos gali užtikrinti išties platų paslaugų spektrą pervežant, o taip pat ir perpilant dujas", – akcentavo V. Lygnugaris.


Didelę specializuotų įmonių įsitraukimo į SGD rinką vertę įžvelgia ir Lietuvos SGD klasterio veiklą koordinuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko Plėtros vadovas Andrius Sutnikas: „SGD transportavimas yra vienas pagrindinių iššūkių siekiant spartesnės SGD infrastruktūros plėtros Baltijos jūros regione. Į naują rinką žengianti Klaipėdos įmonė ženkliai prisidės plėtojant SGD distribucijos  grandinę šalyje bei už jos ribų. Gerai pasvertos investicijos liudija toliaregišką požiūrį, kuris itin džiugina".


UAB „Baltkonta" direktoriaus Kęstučio Kairio teigimu, užsakymas dėl specialių autodujovežių gamybos jau pateiktas gamintojui Vokietijoje. Pradiniame etape bus įsigyta viena tokia transportavimo priemonė, investicijos sieks apie 400 tūkst. Eur.


„Įmonė atsakingam sprendimui ruošėsi, atidžiai analizavo situaciją rinkoje. Šiandien neabejojame, kad dėl naujos paslaugos teikimo apsisprendėme pačiu laiku ir šis žingsnis atvers naudingų perspektyvų“, – teigė K. Kairys.

Labai

2017-12-05   15:04

IP: 88.118.203.19

Patiko , kad ėjo į kavinės. Pradėtu nuo to , at neįgalieji turi tiek finansų , kad įpirkti arbatos ten.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Būdamas vaikas jis labiausiai mėgo su draugais leisti laiką gatvėje, o iš...

"Špargalkėmis" naudotis išmokė istorijos mokytojas" nuotrauka, foto

Regis, praėjo laikai, kai didžiuosiuose prekybos centruose miestiečiai galėdavo dažnai pamatyti dideles...

Mokinių ekskursijos: prekybos centrai nebeįdomūs nuotrauka, foto

Panevėžio ir Klaipėdos menų gimnazijos nuo rudens į pirmas klases galės priimti...

Menų gimnazijai uždraudė rinkti dvi pirmokų klases nuotrauka, foto

"Sukurta palanki dirva intrigoms, nepasitikėjimui, įtampai kurti. Jau dabar neturintys mokyklų vadovų...

Permainos augina įtampą mokytojų bendruomenėje nuotrauka, foto

Ramu tik perskaičius "Vakarų ekspresą" nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau daugiau nei dešimtmetį "Vakarų ekspreso" dienraštį prenumeruojanti Janina Kuokštienė nepraleido progos...

Kokiomis kainomis Palanga pasitiko poilsiautojus? nuotrauka, foto

Ūkis, aip privilioti kuo daugiau turistų šiltuoju sezonu, Palangos verslininkai jau gerai...

Savaitgalį Palanga žada nustebinti nuotrauka, foto

Klaipėda, Palanga pradeda vasaros sezoną: šventėje, kuri truks tris savaitgalio dienas, numatyta...

Klaipėdoje - "Gintarinė pirštinė" nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį ir sekmadienį Klaipėdoje liesis bokso aistros - vyks tradicinis, jau tryliktasis,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...