2019 m. vasario 20 d. 04:50 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Besmegenius lipdyti galima ne tik iš sniego

(1)

2019-01-24, 07:22

Jolita BAIKAUSKAITĖ

Besmegenius lipdyti galima ne tik iš sniego nuotrauka, foto

GAUSIAI. Besmegenius kūrė gausus mažųjų klaipėdiečių būrys. ŠVENTĖ. Antrus metus iš eilės vykusiame renginyje "Besmegenių alėja" mažieji demonstravo savo pagamintus besmegenius.

© Jolitos BAIKAUSKAITĖS nuotr.

Sausio 22 d. Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo "Draugystė" kieme šurmuliavo įvairių Klaipėdos švietimo įstaigų auklėtiniai. Antrus metus iš eilės vykusiame renginyje "Besmegenių alėja" mažieji demonstravo savo pagamintus besmegenius, šoko, dainavo, šildėsi karšta arbata ir leido laiką draugų būryje.

Klaipėdos vaikų laisvalaikio centre (KVLC) organizuojami įvairūs renginiai, projektai, festivaliai ir konkursai. Vienas iš tokių renginių - "Besmegenių alėja". Įvairių miesto švietimo įstaigų auklėtiniai iš gamtai nekenksmingų ir antrinių žaliavų gamino besmegenius, taip ugdydami savo kūrybiškumą.

Ir žiemą galima švęsti

"Labai džiaugiamės, kad mūsų centre dirba jaunų, šiuolaikiškų, talentingų pedagogų komanda. Jie pažeria labai unikalių idėjų, kurios yra tikras stebuklas. Džiaugiamės, kad švietimo įstaigos atsiliepė į kvietimą suburti tokį didelį būrį vaikų ir sudalyvauti šiame renginyje. Šiandienos renginiu įrodėme, kad žiemą irgi galima švęsti. Kai dangus mums pažėrė daugybę baltų snaigių, taip ir norisi būti lauke, žaisti žaidimus", - kalbėjo Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro direktorė Jolanta Budrienė.

ORIGINALUMAS. Vaikai besmegenius gamino iš įvairių gamtai nekenksmingų ir antrinių žaliavų.

Direktorei antrino ir centrui priklausančio klubo "Draugystė" renginių organizavimo mokytojas Egidijus Vaškelevičius. Jis džiaugėsi, kad praeiviai šypsojosi, praeidami pro šalį, fotografavo, o kiti stabtelėjo ir stebėjo šventę.

E. Vaškelevičius teigė, kad šio renginio tikslas, kad vaikai pasitelktų savo fantaziją, kūrybiškumą, kad patys gamintų besmegenius be tėvelių pagalbos.

"Norėjome šventę padaryti visai miesto bendruomenei, švietimo įstaigoms. Taip pat kad ir vaikai galėtų susipažinti, kartu padūkti. Dažniausiai Klaipėdoje žiemą sniego neturime arba jis ilgai neužsilaiko, tad ir kvietėme švietimo įstaigų vaikus savo rankutėmis pagaminti besmegenius ir taip papuošti miestą bei pradžiuginti miestelėnus", - kalbėjo E. Vaškelevičius.

Originalumui nėra ribų

Lopšelio darželio "Puriena" auklėtojos pasakojo, kad vaikai yra labai kūrybingi, savo idėją sugalvojo ir išplėtojo per porą dienų.

"Mes gaminome daug besmegeniukų. Sujungėme daug mažų kamuoliukų, išpiešėm akis, nosis, burnas. Tuos kamuoliukus patys gaminome ir jais puošėme savo eglutę, kuri stovėjo šventiniu laikotarpiu Atgimimo aikštėje. Pasibaigus šventėms, papuošimų neišmetėm, o sugalvojome juos panaudoti besmegeniams gaminti. Apie renginį sužinojome prieš dvi savaites, tad iškart ėmėmės gamybos darbų", - kalbėjo lopšelio-darželio "Puriena" "Obuoliukių" grupės auklėtojos Dangira Noreikienė ir Aleksandra Samčuk.

LINKSMYBĖS. Renginio metu netrūko šokių ir dainų.

Praeivių akį traukė ir originalusis Hermano Zudermano gimnazijos 1a ir 1b klasės moksleivių besmegenis, pagamintas iš antrinių žaliavų - dėžių.

"Kai gavome kvietimą sudalyvauti renginyje, iškart ėmėme galvoti, kaip gaminsime besmegenį. Su vaikais apsižvalgėme aplink ir sugalvojome panaudoti nereikalingas dėžes, kad mūsų besmegenis būtų didelis ir matytųsi visoje alėjoje. Darbelį gaminome visi kartu penktadienį, per dailės pamoką. Vaikams buvo labai smagus gaminimo procesas, visi supuolę ant stalo klijavo dėžes", - linksmai dalijosi įspūdžiais gimnazijos mokytoja Daina Racevičienė.

Šventę vainikavo padėkos raštų įteikimo ceremonija visoms dalyvavusioms švietimo įstaigoms.

Šventėje dalyvavo ir savo besmegenius demonstravo lopšelių-darželių "Aitvarėlis", "Alksniukas", "Pingvinukas", "Puriena", "Pušaitė", "Žiburėlis" vaikai, Litorinos mokyklos, Hermano Zudermano gimnazijos auklėtiniai, Regos ugdymo centro vaikai.

KŪRYBIŠKUMAS. Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad vaikai išlaisvino savo fantaziją ir kūrybiškumą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

lipdyti

2019-01-24   09:42

IP: 82.135.193.249

nieko nereikia, aplinkui pilna besmegeniu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Siekdama privilioti į Klaipėdą kuo daugiau gabių studentų Klaipėdos miesto savivaldybė žada...

Griežtins atranką gabių pirmakursių stipendijai gauti nuotrauka, foto

Vasario 6-ąją, patyriminio ugdymo dieną, Klaipėdos "Aukuro" gimnazijos mokiniai kūrybiškai gilinosi į...

Ar mokslas gali būti meniškas? nuotrauka, foto

Pirmąją registracijos į mokyklas dieną naujoji elektroninė sistema atlaikė, bet Savivaldybės Švietimo...

Elektroninė registracija į mokyklą atlaikė pirmąjį antplūdį nuotrauka, foto

Po pasaulį keliaujanti, neseniai muzikos klipą pristačiusi klaipėdietė aktorė Ieva Delininkaitytė (27m.)...

Švietimą su žemėmis sumaišiusi klaipėdietė mato ir šviesiąją pusę nuotrauka, foto

Klaipėdos šokėjams - krūva medalių nuotrauka, foto

Sportas, Alytuje vyko Lietuvos šokių čempionatas. Čia susirinko geriausi šalies šokėjai - nuo...

LSKL šventėje - įvertinimas klaipėdiečiams nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) didįjį finalą, kuris vyko Kaune, Klaipėdos...

Netekome Vytauto Blūšiaus nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį mirė iškilus choro dirigentas, pedagogas, kompozitorius Vytautas Blūšius.

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...