2019 m. sausio 22 d. 09:01 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Klaipėdos universiteto studentės koncertuos "Carnegie Hall"

(9)

Klaipėdos universiteto studentės koncertuos "Carnegie Hall" nuotrauka, foto

ATSAKOMYBĖ. Profesorė T. Romaškina savo studentėms A. Daunoravičiūtei ir K. Budvytytei šiuo metu intensyviai padeda ruoštis koncertui Niujorko "Carnegie Hall".

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Jaunos pianistės Adelė Daunoravičiūtė ir Kristina Budvytytė bei jų pedagogė profesorė Tatjana Romaškina šiuo metu išgyvena euforiją ir nerimą vienu metu: Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Instrumentinės katedros atlikimo meno (fortepijonas) studentės, dalyvavusios konkurse "American Protege", laimėjo galimybę koncertuoti garsiausioje pasaulio koncertų salėje - Niujorko "Carnegie Hall".

Merginoms gniaužia kvapą faktas, jog svajonių salė, kurioje dirigavo P. Čaikovskis bei koncertavo S. Rachmaninovas, kurioje pasirodė vos keletas visame pasaulyje garsių lietuvių pianistų, kaip Kasparas Uinskas, Andrius Žlabys, Edvinas Minkštimas bei Guoda Gedvilaitė, laukia jų dueto pasirodymo šių metų gegužės 27 dieną.

Nerimo kelia tai, kad Niujorką pasiekti nėra taip paprasta, ir be kitų žmonių pagalbos studentės neapsieis. Laimei, talentingų merginų "sėkmėje nepaliko" universiteto vadovybė, kuri visomis išgalėmis rūpinasi tuo, kad kelionė įvyktų.

Sėkmės nesitikėjo

Instrumentinės katedros profesorės T. Romaškinos iniciatyva bei rūpesčiu Adelė ir Kristina 2011 m. Vienoje (Austrija), vienoje iš geriausių koncertinių salių Europoje, įrašė savo atliekamus Betoveno, Klodo Debiusi - Šumano bei Mendelsono kūrinius keturioms rankoms. Šių metų sausį išsiuntusios vaizdo ir garso įrašus, jau vasario 5-ąją iš "American Protege" organizatorių gavo kvietimą pasirodyti konkurso laureatų koncerte Niujorke.

"American Protege" konkursas skirtas viso pasaulio įvairaus amžiaus atlikėjams, ir tik pirmųjų bei antrųjų vietų laimėtojai gauna galimybę pasirodyti "Carnegie Hall".

Abi merginos tikino nesitikėjusios tokio įvertinimo. "Konkurse dalyvauja viso pasaulio atlikėjai, tarp jų - japonai, kinai, kurie, žinia, garsėja tobula atlikimo technika. Tačiau akivaizdu, kad sėkmę lemia ne tik nepriekaištinga technika, bet ir kai kas daugiau, ir tai vertintojai įžvelgė mūsų duete", - samprotavo studentės.

DRĄSA. Adelė ir Kristina groja labai sudėtingą repertuarą, kurio imasi tik labai prityrę pianistai. "Esame labai dėkingos savo profesorei už begalinę kantrybę, palaikymą, skatinimą, pastūmėjimą ir supratimą..." - sakė jos. 

"Be galo džiaugiuosi ir didžiuojuosi tuo, kad "Carnegie Hall" atlikėjų sąraše bus parašyta: "Adelė Daunoravičiūtė, Lietuva, Klaipėda" ir "Kristina Budvytytė, Lietuva, Šilutė", - neslėpė susijaudinimo prof. T. Romaškina, pedagoginį darbą dirbanti jau 37 metus, iš kurių - 27 m. Klaipėdos universiteto Menų fakultete (anksčiau - Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetai). - Šiandien, kai į Lietuvos aukštąsias mokyklas studentų atlikėjų priimama labai mažai, tokiomis gabiomis studentėmis Klaipėdos universitetas tikrai nuoširdžiai džiaugiasi."

Muzikos paviliotos

Šilutiškė K. Budvytytė į Klaipėdos unversitetą įstojo baigusi Stasio Šimkaus konservatoriją. Mergina pateko tik į mokamą studijų vietą, kuri studentui čia kainuoja 18 tūkstančių litų per metus. Už gerą mokymąsi universiteto vadovybės dėka šis mokestis jai buvo smarkiai sumažintas, tačiau trečiakursė ir šiandien neturi galimybių gauti viso studijų krepšelio - nepaisant to, kad ji yra vienintelė pianistė visame trečiajame kurse.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

MF

2013-02-21   11:30

IP: 193.219.76.245

didžiausios sekmės

M.

2013-02-21   10:04

IP: 195.14.177.1

Šaunuolės!!

>muzika

2013-02-21   08:30

IP: 195.14.177.1

pavydo kirminėlis graužia?:)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdos universiteto studentų gretos kasmet mąžta. Skaičiuojama, kad dar 2010 metais jame...

Studentų pasiskirstymą miestuose lemia ir universitetų siūlomos kryptys nuotrauka, foto

"Mokiniai iš karto atgyja, jų akys žiba", - džiaugiasi naują metodiką iš...

Suomis išmokė, kaip pamokose sudominti mokinius nuotrauka, foto

Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijoje paminėta Lietuvos valstybinė šventė, Laisvės gynėjų diena. Mokiniai...

Laisvės gynėjų dienai - pilietiškumo pamoka nuotrauka, foto

Nors iškalbos nenusipirksi, tačiau kalbą - laisvai. Prasidėjus naujiems metams, moksleiviai sukluso...

Neiškalbius moksleivius gelbsti nupirkti darbai nuotrauka, foto

Dalia Grybauskaitė vyksta į Davosą nuotrauka, foto

Lietuva, Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, sausio 23 d., vyksta į Davosą, Šveicariją,...

Meras kviesis laikinąjį uosto vadovą nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sukvietė Savivaldybės urbanistikos ir planavimo specialistus aptarti...

Raganų kalno sukakčiai paminėti - ypatingos šviesos nuotrauka, foto

Neringa, Šiais metais Raganų kalnui, vienam iš lankomiausių objektų Neringoje, sukanka keturiasdešimt metų.

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Lietuva, Paskelbta prieš 16 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...