Klaipėdos Ievos Simonaitytės pagrindinėje mokykloje baigėsi projekto „Mokykla mums ne priešas“ vykdomos veiklos....
Komentarai
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Švietimas
Penktadienį 464 Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklų abiturientams nuskambėjo Paskutinis skambutis.
Lietuvos ir Lenkijos istorijos vadovėliuose, išleistuose per pastaruosius 10-15 metų, abiejų...
Šiandien Klaipėdos socialinių mokslų kolegijoje (SMK) vyksta "Kolegijos diena 2012". Šis tradicinis...
Sportas, Paskelbta prieš 59 min.
Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.
Kultūros naujienos, Paskelbta prieš 2 val.
Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.
Naujienos

"Vilties misija 2012" pakėlė bures (3)

Plačiame Palangos kelyje - smūgis į užpakalį (4)

Klaipėdos penktadienis, gegužės 25-oji

Šeštadienį, gegužės 26-ąją, Klaipėdoje tuokiasi
reklama
Įvairybės
reklama
Horoskopai
Sveikinimai
Orai Klaipėdoje
Šiandien
Rytoj
Poryt
Naktį
8

7

8

Dieną
20

18

19

Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti











































































nesamone
2012-02-11 23:23
nera zodziu...liudna...ir cia akademines bendruomenes ziedas??? baisu, kai profesoriai praranda protą, ir sąžinę. VIDURAMŽIAI KU. :-)
Dėl šio straipsnio
2012-02-07 23:34
1) Esmė tame, kad šiuo atveju buvo pažeistas Viešųjų ir privačių interesų valstybinėje tarnyboje derinimo įstatymas, nes KU Tarybos narys Laurėnas, kandidatuodamas į rektoriaus pareigas, nenusišalino nuo balsavimo dėl savo paties rinkimų ir balsavo pats už save, kai kiti visi trys kandidatai į rektoriaus pareigas nėra Tarybos nariai ir neturėjo galimybės patys balsuoti už save šiuose KU rektoriaus rinkimuose. Šiuo atveju buvo pažeistas lygybės principas, kai visi kandidatai neturėjo galimybės balsuoti už save, o vienas iš jų galėjo, t. y. Laurėnas. Todėl lyginti šį KU rektoriaus rinkimų atvejį su Prezidento ar Seimo narių rinkimais negalima, nes pastaraisiais atvejais nėra apribota visų kandidatų lygi teisė atiduoti balsą už save balsuojant (kaip rinkimuose į Seima, Prezidento postą). KU rektoriaus rinkimų atveju buvo kitaip - žalą patyrė negalėję balsuoti už save kiti kandidatai.
2)Neturi reikšmės, kokia balsų persvara KU rektoriaus rinkimus laimėjo Laurėnas (yra teigiančių, kad net ir nuėmus Laurėno balsą (nuo 7 balsavusių už Laurėną nuėmus 1 Laurėno balsą, būtų užtekę, kad Laurėną išrinktų - tai klaidinga nuomonė), nes viešųjų ir privačių interesų pažeidimui neturi reikšmės pats rezultatas (ar jis teigiamas asmeniui, ar neigiamas), nes esmė yra pats asmens nenusišalinimo faktas - neleistinas veiksmas, o ne tai, koks rezultatas tuo veiksmu pasiektas.
3)Jeigu Klaipėdos universitetas neatleis Laurėno pats už šį šiurkštų pažeidimą, tai VTEK, kuris negali tiesiogiai atleisti pats Laurėno, turės paduoti į teismą patį Klaipėdos universitetą, kuriam jau tada teks bylinėtis su VTEK. Laurėno pažeidimas yra akivaizdus, todėl VTEK nesunkiai bylą laimėtų. Būtų dar vienas skandalas dėl KU.
4)Pagal Konstitucinio Teismo nutarimą ir Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimo įstatymą Senatas dabar yra valdymo organas, todėl tik jis gali priimti sprendimą dėl rektoriaus atleidimo. KU Senatas dabar turėtų priimti sprendimą dėl Laurėno atleidimo. Jei Senatas dels tai padaryti, diskredituos toliau KU pastaruoju metu pablogėjusį įvaizdį, stumdamas KU į bylinėjimąsi su VTEKu. Akivaizdu, kad KU bylą pralaimėtų, nes pažeidimas - labai aiškus.
5)KU bendruomenė nebegali likti pasyviame vaidmenyje, nes šiuo VTEK sprendimu per 2 savaites bus priversta imtis aktyvių veiksmų dėl šios situacijos ir priimti sprendimą dėl Laurėno atleidimo (nors kai kam tai ir labai nepatiktų).
6) Siekiant kiek įmanoma labiau apsaugoti KU bendruomenės interesus, įvertinant padarytą KU žalą dėl tokių KU rektoriaus rinkimų procedūrinių pažeidimų (Laurėno nenusišalinimo, Žulkaus neteisėto atleidimo) logiškiausias sprendimas yra atleisti Laurėną dėl anksčiau minėtų aplinkybių, sudaryti su Žulkumi taikos sutartį dėl jo paduoto ieškinio dėl neteisėto atleidimo (tai yra akivaizdu) ir gražinti Žulkų į pareigas iki jo kadencijos pabaigos (nes Žulkus prisiteis kompensaciją iš KU už priverstinę pravaikštą, todėl ekonomiškiau mokėti vieną atlyginimą vienam rektoriui už darbą (Žulkui, nes jam jis priklauso), negu du atlyginimus (įstatymą pažeidusiam Laurėnui, kuris, panašu, bus atleistas, ir Žulkui, kuris tikrai laimės bylą ir prisiteis kompensaciją už negautą per tą laiką atlyginimą). Paskaičiuokit, KU bendruomenės nariai.
7)Ir dar: gal pagaliau ,,dėsite Stiopkai per nosį" už tas visas nesąmones, kurias jis su savo reforma padarė Kaipėdos universitetui, taip pakenkdamas jo įvaizdžiui - reikalavimais rinkti rektorių, kai šis reikalavimas jau buvo pripažintas kaip akivaizdžiai prieštaraujantis Konstitucijoje įtvirtintai žmogaus teisei į darbą, kai Žulkaus kadencija buvo dar nepasibaigusi ir šis žmogus buvo atleistas neteisėtai. Pataikavimas ministerijai ir peštynės dėl postų privedė prie tokio rezultato, kuris dabar yra KU.
Skatinimui
2012-02-07 19:03
Kaip juos galima gerbti, kai tokiu savo elgesiu jie negeria kitų?
Skatinimas
2012-02-07 17:44
Norėtųsi, kad gerb. vadovai spręstų studijų kokybės problemas,daugiau dirbtų akademinio jaunimo švietėjiškoje veikloje, o ne bylinėtusi tarp savęs ir savo ambicijų.