2019 m. kovo 18 d. 21:53 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Benas Babenskas: "Mokytis JAV buvo svajonės išsipildymas"

(1)

2018-09-06, 00:01

Emilija MASNIKAITĖ

Benas Babenskas: "Mokytis JAV buvo svajonės išsipildymas" nuotrauka, foto

BENDRAKLASIAI. Benas Babenskas (kairėje) su bendraklasiu Nur iš Pietų Afrikos. Vaikinai kartu žais mokyklos futbolo komandoje.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs - šią lietuvių liaudies išmintį patvirtino jaunas, smalsus ir aktyvus 17-metis Ąžuolyno gimnazijos moksleivis Benas Babenskas. Jaunuolis savo žiniomis pranoko ne tik tautiečius, bet ir daugelį europiečių - jis pamatus ateičiai tvirtins prestižinėje mokykloje Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Vaikinas užpildė anketą siekdamas patekti į mainų programą ASSIST (American Secondary School for International Stundents and Teachers). Ši programa siunčia vaikus iš visos Europos vienerius metus mokytis JAV privačiose mokyklose.

Tačiau vaikinui pasisekė labiau nei jis tikėjosi - B. Babenskas laimėjo "Davis" fondo stipendiją, kuri suteikia galimybę 5-6 mokiniams iš visos Europos baigti vieną geriausių privačių mokyklų JAV.

Vos prieš porą savaičių išvykęs į naująją "The Taft" mokyklą, B. Babenskas sutiko su "Vakarų ekspresu" pasidalinti savo pirmaisiais įspūdžiais.

"The Taft" mokykla. Asmeninio archyvo nuotr.

Kokia buvo tavo reakcija sužinojus, kad gavai "Davis" fondo stipendiją?

Kad gavau "Davis" stipendiją, sužinojau žiemos pabaigoje. Gavau laišką iš vieno mokyklos atstovų - pono Hoffmano. Sužinojęs, kad galėsiu mokytis JAV, beprotiškai apsidžiaugiau. Iškart pasakiau mamai ir tėčiui, tai buvo svajonės išsipildymas.

Ar žinai, kiek turėjai konkurentų ir kokie buvo reikalavimai kandidatams?

Šiais metais į mainų programą pretendavo apie 70 mokinių, tačiau iš Lietuvos būtent šią stipendiją baigti mokyklą JAV aš gavau vienintelis. Gali pasirodyti, kad gauti galimybę mokytis JAV yra daug reikalavimų. Bet jų nėra tiek daug. Svarbiausia gerai mokytis, mokėti anglų kalbą bent B2 lygiu ir užsiimti užklasine veikla. Mano metinis pažymių vidurkis buvo 9,86 balo, o po pamokų jau nuo mažens turėjau veiklos. Esu baigęs J. Kačinsko muzikos mokyklą ir nuo 7 metų žaidžiu futbolą. Nuo šių metų pavasario žaidžiau Klaipėdos futbolo klube "Atlantas".

Ar galėtum atskleisti, kokia yra "Davis" stipendijos suma?

Stipendijos suma per 7 metus siekia beveik 290 tūkst. JAV dolerių. Pirmus 3 metus gausiu apie 70 tūkst. Didžioji sumos dalis, 60 tūkst., skirta susimokėti už mokslą. Likę pinigai skirti draudimui, kompiuteriui, kasdienėms išlaidoms, vadovėliams ir kt.

Baigęs mokyklą ir įstojęs į vieną iš 80-ies JAV universitetų, kiekvienais metais gaučiau dar po 20 tūkst. mokslo išlaidoms padengti.

Kokie pirmieji įspūdžiai atvykus į naują mokyklą?

Tiesiog puikūs! Susipažinau su daug naujų žmonių, kurie yra be galo draugiški ir paslaugūs. Kai uždaryti bendrabučiai, mokytojai priima mokinius laikinai pagyventi pas save. Visa mokykla yra tarsi viena didelė šeima.

Pati mokykla atrodo kaip iš fantastinio filmo - milžiniška, rūmus primenanti valgykla, naujausi kompiuteriai visose klasėse, 6 futbolo aikštės, amerikietiško futbolo aikštė, ledo ritulio arena, golfo aikštynas. Visi kambariai, kuriuose gyvena moksleiviai, sutvarkyti ir gražūs.

Erdvi ir šiuolaikiška mokyklos valgykla. Asmeninio archyvo nuotr.

Kiek mokinių mokosi "The Taft" mokykloje ir kurioje klasėje mokysies tu? Koks yra pamokų krūvis?

Mokykloje mokosi apie 600 mokinių iš viso pasaulio. Dabar būsiu 10-okas, nors turėčiau būti 11-okas. Ši mokykla stengiasi kuo geriau paruošti mokinius universitetui, todėl vienerių metų kursą teks pakartoti.

Kiekvieną dieną turėsiu po 4-5 pamokas, trunkančias nuo 45 iki 75 minučių. Taip pat pamokos bus ir šeštadieniais. Pamokų nėra daug, tačiau daug darbų teks atlikti savarankiškai.

Kuo ši mokykla skiriasi nuo tų, kuriose mokeisi Lietuvoje?

Ši mokykla nuo lietuviškų skiriasi beveik viskuo - pradedant pamokų skaičiumi, baigiant užklasine veikla. Visų pirma, čia klasėje būna apie 8 žmonės, o lietuviškuose jų būna apie 25-30.

4 kartus per savaitę vyksta asamblėja, kur susirinkę kalbame apie mokyklos problemas arba klausomės įvairių lektorių. Visos užklasinės veiklos vyksta mokyklos teritorijoje ir į jas žiūrima labai rimtai. Stiprūs ir talentingi atletai universitetuose gauna stipendijas už savo sportinius sugebėjimus.

Mokytojų kambarys, kuriame lankosi ir mokiniai. Asmeninio archyvo nuotr.

Baigęs "The Taft" mokyklą planuoji toliau mokytis / studijuoti JAV? O gal norėtum grįžti į Lietuvą? Kokie tavo ateities planai?

Baigęs šią mokyklą turbūt stosiu į JAV universitetą, nes gaučiau 20 tūkst. stipendiją kiekvienais metais. Nesu tikras, ką studijuosiu ir kur tiksliai tai norėčiau daryti. Kol kas stengiuosi koncentruotis į dabartį, gerai mokytis, smagiai praleisti laiką ir apie tai per daug negalvoti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vyriškis

2018-09-07   11:25

IP: 79.74.69.145

Labai įspūdingas vaikino pasiekimas. Tokios mokyklos baigimas atveria daugybę durų į geriausius pasaulio universitetus. Tokie vaikai - ateities Lietuva. Labai svarbu juose ugdyti motyvus, kad anksčiau ar vėliau tokie supergabūs vaikai matytų paskatų grįžti į Lietuvą, kurti ją. Ačiū straipsnio autorei.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Tam, kad taptume savo srities specialistais - labai ilgai ruošiamės. Įsigyjame tinkamą...

Pagrindiniai sėkmingos tėvystės principai nuotrauka, foto

"Turbūt ne kiekvienas šešiolikmetis turi tiek azarto ir taip atkakliai siekia užsibrėžto...

Žirgą įsigijusi šešiolikmetė: "Viskas įmanoma" nuotrauka, foto

"Jei netikėčiau šviesia Klaipėdos universiteto ateitimi,nebūčiau siekęs šio posto", - sako naujasis...

„Aukštyn kojom nieko neversiu“ nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdoje prasidėjusi pirmokų registracija šiek tiek įvarė tėvams streso, nes ne...

Pirmokų registracija: 500 per pirmas dešimt minučių nuotrauka, foto

Rinkimai baigėsi: prasideda koalicijų galvosūkiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Savivaldos rinkimai Klaipėdos apskrityje baigėsi ir iš anksto prognozuotomis pergalėmis, ir intrigomis....

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos nuotrauka, foto

Gyvūnai, Laivių kaime nuo žiemos vidurio palikti šeimininkų, kurie išsidangino gyventi į...

Arvydo Vaitkaus situacija kelia klausimų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu...

Prie Sendvario žiedo - eismo apribojimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo pirmadienio ryto vairuotojams teko keisti įpročius Šilutės plente prie Sendvario žiedinės...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...