2019 m. kovo 20 d. 22:13 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Slaugytojų šventė - be gydytojų dėmesio

(4)

Penktadienį į šventinę konferenciją Klaipėdos universitete susirinkusios slaugytojos pasigedo įstaigų vadovų bei gydytojų dėmesio.

Konferenciją, skirtą Tarptautinei slaugytojų dienai paminėti, kuri kasmet švenčiama gegužės 12 dieną, suorganizavo  Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) Klaipėdos skyrius.

"Norėjome, kad slaugytojai būtų pagerbti, kad žinotų, jog apie juos yra galvojama", - VE.lt sakė šio skyriaus direktorė Vaida Lebedeva.

Paklausta, ar slaugytojos šiandien tikrai yra pakankamai vertinamos, pripažino, jog šiai profesijai stinga ne tik  valdžios, bet ir įstaigų vadovų bei pačių gydytojų dėmesio ir vertinimo. Kai kurių sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, pakviesti į slaugytojų šventę, vietoj savęs delegavo slaugos administratorius.  

"Tokia graži šventė, bet jaučiuosi it atstumta, tarsi vadovams, gydytojams mūsų nereikėtų. Turbūt turi ateiti nauja gydytojų karta, kad suvoktų slaugytojos profesijos svarbą, nes dauguma šiandieninių gydytojų į slaugos mokslą žiūri dar skeptiškai", - sakė  LSSO Klaipėdos skyriaus narystės plėtros komiteto pirmininkė Nijolė Saulienė.

LSSO Klaipėdos skyriaus vadovių pastebėjimu, nemažai gydytojų slaugytojas dar laiko savo tarnaitėmis, pastumdėlėmis, nepripažįsta jų kaip lygiateisių darbuotojų, nors dauguma jų jau įgijusios universitetinį išsilavinimą.  
"Jau 20 metų esame slaugytojos, o mus dar vadina medicinos seserimis. Sunkiai keičiasi visuomenės požiūris", - teigė pokalbininkės.  

Į LSSO Klaipėdos skyrių slaugytojos dažniausiai kreipiasi dėl didelių darbo krūvių ir pernelyg mažų atlyginimų. Slaugytojos darbovietėse dar jaučiasi diskriminuojamos - jei mažinamas įstaigos biudžetas, pirmiausia atlyginimai mažinami joms, o dirbti kartais tenka už kelis.  

"Yra įstaigų, kur slaugytoja, be tiesioginių pareigų, turi dirbti ir pagalbinį darbą - keisti sauskelnes, nešioti basoną, vartyti ligonį, atnešti valgyti. Negi tai gali užtikrinti kokybišką slaugą? Kitaip nei užsienio šalyse, kur įrengti keltuvai, kai kur slaugytojos savo rankomis turi kilnoti ligonius", - pasakojo N. Saulienė.

Tačiau po truputį požiūris į slaugytojas keičiasi. Jau yra įstaigų, kuriose mažinamas gydytojų ir slaugytojų atlyginimų skirtumas, turinčioms aukštąjį išsilavinimą mokami priedai prie atlyginimo.

Apdovanotos už gerą darbą

Šventinę konferenciją, kurioje aptarti ir sergančių lėtinėmis ligomis pacientų slaugos ypatumai, vainikavo slaugytojų apdovanojimai už LSSO  palaikymą ir gerą darbą.
Lietuvos slaugos specialistų organizacijos garbės ženklais buvo apdovanotos Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugos administratorė Jūratė Beinorienė, Klaipėdos apskrities ligoninės Psichiatrijos filialo vyriausioji slaugytoja Eugenija Petrokienė bei Klaipėdos ligoninės Švėkšnos departamento slaugytoja Audronė Černiauskienė.

Dar 13 slaugytojų įteikti padėkos raštai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kamilė ( Vilnius )

2010-05-15   20:56

IP: 88.118.76.31

O, kam tie gygytojai? Jiems mus ne labai ir priima į savo tarpą! Būkime stiprios.Pažiūrėkite ką Jūs galite! Labai gražiai ir šauniai atrodote! Nuoširdžiausios sėkmės Klaipėdai!!!

Diana

2010-05-08   21:35

Su švente mielos slaugytojos! Labai ačiū organizatoriams už šį renginį,labai patiko,sužavėta! Sėkmės!

Justė

2010-05-08   21:07

Tik į užsienį važiuoti dirbti,Čia slaugytojų beveik niekas nelaiko už žmones. Taip jau surėdyta ir nieko čia nepakeisi!!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

Plaukikams - nauji medaliai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro baseine vyko Lietuvos vaikų plaukimo pavasario pirmenybės. Baseino...

Laimingiausia šalis - Suomija, Lietuva - 42-oji nuotrauka, foto

Lietuva, Suomija antrus metus iš eilės pripažinta laimingiausia šalimi pasaulyje, o tyrėjai...

Lektorius iš Butano mokė, kaip būti laimingiems nuotrauka, foto

Švietimas, Kovo 19 dieną Klaipėdoje lankėsi lektorius, pirmasis Butano karalystės Švietimo Ministras Thakur...

A. Rusteika: Jie vėl ateina mūsų išgelbėti nuotrauka, foto

Nuomonės, Ateina gelbėtojai ir vėl išnyksta, atėjo konservatoriai visiems laikams – išgelbėjo nuo...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...