2018 m. vasario 26 d. 05:06 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Ateities uostamiesčio lyderių kalvė: „Rotary akademija“. 2017/2018 m. atidarymo šventė

(1)

2017-11-09, 13:22

Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubas

Ateities uostamiesčio lyderių kalvė: „Rotary akademija“. 2017/2018 m. atidarymo šventė nuotrauka, foto

© Ariana Čerkesaitė

Lapkričio 8 d. startavo jubiliejinė, dešimtoji, jaunųjų lyderių ugdymo programa „Rotary akademija“. Į Ibis Styles Aurora viešbutį Klaipėdoje rinkosi ambicingas, geros nuotaikos nestokojantis jaunimas ir energingi, plačiomis šypsenomis pasipuošę mentoriai, pasiryžę dalintis savo žiniomis bei patirtimi su studentais.

Šventinio vakaro euforija

Vakaro programą pradėjo ir ryškiu šventės akcentu tapo grupės „Lūžis“ pasirodymas. Nuostabus vokalistės Paulinos balsas sužavėjo susirinkusius svečius ir paskatino visus niūniuoti į taktą. Po muzikalios pradžios sveikinimo žodį buvo pakviestas tarti Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubo prezidentas Audrius Knolis. Audrius studentams priminė A. Einšteino žodžius, kad išsilavinimas yra tai, kas lieka, kai pamirštame viską, ko mus mokė. Po 20 m. mes pamirštame viską, ko mus privertė išmokti mokykloje ar kitoje švietimo įstaigoje. Atsimename tik tai, ką išmokome savo noru. Taip skatino projekto dalyvius būtų iniciatyvius, kūrybiškus ir projekto metu drąsiai semtis iš mentorių gerosios patirties.

„Rotary akademija“ 2017/2018 m. organizatorė Jogailė Žiliūtė, sveikindama studentus, pateikė jiems „išgyvenimo gidą“ – taisykles, kaip projekto metu įgyvendinti išsikeltus tikslus. Projekto organizatorė pasidžiaugė, jog šiemet jubiliejaus proga bus renkama aktyviausia studento ir mentoriaus pora, kuriai pavyks įveikti visus dešimt iššūkių. Taigi J. Žiliūtė studentams palinkėjo didžiulės sėkmės, o mentoriams neišsenkančios kantrybės.

Renginiui įsibėgėjant vyko nuotaikingas testas, kurio metu mentoriai ir studentai, lankstydami sąvaržėles, bandė nustatyti savo asmenybės tipą – landūnas, atidėliotojas, o gal vilioklis?! Vakaro pabaigoje buvo skirtas laikas trumpiems mentorių ir studentų pokalbiams, kad pavyktų geriau susipažinti ir tinkamai pasirinkti kompanioną ateities savęs paieškų bei tobulėjimo metams. Tačiau intriga dar išlaikyta iki artėjančios savaitės pradžios, kada studentams bus priskirti mentoriai ir bus galima žengti pirmuosius žingsnius intensyvaus bendradarbiavimo link.

„Rotary akademija“ – jaunųjų lyderių kalvė

„Rotary akademija“ – tai galimybė atverti duris svajonės link. Projekto tikslas ir pagrindinė idėja suvesti draugėn mentorių (mokytoją) ir studentą (mokinį), jog jie turėtų galimybę pasikeisti mintimis, tobulėti ir mokytis vieni iš kitų: savo srities profesionalas pasidalintų su jaunu žmogumi patirtimi, drąsintų tapti sėkmingu ir atsakingu piliečiu, o studentas keltų klausimus, dalintųsi įžvalgomis, siūlytų naujų projektų ir kūrybinių iniciatyvų idėjas.

„Studentai į šį projektą ateina norėdami surasti save, tačiau jiems reikia tik labiau pasitikėti savimi, o mentoriaus pagrindinė užduotis ir siekis yra padėti jaunam žmogui nelengvame savęs paieškų kelyje. Mentorystės esminė idėja yra tarnystė – ne tik imti, bet ir duoti jaunam žmogui, kuris turi mažiau patirties bei žinių tiek profesinėje srityje, tiek gyvenime“ – teigė praeitų metų „Rotary akademija“ mentorių mentore išrinkta Ala Minkevičienė.

Šventinio vakaro metu visi mentoriai tvirtino, jog mokyti studentų neketina, o nori draugiškų pokalbių ir produktyvių diskusijų metu padėti ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus. Būtina nepamiršti, kad mentorius atveria duris, tačiau pro jas žengti turi pats studentas.

Mentoriai – savo srities profesionalai, norintys dalintis žiniomis ir sukaupta patirtimi

Net vienuolika atstovų iš įvairių Klaipėdos regiono Rotary klubų ir studentų sudarys poras ir visus metus turės unikalią galimybę bendrauti aktualiomis jiems temomis, įgyvendinti įvairius išsikeltus tikslus ir projektus. Tarp šių metų „Rotary akademijos“ mentorių daug žymių savo srities profesionalų – AB „Vakarų laivų gamykla“ personalo direktorė Ala Minkevičienė, AB „Klaipėdos laivų remontas“ generalinis direktorius Benediktas Petrauskas, UAB „Aros Marine“ valdybos pirmininkas Giedrius Valainis ir kiti puikūs įvairių sričių specialistai.

Projekto organizatoriai siekia, jog „Rotary akademijos“ metu tarp studento ir mentoriaus užsimezgantis bendravimas ir bendradarbiavimas būtų ilgalaikiai, tokia draugystė neturėtų baigtis sulig projektu, siektinas pavyzdys, kad ji truktų visą gyvenimą. Mentoriaus užduotis padėti studentui suprasti, kad Lietuvoje, Klaipėdos krašte, yra daug galimybių ir sričių savirealizacijai, o sėkmė dažnai priklauso nuo jauno žmogaus iniciatyvos, atkaklumo bei įdėto darbo. Tad studentams linkime iš mentorių semtis ne tik patirties, bet taip pat perimti socialiai teisingas vertybes, mokytis pilietiškumo, o svarbiausia, kaip tvirtino būsima mentorė, UAB „NT Market“ vadovė Jūratė Andrijauskienė, viską daryti su užsidegimu ir neblėstančia aistra.

Projekto organizatoriai dėkoja visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie renginio organizavimo!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Lietuvos 100-mečiui

2017-11-11   21:21

IP: 195.14.182.157

Mėnulio miestas Klaipėda,
Saulės miestas Šiauliai.
Atstatysim kryžiuočių sugriautą tvirtovę,
Ir sugrįš į Tėvynę Lietuvos vaikai...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Viršum Kretingos technologijos ir verslo mokyklos bendruomenės šiomis dienomis kybo nerimo debesis:...

Ar atiduos mokyklą „suvalgyti“ Klaipėdai nuotrauka, foto

Iškilo reali grėsmė, kad Klaipėdoje nebebus rengiami pedagogai. Kad ir kaip absurdiškai...

Šalies valdžia griauna seniausią mokytojų rengimo kalvę nuotrauka, foto

"Gilijos" pradinės mokyklos administracija kariauja su vaikus į mokyklą vežiojančiais tėveliais. Nors...

Priešinasi tėvų norui vaikus pasiimti nuo mokyklos durų nuotrauka, foto

Vasario 8-9 dienomis LITEXPO parodų rūmuose vykusiame nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse...

Dailės žinios padeda kurti šedevrus lėkštėse nuotrauka, foto

Vasario 26-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Darbas kruize: ištvėrė tik mėnesį nuotrauka, foto

Žmonės, Nuolatinis žeminimas ir patyčios, kone alpulį kelianti konkurencija, intrigos, kerštas, nevaldomas seksas...

„Trys pokalbiai apie Lietuvą ir tarpukario Klaipėdą“ nuotrauka, foto

Renginiai, Kovo 2 d. 16.00 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g....

„Palanga“ A lygoje debiutavo lygiosiomis su „Jonava“ nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygos čempionato pirmojo turo rungtynėse sekmadienį praėjusio sezono pirmosios...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...