2019 m. gegužės 21 d. 13:47 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Širdis - gydytojų kardiologų rankose

(20)

Širdis - gydytojų kardiologų rankose nuotrauka, foto

1-ojo KARDIOLOGIJOS skyriaus kolektyvas (iš kairės): bendrosios praktikos slaugytoja Liudmila Šišorkina, gydytoja Rūta Raugelienė, bendrosios praktikos slaugytoja Sigita Sidabrienė, gydytojos Kordelija Stonkutė, Roma Kavaliauskienė, vedėja dr. Dalia Jarašūnienė, vyresnioji slaugytoja Margarita Zubaitė, gydytojos Laima Albrektaitė, Violeta Butkevičienė.

"Buvo šeštadienis, kai sustreikavo širdis, beveik buvau netekęs sąmonės. Bet nekviečiau greitosios - laukiau pirmadienio, kad galėčiau atvažiuoti tiesiai į Jūrininkų ligoninę. Žinojau, kad čia dirba geriausi kardiologai", - sakė mums 1-ajame kardiologijos skyriuje gulintis pacientas Artūras S. Kai jį kalbinome, jis jau ruošėsi namo po sėkmingai atliktos širdies kraujagyslės angioplastikos.

Tokia pacientų nuomonė apie Jūrininkų ligoninės kardiologijos tarnybą - ne pavienė. Žmonės taip pasitiki šios ligoninės gydytojais kardiologais, kad verčiau lauks kelis mėnesius, kad tik galėtų pasikonsultuoti būtent su jais, bet nesikreips kitur.

1-ojo kardiologijos skyriaus vedėja gydytoja kardiologė dr. Dalia Jarašūnienė pritaria: norint pristatyti ligoninę ar kurį nors skyrių, pirmiausia reikia kalbėti ne apie gerą medicinos aparatūrą, atliktą europietišką remontą, o apie dirbančius žmones.

"Jei turėtume tik gerą aparatūrą, nebūtų pacientų nuomonės, kad dėl kardiologinių problemų reikia kreiptis į Jūrininkų ligoninę. Jų nuomonę suformuoja dirbantys medikai", - sako ji.

Visos kardiologinės paslaugos

Per 17 Jūrininkų ligoninės gyvavimo metų čia įdiegtos visos kardiologinės paslaugos - nuo prevencinės kardiologijos iki kardiochirurgijos. Kardiologinė tarnyba apima du bendrosios kardiologijos, Širdies aritmijų, Kardiochirurgijos, Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyrius. Didelė dalis širdies ligomis sergančių pacientų gelbstimi ir Anesteziologijos bei intensyviosios terapijos skyriuje.

Ligoninės gydytojai kardiologai gydo visos Vakarų Lietuvos gyventojus, o vasarą, kai lietuviai plūsteli prie jūros - gelbsti ir poilsiautojus iš visos Lietuvos. Ligonius po kelias valandas per savaitę jie konsultuoja ir Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje.

Tik esant itin retai širdies patologijai pacientai siunčiami į medicinos centrus Vilniuje ar Kaune, kur patirties gydant jas įgyta daugiau.

Pradžių pradžia

1-ojo kardiologijos skyriaus vedėja dr. D. Jarašūnienė prisimena, jog šis skyrius buvo kardiologinės tarnybos Jūrininkų ligoninėje pradžių pradžia. Kiti skyriai gimė vėliau, kai vienas nebegalėjo patenkinti pacientų poreikių.

"Kai atėjau į jį dirbti, buvau tik apšilusi kojas medicinoje. Skyriaus vedėju buvo gydytojas prof. Algimantas Kirkutis, dirbo daktarė Roma Kavaliauskienė. Vėliau pradėjo rinktis tie, kurie kardiologijos srityje dirbo daug metų - Laima Albrektaitė, Violeta Butkevičienė. Vėliau vadovauti skyriui teko garbė man."

Skyriaus gydytojų kolektyvas šiandien - grynai moteriškas. Be vedėjos, jau minėtų R. Kavaliauskienės, V. Butkevičienės, L. Albrektaitės, dar darbuojasi Kordelija Stonkutė ir jauniausia gydytoja Rūta Raugelienė, atlikusi šiame skyriuje visas praktikas.

"Smagu, kad atėję internai ir rezidentai užsikrečia kardiologijos bacila ir ją puoselėja iki galo", - džiaugiasi D. Jarašūnienė.

Rezidentai praktikuotis invazinės kardiologijos srityje su atskiru universitetų leidimu į Jūrininkų ligoninę atvyksta jau keleri metai. Tai ne tik pagalba didelį darbo krūvį turintiems gydytojams, bet ir galimybė perduoti sukauptas žinias.

"Juk gali ateiti laikas, kai tave patį atveš - pats sau diagnozės nenusistatysi. Ir jei išmokysi kelis rezidentus - jau įneši didelį indėlį", - samprotauja D. Jarašūnienė.

  2-ojo KARDIOLOGIJOS skyriaus kolektyvas (iš kairės): vyresnioji slaugytoja Irena Gudauskienė, ūkio reikalų tvarkytoja Levutė Televičienė, gydytojos Lina Klovienė, Egidija Tijūnėlienė, vedėjas dr. Arūnas Maksvytis, gydytojai Romualda Dikšienė, Vytautas Vasiliauskas, bendrosios praktikos slaugytojos Natalja Kuzina, Vitalija Dapkuvienė, pagalbinės medicinos darbuotojos Natalija Berankienė, Rita Bezručenkova.

1 ...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

valerija

2016-11-29   21:39

IP: 78.58.67.115

as lankiausi jurininku ligonineje pries 11 metu mane gyde gerb gyd r diksiene labai gera gydytoja esu labai dekinga ir noreceu dar karta sugryzti nes turiu problemu su sirdim ir kraujagyslem,nuostabi gydytoja,kuo daugiau tokiu gydytuoju,sekmes

2014-09-26   10:56

IP: 86.100.156.31

Man teko bendrauti su R.Raugeliene tai nuostabiai švelni,tikrai mylinti savo darbą,atidi pacientui niekada neatsisako padėti ,patarti sėkmės daktarei visur ir visada.

Dukros

2014-01-26   21:07

IP: 165.2.186.10

Tokia gydytoja kaip Diksiene tai tikrai neturetu dirbti su ligoniais.Ji laiku negalejo nustatyti diagnozes paskirti operacijos musu mamai. Tai labai atmestino darbo moteris nu tiesiog gydytojos jos nepavadinsi!!! Marina pensininkus ir tiek.Visiskai nenuvokianti savo darbo moteris. Atsargiai pas ja gulintis ligoniai domekites ka ji jums israso ir kaip greitai diagnoze nustato nes ji visiskai nesiskubino niekur musu atveju!! Ir tyrimus dare labai ilgai kol ligonis mire.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

„Ambersail 2“ plaukia į Klaipėdą nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvai atstovaujanti „Ambersail 2“ sekmadienį pirmą kartą istorijoje atplauks į Klaipėdos uostą.

Ant gamyklos stogo vietą rado bitės nuotrauka, foto

Klaipėda, Bitės keliamos vis arčiau žmonių. Miestuose daugėja žaliųjų plotų, o kartu -...

Smiltynėje bus naikinami miško kenkėjai nuotrauka, foto

Klaipėda, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija pranešė, kad gegužės 23-iąją, ketvirtadienį, didžiuliame...

Pirmadienį viršyti šilumos rekordai nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį dalyje Lietuvos viršyti šilumos rekordai – sinoptikai žada, jog prie jų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 17 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 46 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 53 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...