2018 m. rugsėjo 20 d. 04:07 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Dėl pailgintos dienos grupių - peticija

(5)

Dėl pailgintos dienos grupių - peticija nuotrauka, foto

ĮSTATYMAS. Švietimo įstatyme numatyta, kad prailgintos dienos grupės nėra mokymo proceso dalis, o papildomos paslaugos, už kurias turi mokėti tėvai.

© "Fotolia" nuotr.

Vakarų Lietuvos tėvų forumas ragina klaipėdiečius pasirašyti peticiją dėl nemokamų pailgintos dienos grupių uostamiesčio mokyklose.

"Mūsų organizacija gavo labai daug laiškų, kuriuose tėvai išreiškia nepasitenkinimą praėjusiais mokslo metais pakeista apmokėjimo už pailgintos dienos grupes uostamiesčio mokyklose tvarka. Ne kartą diskutavome apie tai su Savivaldybės Švietimo skyriaus atstovais, tačiau jie nerado svarių argumentų, kodėl mokestis už pailgintą grupę buvo padidintas. Reaguodami į tėvų prašymus inicijavome peticiją. Peticijos tikslas - išsiaiškinti Klaipėdos miesto tėvų nuomonę ir inicijuoti šio mokesčio panaikinimą", - sakė Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė.

Pašnekovė pažymėjo, jog kituose šalies miestuose pailgintos dienos grupės kainuoja daug pigiau arba yra nemokamos.

"Nuo šių mokslo metų nemokamai po pamokų mokykloje užimami vaikai Vilniaus mokyklose. Tokia yra Vilniaus savivaldybės parama vaikus auginančioms šeimoms. Klaipėdos rajone pailgintos dienos grupės niekada nebuvo apmokestintos. Kretingos rajone tėvai moka tik už tą laiką, kurį vaikas iš tiesų praleidžia grupėje, bet jiems nekainuoja pailgintos dienos grupė, jeigu vaikas serga arba užimtas kita popamokine veikla", - vardino pavyzdžius Vakarų Lietuvos forumo pirmininkė.

Klaipėdos mieste, anot pašnekovės, tėvai už pailgintos dienos grupę moka abonementinį mėnesinį mokestį, kurio dydis svyruoja nuo 30 iki 60 eurų ir priklauso nuo to, kokios trukmės grupę - 3, 4 ar 5 val. - tėvai pasirenka.

"Tokia tvarka labiausiai piktina tuos tėvus, kurių vaikams pailgintos dienos grupės reikia tik keletą dienų per savaitę, nes kitomis jie lanko kitus būrelius. Taip pat tėvus, kurie turi keletą vaikų ir jiems 60 eurų suma yra per didelė", - teigė A. Zarambienė.

Pašnekovė akcentavo, jog pailgintos dienos grupių poreikis auga kintant valstybės ir šeimų požiūriui į vaikų priežiūrą.

"Įstatymai numato, kad jaunesni nei 14 metų vaikai negali būti palikti vieni namuose be suaugusiųjų priežiūros, valstybė deklaruoja vaiko užimtumo mokykloje visą darbo dieną koncepciją. Manome, kad Savivaldybė turėtų atsižvelgti į tai ir padėti šeimoms, o ne apmokestinti tokiomis didelėmis sumomis", - dėstė A. Zarambienė.

Rugsėjo 12-ąją, pirmą dieną, kai buvo paskelbta peticija, anot pirmininkės, iniciatyvą palaikė jau 180 miestiečių.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė sutiko, kad iniciatyva panaikinti mokestį už prailgintos dienos grupes yra graži, tačiau jos likimas, pasak vedėjos, priklauso nuo politikų.

"Švietimo įstatyme nurodyta, kad pailgintos dienos grupės nėra mokymo proceso dalis, o papildomos paslaugos, už kurias turi mokėti tėvai", - teigė L. Prižgintienė.

Klaipėdoje, pasak vedėjos, pailgintos dienos grupės veikia tose mokykose, kuriose mokosi pradinukai ir jas lanko daugiausiai 1-2 klasių mokiniai, ypač pirmokai. Šiais metais tikslių skaičių dar nėra. Praėjusiais mokslo metais uostamiestyje veikė 66 pailgintos dienos grupės, kuriose buvo užimta daugiau kaip 1 000 vaikų.

POŽIŪRIS. "Įstatymai numato, kad jaunesni nei 14 metų vaikai negali būti palikti vieni namuose be suaugusiųjų priežiūros, valstybė deklaruoja vaiko užimtumo mokykloje visą darbo dieną koncepciją. Manome, kad Savivaldybė turėtų atsižvelgti į tai ir padėti šeimoms", - sakė Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė.

Redakcijos archyvo nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

as

2018-09-19   17:29

IP: 86.100.168.247

vaikas serga ir neis visa savaite i grupe,mama turi imt bilioteni ir dar moket uz grupe kurios nelanko ligos atveju

ech

2018-09-17   20:50

IP: 86.100.24.175

mokytojai grįšite namo tik po 17 val...

Geriausias miestas

2018-09-14   19:11

IP: 86.100.89.119

Gyventi? Ar ne tokį liberalų piarą girdime? Šiaurinėje pusėje vaikai į mokyklas netelpa, darželiuose vietos atiduodamos rajoniniams, o čia pasirodo, prailgintos grupės ne ugdymo proceso dalis! Kas įpareigojo tėvus nepalikti vaikų vienų įstatymu? Iš kieno mokesčių gyvenat, klerkai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus rinkimų komisijos posėdyje buvo atplėšti 6 kandidatų, dalyvavusių...

Rektoriaus konkurse - ir profesorius iš Laplandijos nuotrauka, foto

Pretendentų pavardės kol kas neskelbiamos. Aišku tik tiek, kad vienas jų -...

KU rektoriaus posto siekia 6 kandidatai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos tėvų forumas ragina klaipėdiečius pasirašyti peticiją dėl nemokamų pailgintos dienos...

Dėl pailgintos dienos grupių - peticija nuotrauka, foto

Rugsėjo 13 dieną Klaipėdos universitete vyko antroji Rektoriaus popietė-susitikimas. Jame aptarta galimybė...

Uostamiesčio gimnazijose steigiamos Klaipėdos universiteto klasės nuotrauka, foto

Policijos pareigūnams - mero sveikinimai nuotrauka, foto

Klaipėda, Geriausios Lietuvos policijos pareigūnų komandos konkurse antrą vietą užėmusius Klaipėdos pareigūnus trečiadienį...

Tikintiesiems: atmintinė ko nesinešti į susitikimą su popiežiumi nuotrauka, foto

Lietuva,

Savaitgalį Klaipėdoje - tautinės olimpiados 80-mečio minėjimas nuotrauka, foto

Sportas, Jau ateinantį savaitgalį Klaipėdoje ketinama iškilmingai paminėti pirmąją Lietuvos tautinę olimpiadą, vykusią...

Ieškomas niekšas, sumušęs moterį su vaiku vežimėlyje nuotrauka, foto

Kriminalai, Po šeštadienį Klaipėdoje Dragūnų rajone įvykdyto šiurpaus nusikaltimo, kai buvo užpulta vežimėlį...

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...