2018 m. gruodžio 13 d. 17:41 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Vietoje tablečių ar cigaretės - muzikos terapija

(6)

Vietoje tablečių ar cigaretės - muzikos terapija nuotrauka, foto

SIŪLYMAS. Asociacijos Muzikos terapijos centro vadovas A. Remesa miesto vadovo prašė atrasti vietą gydymosios bei relaksacinės muzikos oazei Klaipėdoje, idant visuomenė taptų sveikesnė.

© Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

"Jeigu miesto savivaldybė ir miestas nerems miestelėnų sveikatingumo, tai bus priverstas remti laidojimo biuro veiklą", - dramatiškai kalbėjo docentas, kompozitorius, asociacijos Muzikos terapijos sveikatingumo centro vadovas Alvidas Remesa, į Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską kreipęsis su prašymu skirti pastatą šiam centrui uostamiestyje ir įsteigti bent tris etatus: psichoterapeuto, psichologo ir muziko.

Asociacijos Muzikos terapijos sveikatingumo centras, kaip visuomeninė pelno nesiekianti organizacija buvo įkurtas 2004 metais ir veikė  Druskininkuose, nes čia buvo didesnė dirva pasireikšti: sveikatingumo procedūroms duris atvėrę sanatorijos, SPA, reabilitacinės įstaigos. Šiuo metu ieškoma galimybių atrasti centrui vietą uostamiestyje, siekiant klaipėdiečius supažindinti su gilesniais gydomosios muzikos dėsniais, sveiku gyvenimo būdu ir laisvalaikiu.

Amerikos muzikos terapijos asociacijos profesionalų lygos narys A. Remesa pabrėžė, jog muzikos terapijos veiksnys yra laikomas būtinu, reikalingu ir plačiai propaguojamu Vakarų Europoje bei Amerikoje. Muzikos terapeutas yra parengęs programą, turi milžinišką rezonansinės muzikos fonoteką, domisi paskutinėmis muzikos naujienomis ir naujovėmis.

Savo paslaugas muzikos terapeutas pasiūlė daugumai miesto sveikatingumo įstaigų: psichikos sveikatos, priklausomybių bei dvasinės pagalbos jaunimui centrams ir panašioms įstaigoms Kretingoje bei Palangoje. Visur dialogas baigėsi skausminga aimana dėl etatų mažinimo ir pinigų stokos.

"Kad padarytume veiksmingą šią jau veikiančią ir turinčią savo įstatus asociaciją, derėtų tik skirti šiek tiek dėmesio: darbo vietų, patalpų, keleto etatų. Kadangi asociacija turi teisę vystyti savo finansinę ūkinę veiklą, be abejo, vėliau galėtų tapti savarankiška, teikdama žmonėms sveikatingumo dovanas", - sakė A. Remesa, pažymėdamas, kad asociacijos paslaugų spektras būtų labai didelis. Pasitarnautų žmonių, sergančių onkologinėmis ligomis, reabilitacijai, turintiems psichikos ir miego sutrikimų, kamuojamiems nerimo, baimių, nevilties, įtampos, žmonėms, turintiems negalią, taip pat padėtų įveikti priklausomybės ligas, žalingus įpročius.

A. Remesa nepaprastai didelį dėmesį skyrė darbui su moksleivių rizikos grupėmis: vyresniųjų klasių jaunuolius, kartą pabandžiusius narkotikų, muzikos terapijos pagalba pavyko sulaikyti nuo galimo priklausomybės vystymosi. Muzikos terapeutui teko dirbti ir Klaipėdos psichiatrijos ligoninėje, kur pasiekta gerų rezultatų gerinant pacientų dvasinę būseną ir gyvenimo kokybę. Parengta speciali programa metantiems rūkyti - apie 60 žmonių tai padarė per dvi savaites, vyriausiajam jų - 78 metai.  

Lietuvos sveikatingumo ministerija neakredituoja muzikos terapeutų, tad šie yra tarsi už įstatymo ribų, biudžetinėse įstaigose netgi nėra tokios specialybės darbuotojų, todėl jie įdarbinami kaip muzikos pedagogai, meno terapeutais. Antras veiksnys, ribojantis muzikos terapiją, yra tas, jog mūsų šalyje, priešingai nei kaimyninėse šalyse (Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje), aukštosiose mokymo įstaigose neruošiami specialistai, todėl įstaigose daugiausiai dirba neprofesionalai.

"Atrodytų, vyrauja toks požiūris, jog muzikos terapija yra auditorijai uždėti plokštelę ir išeiti gerti kavos", - sakė A. Remesa, pastebėjęs, jog kai kuriose miesto gydymo įstaigose prigijo dailės, poezijos, darbo terapija, o muzika - tarsi atskalūnė.

Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas, pasiūlęs profesoriui nedramatizuoti situacijos ir netirštinti spalvų, leido sau makabriškai pajuokauti, kad ir praėjusiems visą muzikos terapijos sveikatingumo kursą ir netgi visiškai išgijusiems, kažkada laidojimo paslaugų prireiks.

Patebėta, jog Druskininkuose veikusio sveikatingumo muzikos terapijos centro veikla nebuvo remiama Savivaldybės, tad meras svarstys, kiek jo veikla galėtų būti "pasodrinta" Klaipėdos savivaldybės parama. Miestui įsteigti tris etatus būtų sudėtinga. Šiuo metu muzikos terapijos bazė ruošiama naujajame Klaipėdos Šv. Pranciškaus dvasinės paramos centre, tad galbūt profesorius rastų bendrą kalbą su vienuoliais - tai būtų optimali vieta tokiam "pilotiniam" projektui.

Arba kita miesto sveikatingumo įstaiga galėtų išplėsti paslaugų spektrą muzikos terapija. Miesto galva patikino neabejojantis muzikos terapijos nauda ir prasme, kaip ir apskritai - muzikos jėga ir galia, ir pasiūlė A. Remesai pateikti kreipimąsi, kurį, pasodrinęs savo įžvalgomis, žadėjo įteikti Sveikatos apsaugos ministrui, - esą laikas jam pamilti muziką ir pripažinti ją lygiaverte kitoms meno terapijos rūšims.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2012-07-25   10:27

IP: 212.252.168.253

Pilnai tikiu, jog po puses metu ir man nusibos Dubstepas :) Taip kaip pbiordo tas pats dnb ar house.. Bet kaip ir pats minejai, is pradziu atradus tiesiog malonu klausytis, praplecia tavo grojarasti :)Del vezimo apsirukius tai nesutinku, nes ne vien dnb ar dubstep tinka tam, visa elektronika tam tinka :)Del isliekamosios vertes sunku pasakyti, cia greiciau laikas parodys. Taciau as manau kad tokia undergroundine muzika, veliau isplaukianti i viesuma, ateities muzikai itaka visada padaro, o tai ir yra ju isliekamoji verte.. :)

klaipėdietei

2011-10-07   16:29

IP: 195.14.177.1

Viskas priklauso nuo profesionalumo - yra priplaukusių psichologų, yra gebančių realiai padėti. O kad tinkamos kiekvienam negalavimui klausytis muzikos geriau, negu rūkyti ar įtampą vaikams nuimti kvaišalais, juk nesiginčysite. Niekas prievarta neatvarys. Mes net neįsivaizduojame, kad bet kuris mūsų gali susirgti psichine liga ar mūsų vaikai. Girdėjau, kad dienos centruose jiems labai nuobodu klijuoti, dėlioti dėliones ir piešti - geriau jau muzika, relaksas, ramybė, pagaliau erdvė, kur gali pabūti su savimi, nes namuose ne visi turi tokią galimybę,

Klaipėdietė

2011-10-07   14:03

IP: 83.171.17.37

Ką dar prisigalvos, jau nebežino kaip dar pinigėlių pasikrauti. Žinau ne vieną žmogų, kuris nerūkė, o mirė plaučių vėžiu. dar nori sukurti vieną įstaigą ir įdarbinti psichoterapeutus, psichologus ir muzikus. Jau aišku, kad jie darbo neberanda. Tuos psichologus pačius reikia gydyti, jie man kažkokie priplaukę. O muzikos, kokia aš manu man padės atsipalaiduoti ir pailsėti aš galiu klausytis ir namuose. Kam man mokėti pinigus ir dar kažkur vaikščioti. Nepritariu, kad būtų už mūsų mokesčių mokėtojų pinigus įrengtas toks centras, nes jug reikia jiems ir patalpų, o iš kur jie jas gaus. Žinoma, kad vėl mus skraius ir už mūsų pinigus kurs kažkokį centrą. Jeigu jau žmogui blogai su psichika, tai jam padės banguškė, bet jeigu žmogus pradeda suprasti, kad artėja depresija, tai tegul ima atostogas, nusiperka tokią muziką, kuri jam prie širdies, išvažiuoja į gamtą, ar į kokį kaimelį pas giminių ar pažįstamų ir pailsi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

Danai svarsto Klaipėdoje auginti vaivorykštinius upėtakius nuotrauka, foto

Jūra, Danus domina galimybės Baltijos jūroje, apie 16 km į šiaurę nuo ...

Naglis Puteikis įsiuto po Ingridos Šimonytės žodžių nuotrauka, foto

Lietuva, Kandidatų į prezidentus sąrašas ne toks jau trumpas: Gitanas Nausėda, Arvydas...

Dvasinei bendrystei kvies daugiabalsės muzikos koncertai nuotrauka, foto

Renginiai, Šį penktadienį ir šeštadienį klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į dar vieną...

"Locmanai - truputį avantiūristai" nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Laivų eismo tarnybos viršininkas, vyr. locmanas Rimvydas...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...