2019 m. gegužės 19 d. 23:20 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Klaipėdos pedagogams - mokymai apie skyrybų vaikus

Ketvirtadienį Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centre Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentė, psichologė dr. Miglė Dovydaitienė Klaipėdos krašto mokyklų bendruomenėms pirmą kartą ves mokymus apie skyrybų vaikus.

Gyvenimo formos po skyrybų vis įvairesnės, tad mokytojams iškyla problemų, kurių anksčiau nebuvo ar pasitaikydavo rečiau: vaikai vieną savaitę gyvena su tėčiu, kitą - su mama, vienuose namuose - vienokia tvarka, kituose - kitokia. Kam skambinti, kai reikia pranešti apie pasikeitimus ar problemą?

Doc. M. Dovydaitienė, užuot pateikusi universalių receptų, seminaruose siūlo paanalizuoti konkrečias situacijas.

„Egzistuoja universalios tiesos, pavyzdžiui, kad skyrybų laikotarpiu svarbu kuo mažiau pokyčių, kad abiem tėvams svarbu sudaryti galimybes bendrauti su vaiku ir t. t. Visa kita priklauso nuo konkretaus vaiko, kokioje šeimos sistemoje jis gyvena, ar yra patėvis, pamotė, daugiau brolių seserų“, - pabrėžia psichologė.

Iš universalių dalykų lektorė minėjo vaiko poilsio svarbą ir vienus, stabilius namus, iš kurių jis išeina į mokyklą. „Po skyrybų vaikai gali turėti dvejus namus ir taip nutinka, tačiau vieni namai turėtų būti pagrindiniai, nes vaikams gyventi su dviem kuprinėmis ir dviem poromis šlepečių labai sudėtinga“, - sakė dr. M. Dovydaitienė.

Šeimos ir asmens saviugdos centro „Bendrakeleiviai“ inicijuotus seminarus mokyklų bendruomenėms Vilniaus universiteto docentė sausio 29 dieną ves Vidurio Lietuvos mokyklų bendruomenėms. Mokymai vyks Kauno pedagogų kvalifikacijos centre.

Kaip pabrėžia lektorė, 60 proc. medžiagos bus praktinė. Mokytojai galės aptarti situacijas, kurios juos jaudina, pasikalbėti apie atvejus, kurie jiems rūpi, klausti.

„Visų pirma, stengiuosi pastebėti, kokias galias, klausimus ir rūpesčius patys mokyklų bendruomenių atstovai atsineša, todėl kiekvienas susitikimas būna kitoks“, - sakė psichologė.

Pasak jos, mažesnėse grupėse aptardami konkrečias situacijas patys mokytojai, mokyklų psichologai, socialiniai darbuotojai ar administracijos atstovai atranda sprendimų, nors vieniems savo darbe galbūt sugalvoti būtų sunkiau.

„Matau, kad mokytojams naujų žinių vargu ar reikia, jie žino ir yra įvaldę galybę technikų bei metodikų, kaip ir ką daryti, tačiau kaip visa tai susieti su konkrečia situacija? Man atrodo, tai svarbioji seminaro dalis - kad mokytojas gerai jaustųsi ir jam patiktų tai, ką jis daro“, - sakė psichologė.

Kaip ELTA jau skelbė, Lietuvoje skyrybų lygis - vienas aukščiausių Europos Sąjungoje (ES) ir, prognozuojama, augs.

Pastaraisiais Eurostato duomenimis, aukščiausiu bendruoju skyrybų rodikliu išsiskyrė Danija (3,4), Lietuva (3,3) ir Latvija (3,1). Mažiausi bendrieji skyrybų rodikliai 2014 m. fiksuoti Airijoje (0,6), Maltoje (0,8), Italijoje (0,9), Slovėnijoje (1,2), Kroatijoje (1,4), Graikijoje, Bulgarijoje (1,5).

Pernai absoliuti skyrybų rekordininkė buvo Visagino savivaldybė, kur bendras ištuokų rodiklis tūkstančiui gyventojų siekė net 5. Žemiausias ištuokų rodiklis - Skuodo (2,3), Pasvalio (2,5), Vilniaus rajono (2,6) savivaldybėse.

„Skyrybos - daugybinė netektis“, - pabrėžia 17 metų su žmonėmis, kurie patiria skyrybų krizę, dirbanti Elvyra Kučinskaitė. Pasak Šeimos ir asmens saviugdos centro „Bendrakeleiviai“ atstovės E. Kučinskaitės, išsiskyręs žmogus praranda ne tik sutuoktinį - vienas iš poros praranda arba iš dalies praranda vaikus, kurie lieka su kitu. Skyrybos dažnai reiškia ir padidėjusią buitinių rūpesčių naštą, buvusio socialinio, materialinio statuso praradimą, o likusiems su vaikais - realią skurdo grėsmę.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje skurdo riziką patiria net 46 proc. vienišų motinų (tėvų), auginančių vaikus.

Žymos: skyrybos

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdos universitete (KU) jau šeštus metus iš eilės vyko „Tarptautinė savaitė“....

Tarptautinė savaitė į KU sukvietė užsienio partnerius nuotrauka, foto

Pirmus metus internetu vykdomas priėmimas į Klaipėdos miesto mokyklas, nepraėjo be nesklandumų....

Priėmimas į mokyklas: sistema nepaisė prioritetų? nuotrauka, foto

Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete vakar atidaryta moksleivių kūrybinių darbų konkurso "5...

Moksleiviai išliejo penkias pajūrio spalvas nuotrauka, foto

Lietuvoje kuriamas mokyklų tinklas, kuris užtikrins iš emigracijos grįžusių ir iš užsienio...

Klaipėdoje emigrantų vaikus priims trys mokyklos nuotrauka, foto

Su A.Guoga Centro partija turi daugiau už konservatorius nuotrauka, foto

Lietuva, Iš visų 17 į Europos parlamentą šiemet žygiuojančių partijų ir komitetų, daugiausia...

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo nuotrauka, foto

Lietuva, Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai...

Šilutės laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Psichologija, Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...