2018 m. lapkričio 18 d. 00:12 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Komentarai

įtraukusis ugdymas, - kokia tai dar naujovė?

2018-02-11   08:46

IP: 78.56.228.141

vaikams su specialiaisiais poreikiais reikalingas atskiras pedagogas, apie kokią "popierinę" integraciją kalbate? Poniai Petraitienei reiktų pasiūlyti padirbėti klasėje ir parodyti mokytojams, kaip tuos vaikus integruoti. Šiaip jau tai gydytojų ir specialiųjų pedagogų darbas, kuris užkraunamas bendrojo lavinimo mokykloms. Suprantu fizinį neįgalumą turinčio vaiko integraciją į klasės kolektyvą, tai labai normalu, sveika ir sveikintina, bet Lietuvai reikia iššūkių, jie integruos ir spec. poreikių turinčius vaikus ir suaugusius, nors akivaizdu, jog jiems reikalinga atskira globa, o gal čia taupumo ar kvailumo sumetimais? Lietuva labai taupi, kur nereikia.

Sutinku su irgi mama

2018-02-10   09:19

IP: 78.60.174.126

Direktores tik laikosi istatymo raides. Ne visos, reikia tiketis. Juk jos mato, kas vyksta mokykloje. Tai negi nesugeba daryti isvadu kas yra visiems geriausia ir atitinkamai bendrauti su tevais. Is straipsnio aisku, kad mokykloje visiems akivaizdu, jog toks vaikas mokykloje nesugeba mokytis, tik ne direktorei. Vadinasi, ir mamytei yra diegiama, kad viskas gerai, tegul vaikas toliau integruojasi. O vaikas tik zalojamas. Gal direktore, isiklausykite i tevus, mokytojus, vaikus ir suprasite, kad nesiintegruoja. Negerai tokiems vaikams ten. Jusu pafeiga ir su tebais atvirai kalbetis, ieskoti alternatyvu, ir su istatymu leidejais, ir su psichologais. Juk jus turite didele itaka, tik reikia dirbti ne formaliai, o is sirdies. Sekmes.

irgi mamai

2018-02-09   19:15

IP: 86.100.24.175

todėl ir esate ne mokyklos vadovė, kad negalite suprasti, jog vadovams privalu laikytis įstatymų, o ne kažkieno norų..."susėskite, nuspręskite" - gal jūs įstatymus po to pasėdėjimo pakeisite??? Mokyklos vadovas nekuria įstatymų jis jais vadovaujasi, jis nei vieno vaiko neatsiveda, mokyklą pasirenka tėvai pagal įstatymo teisę taip, kad nerašykite pasakų kurios tėra įsivaizdavimas, o ne realybė...

Irgi Mama

2018-02-09   16:13

IP: 193.219.187.225

Labai panaši situacija yra ir mano vaiko klasėje, tik kitoje mokykloje Klaipėdoj. Aš nesuprantu mokyklos vadovų, kurie aklai priima primestą kažkieno vaikų integracijos politiką. Gal, gerbiamosios direktorės, pagalvokite savo galva, savo loginiu mąstymu, susėskite su tėveliais ir nuspręskite, kas yra gerai specialių poreikių turinčiam vaikui ir visai likusiai klasei. Reikia gelbėti ir patį netinkamai besielgiantį berniuką. Toje mokyklofe jis jaučiasi blogai, kitoks, nesuprastas, nepritapęs, jam kyla agresija. Jis negali laikytis tų pačių taisyklių, jis mato, koks turi būti jo elgesys, bet nesugeba taip elgtis. Mamyte, susitaikykite su tuo ir nebeverskite vaiko mokytis bendrojo lavinimo mokykloj. Kas tą vaiką apsaugos nuo jo paties agresijos pasekmių? Ar kai jis ką suluošins ar užmuš, vis tiek laikysite jį mokykloje? Čia aišku kaip dieną, kad reikalingos naujoviškos įstaigos tokiems vaikams, kur suburti tos srities specialistai, kur režimas pritaikytas kiekvienam, kur nėra spaudimo mokytis taip, kaip tą daro visi likusieji. Po kiek laiko mes suprasime, kad ta "integracija" buvo ne kas kita, kaip akių užmerkimas ir nenoras valstybės mastu spręsti problemą. Yra dar namų mokymas, kuris tokiems vaikams kaip tik tiktų. Berniuko mamyte, jūsų vaikas kitoks, jam reikalinga kitokia ugdymo sistema. Jei jam duosite šansą, nebijodama jo išskirti, vaikas atsiskleis ir parodys visus savo privalumus, gabumus... Negalvokite, kad bendro lavinimo mokykla - kažkos "kokybės ženklas" vaikui. Sėkmės ir jums, ir mums.

Xxx

2018-02-09   14:07

IP: 86.100.76.105

Klaipėdoje, su spec .poreikeis, yra spec. mokykla.Kodėl tėvai vaiko nepaskiria į ją?Šis vaikas niekada neprisitaikys visuomenėje,nes jo poreikei reikalaujantis didesnio dėmesio ir spec užsiėmimo ir t.t. Agresija augs ir didės.Taip yra daug vaikų su tokiais poreikiais,bet žinau,kad tėvai,psichologai su tuo dirba,stengiasi nukreipti tam tikra linkme juos,pvz.:menų sritis,matematinė ir panašiai kur jie atsiskleidžiai ....Šitoje situacijoje manau , kad tam vaikui būtų geriausiai kita aplinka ir daugiau jo agresija nukreiti tinkamesne veikla.Čia neignoracija,o reikia protingai matyti sitaciją.

dar papildymui

2018-02-09   12:10

IP: 83.171.17.103

visokie tėvų formumai labai greiti kai reikia pulti mokytojus, vadovus specialistus, bet va tokių problemų jie spręsti nemoka, arba mokytojų profsąjungos - jų realiai tikslas pakonfliktuoti su mokyklos vadovybe, kada jie tokį klausimą gvildeno nacionaliniu lygmeniu??? Ar mokykla kreipėsi į nepamainoma kovotoją profsąjungos pirmininkę ir kokią pagalbą gavo???

visiems žinovams

2018-02-09   12:05

IP: 83.171.17.103

neišmesite, nepakeiste įstatymo darydami spaudimą direktoriui ar dar kam. Jei mokate skaityti tai perskaitykite lygių galymybių teisių įstatymo punktą dėl švietimo ką rašo. Tai va norintys jį pažeisti ir gauti baudas kalbėkite viešai, kad norite kažką išmesti iš mokyklos už jo negalią...Nukentėjo kažkas kreipsitės į teismą, o kai valstybės politika tokia atšokite nuo mokyklos ar direktoiaus ir mokytojų...

Tika

2018-02-09   09:21

IP: 82.135.247.129

kaip visuomet niekada nėra kaltų, vaikai žalojami, laužomi jų daiktai, o atsakingų nėra. Būtų sužalotas mano vaikas nieko nelaukčiau ir duočiau į teismą, lai priteisia iš mokyklos vaiko gydymo išlaidas, patirtą fizinį ir psichologinį smurtą bei moralinę žalą. Taip pat turėtų kompensuoti ir už sulaužytus daiktus mokykla. Kaip pradės kompensacijas dalinti, pradės imtis ir veiksmų. Bet tėveliai turi būti vieningi ir visi kreiptis į teismą dėl jų smurto prieš jų vaikus.

Vytautas

2018-02-09   09:19

IP: 79.142.122.126

Sako, specialiuju mokyklu ateityje neliks, tai kaip suprast - ar visi vaikai bus debilai? O siaip manau, kad debilams ne vieta normalioj mokykloj.

Klaipedietis

2018-02-09   09:17

IP: 90.131.41.34

Kitu teises, neturetu varzyti musu teisiu/laisviu. Jei tokio integracija sukuria neigiama aplinka normaliems - * it

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Mokytojų streikas Klaipėdoje įgauna pagreitį - vakar pamokų nevedė didžioji dalis Vytauto...

Streikas įgauna pagreitį, bet mokinius žada užimti nuotrauka, foto

Neva geresnio gyvenimo ieškantys lietuviai išvykdami į kitą šalį priversti spręsti sunkią...

Emigrantės išgyvenimai: "Bijojau eiti į mokyklą, geriau sėdėdavau prie upės" nuotrauka, foto

Muzikų kalve vadinama Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija šiemet mini garbingą 95 metų...

Stasio Šimkaus konservatorijai - 95 nuotrauka, foto

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad mokytojais yra manipuliuojama, siekiant...

Ministrė: mokytojais yra manipuliuojama nuotrauka, foto

Božolė šventėje populiariausia buvo svogūnų sriuba nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmą kartą Klaipėdoje surengta Božolė šventė didelio antplūdžio švenčiančiųjų nesulaukė, tačiau sujudimas...

Ramūnas Karbauskis: PVM lengvata malkoms bus nuotrauka, foto

Lietuva, „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada Seime palaikyti prie valdančiųjų prisišliejusių „tvarkiečių“ siūlymą...

Grįžusieji: "Gerai gyventi galima ir Lietuvoje" nuotrauka, foto

Žmonės, Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

Nuomonės, Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Klaipėda, Paskelbta prieš 36 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 8 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...