2018 m. lapkričio 17 d. 23:19 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Klaipėdos mokykloms - nauja mokymo įranga

(3)

Klaipėdos mokykloms - nauja mokymo įranga nuotrauka, foto

Nepaisant ekonominio sunkmečio, uostamiesčio mokyklas pasiekia nauji baldai, šiuolaikiškos mokymo priemonės ir įranga. Kai kurių iš jų, pavyzdžiui, kompiuteriu valdomų graviravimo ir frezavimo įrenginių, iki šiol neturėjo nė viena mokykla. 

Savivaldybės Švietimo skyriaus Švietimo įstaigų administravimo poskyrio vedėja Jolanta Ceplienė teigia, kad pirmą kartą per 20 metų uostamiesčio mokyklos sulaukia tiek daug įvairiausių priemonių už tokią sumą - beveik 2 milijonus litų.

"Uostamiesčio bendrojo lavinimo mokyklos dalyvauja trijuose Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro vykdomuose Mokyklų tobulinimo programos (MTP) plius projektuose - "Bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimas", "Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas" ir "Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra", kurie finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Tiksliau, pirmieji du projektai ką tik pasibaigė - jų dėka 19 mokyklų buvo įrengtos šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintos mokytojų darbo vietos, modernizuotos 9 mokyklų bibliotekos, o trečiasis vykdomas šiuo metu. Jo dėka mokyklos sulauks ir tokių priemonių, apie kurias galėjome tik pasvajoti - miestas tam niekada lėšų neskyrė", - pasakojo J. Ceplienė.

Projekte "Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra" dalyvauja "Aitvaro", "Aukuro", "Ąžuolyno", "Žaliakalnio", "Vėtrungės", "Žemynos", Baltijos, Vytauto Didžiojo, H. Zudermano, "Varpo" gimnazijos, S. Dacho pagrindinė bei "Pamario" vidurinė mokyklos.

"Kiekvienai mokyklai pagal tam tikrą formulę buvo apskaičiuota pinigų suma, už kurią iš nurodyto sąrašo įstaiga pati galėjo pasirinkti, ko norėtų. Tarp pasirinktų dalykų - metalo apdirbimo, medienos tekinimo staklės, muzikos kūrimo, pateikčių kūrimo su specialiaisiais vaizdo ir garso efektais kompiuterinės programos, spausdintuvai, obliavimo staklės, rankinės trikotažo mezgimo mašinos, mušamųjų bei perkusinių instrumentų komplektai, virtuviniai kombainai ir kita", - vardijo Švietimo skyriaus darbuotoja.

Minėtam projektui iš ES struktūrinių fondų iš viso atseikėta 629,4 tūkst. Lt.

Pirmojo projekto dėka "Gabijos", "Pajūrio", "Santarvės", "Saulėtekio", "Verdenės", "Versmės", "Vyturio", A. Rubliovo, Gedminų, I. Simonaitytės, L. Stulpino, M. Mažvydo, P. Mašioto, Sendvario, S. Dacho, Tauralaukio, Vitės pagrindinių , Vydūno vidurinės mokyklų ir "Gilijos" pradinės mokyklos mokytojų darbo vietos beveik už 800 tūkst. Lt buvo aprūpintos stacionariais bei nešiojamaisiais kompiuteriais, kopijavimo aparatais, projektoriais, interaktyviomis lentomis, baldais ir kt.

Bibliotekų modernizavimo projekte dalyvavo "Aitvaro", "Aukuro", "Ąžuolyno", "Žaliakalnio", "Žemynos", "Baltijos" gimnazijos ir "Gabijos", P. Mašioto bei "Smeltės" pagrindinės mokyklos. Šioms įstaigoms už 234,4 tūkst. Lt nupirkta 17 pavadinimų baldų ir įrangos. Bibliotekas jau pasiekė kėdės, stalai, knygų ekspozicinės spintos, spintos su įstiklintomis durimis, informacinės lentos, nešiojamieji bei stacionarūs kompiuteriai, daugiafunkciniai kopijavimo aparatai ir kt.

Laima ŠVEDAITĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Mokytojų streikas Klaipėdoje įgauna pagreitį - vakar pamokų nevedė didžioji dalis Vytauto...

Streikas įgauna pagreitį, bet mokinius žada užimti nuotrauka, foto

Neva geresnio gyvenimo ieškantys lietuviai išvykdami į kitą šalį priversti spręsti sunkią...

Emigrantės išgyvenimai: "Bijojau eiti į mokyklą, geriau sėdėdavau prie upės" nuotrauka, foto

Muzikų kalve vadinama Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija šiemet mini garbingą 95 metų...

Stasio Šimkaus konservatorijai - 95 nuotrauka, foto

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad mokytojais yra manipuliuojama, siekiant...

Ministrė: mokytojais yra manipuliuojama nuotrauka, foto

Ramūnas Karbauskis: PVM lengvata malkoms bus nuotrauka, foto

Lietuva, „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada Seime palaikyti prie valdančiųjų prisišliejusių „tvarkiečių“ siūlymą...

Grįžusieji: "Gerai gyventi galima ir Lietuvoje" nuotrauka, foto

Žmonės, Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

Nuomonės, Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Visuomenė vienijasi ir kyla į aktyvią kovą prieš taršą nuotrauka, foto

Klaipėda, Keli šimtai aktyvių piliečių šeštadienį nuo 11 val. susirinko į mitingą Atgimimo...

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 7 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...