2018 m. lapkričio 13 d. 01:22 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Klaipėdos universiteto studentės koncertuos "Carnegie Hall"

(9)

Klaipėdos universiteto studentės koncertuos "Carnegie Hall" nuotrauka, foto

ATSAKOMYBĖ. Profesorė T. Romaškina savo studentėms A. Daunoravičiūtei ir K. Budvytytei šiuo metu intensyviai padeda ruoštis koncertui Niujorko "Carnegie Hall".

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Jaunos pianistės Adelė Daunoravičiūtė ir Kristina Budvytytė bei jų pedagogė profesorė Tatjana Romaškina šiuo metu išgyvena euforiją ir nerimą vienu metu: Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Instrumentinės katedros atlikimo meno (fortepijonas) studentės, dalyvavusios konkurse "American Protege", laimėjo galimybę koncertuoti garsiausioje pasaulio koncertų salėje - Niujorko "Carnegie Hall".

Merginoms gniaužia kvapą faktas, jog svajonių salė, kurioje dirigavo P. Čaikovskis bei koncertavo S. Rachmaninovas, kurioje pasirodė vos keletas visame pasaulyje garsių lietuvių pianistų, kaip Kasparas Uinskas, Andrius Žlabys, Edvinas Minkštimas bei Guoda Gedvilaitė, laukia jų dueto pasirodymo šių metų gegužės 27 dieną.

Nerimo kelia tai, kad Niujorką pasiekti nėra taip paprasta, ir be kitų žmonių pagalbos studentės neapsieis. Laimei, talentingų merginų "sėkmėje nepaliko" universiteto vadovybė, kuri visomis išgalėmis rūpinasi tuo, kad kelionė įvyktų.

Sėkmės nesitikėjo

Instrumentinės katedros profesorės T. Romaškinos iniciatyva bei rūpesčiu Adelė ir Kristina 2011 m. Vienoje (Austrija), vienoje iš geriausių koncertinių salių Europoje, įrašė savo atliekamus Betoveno, Klodo Debiusi - Šumano bei Mendelsono kūrinius keturioms rankoms. Šių metų sausį išsiuntusios vaizdo ir garso įrašus, jau vasario 5-ąją iš "American Protege" organizatorių gavo kvietimą pasirodyti konkurso laureatų koncerte Niujorke.

"American Protege" konkursas skirtas viso pasaulio įvairaus amžiaus atlikėjams, ir tik pirmųjų bei antrųjų vietų laimėtojai gauna galimybę pasirodyti "Carnegie Hall".

Abi merginos tikino nesitikėjusios tokio įvertinimo. "Konkurse dalyvauja viso pasaulio atlikėjai, tarp jų - japonai, kinai, kurie, žinia, garsėja tobula atlikimo technika. Tačiau akivaizdu, kad sėkmę lemia ne tik nepriekaištinga technika, bet ir kai kas daugiau, ir tai vertintojai įžvelgė mūsų duete", - samprotavo studentės.

DRĄSA. Adelė ir Kristina groja labai sudėtingą repertuarą, kurio imasi tik labai prityrę pianistai. "Esame labai dėkingos savo profesorei už begalinę kantrybę, palaikymą, skatinimą, pastūmėjimą ir supratimą..." - sakė jos. 

"Be galo džiaugiuosi ir didžiuojuosi tuo, kad "Carnegie Hall" atlikėjų sąraše bus parašyta: "Adelė Daunoravičiūtė, Lietuva, Klaipėda" ir "Kristina Budvytytė, Lietuva, Šilutė", - neslėpė susijaudinimo prof. T. Romaškina, pedagoginį darbą dirbanti jau 37 metus, iš kurių - 27 m. Klaipėdos universiteto Menų fakultete (anksčiau - Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetai). - Šiandien, kai į Lietuvos aukštąsias mokyklas studentų atlikėjų priimama labai mažai, tokiomis gabiomis studentėmis Klaipėdos universitetas tikrai nuoširdžiai džiaugiasi."

Muzikos paviliotos

Šilutiškė K. Budvytytė į Klaipėdos unversitetą įstojo baigusi Stasio Šimkaus konservatoriją. Mergina pateko tik į mokamą studijų vietą, kuri studentui čia kainuoja 18 tūkstančių litų per metus. Už gerą mokymąsi universiteto vadovybės dėka šis mokestis jai buvo smarkiai sumažintas, tačiau trečiakursė ir šiandien neturi galimybių gauti viso studijų krepšelio - nepaisant to, kad ji yra vienintelė pianistė visame trečiajame kurse.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

MF

2013-02-21   11:30

IP: 193.219.76.245

didžiausios sekmės

M.

2013-02-21   10:04

IP: 195.14.177.1

Šaunuolės!!

>muzika

2013-02-21   08:30

IP: 195.14.177.1

pavydo kirminėlis graužia?:)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Pirmadienį Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) reikalavimams pritariančių mokyklų ir...

Šalies mokyklos skelbia neterminuotą streiką nuotrauka, foto

Spalio paskutinėmis dienomis vykusiame tarptautiniame vaikų ir jaunimo konkurse-festivalyje "Baltic Voyage 2018"...

Braziliškus būgnus mušantys klaipėdiečiai skina laurus nuotrauka, foto

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga nuo lapkričio 12 d. ketina pradėti neterminuotą...

Laima Juknienė: „Streikas gali vykti ir mėnesį, ir pusmetį“ nuotrauka, foto

Kitąmet laikyti brandos egzaminus registravosi 30 tūkst. 72 jaunuoliai, tai yra 1568 kandidatais mažiau...

Daugiausia abiturientų pasirinko anglų kalbos egzaminą nuotrauka, foto

LSKL: abi Klaipėdos ekipos suklupo Kaune nuotrauka, foto

Sportas, Baigėsi pirmasis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionato ratas, po kurio ryškėja...

Liberalų sąjūdį palieka dar penki nariai nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos liberalų sąjūdyje toliau pučia permainų vėjai. Praėjusios savaitės pradžioje oficialiai apie...

Kai išsiskirsto poilsiautojai, pajūryje užverda darbai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Lietuvos pajūris – vos 90 km ilgio. Kaimynų latvių Baltijos kranto...

Slengiškai patvirtino norą prisijungti prie Klaipėdos nuotrauka, foto

Klaipėda, Slengiškiai visuotinės apklausos metu dar kartą patvirtino, jog nori atsiskirti nuo Klaipėdos...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...