2019 m. sausio 22 d. 08:13 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Respublikinė Klaipėdos ligoninė jubiliejų pasitiko išgražėjusi

(6)

2013-06-26, 17:40

Agnė GEDMINTAITĖ

Respublikinė Klaipėdos ligoninė jubiliejų pasitiko išgražėjusi nuotrauka, foto

SIMBOLIS. Ligoninės centrinį įėjimą puošia skulptoriaus Gintauto Jonkaus berniuko skulptūrėlė, ant kurios užrašyti iškalbingi žodžiai: " Dabartis visada kupina ateities".

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Birželį Respublikinei Klaipėdos ligoninei sukanka 80 metų. Anuomet Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos iniciatyva pastatytos ligoninės uždavinys buvo pagerinti ir padaryti prieinamesnę medicinos pagalbą krašto ir Žemaitijos gyventojams. Šiandien ši gydymo įstaiga - moderniausia ligoninė, teikianti daugiaprofilines stacionarines ir ambulatorines, skubias ir planines sveikatos priežiūros paslaugas ne tik Vakarų, bet ir Šiaurės Lietuvos gyventojams.

RENOVACIJA I. Renovuotas Psichiatrijos filialo pastatas Baltikalnio g. 4/Bangų g. 6 a, kuriame yra įsikūrę Gerontopsichiatrijos ir Moterų psichiatrijos skyriai.

Daugiau kaip dešimtmetį Respublikinė Klaipėdos ligoninė dalyvavo įstaigų ir paslaugų restruktūrizacijos procese, kurio metu vadovavosi Sveikatos apsaugos ministerijos nubrėžtomis nacionalinės sveikatos priežiūros strategijos gairėmis: plėsti stacionarinių paslaugų spektrą, orientuotis į dienos stacionarų kūrimą, dienos chirurgijos ir ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų skatinimą.

Bendra investicinių projektų ligoninėje vertė - daugiau kaip 31 mln. litų.

Mindaugas KUNDROTAS, vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicininių paslaugų plėtrai

Ypač aktyvus buvo 2000 - 2008 metų restruktūrizacijos laikotarpis. Šiame periode buvo sėkmingai restruktūrizuotos Klaipėdos odos ir veneros ligų, Psichiatrijos bei Skuodo ligoninės, kurios tapo Respublikinės Klaipėdos ligoninės padaliniais ir filialais.

Investiciniai projektai - sėkmingi

Restruktūrizacijos metu ligoninei teko perimti nemažai pastatų, kuriuos reikėjo kuo greičiau renovuoti, nes jie nebeatitiko šiuolaikinių reikalavimų, keliamų gydymo įstaigoms.

VERTYBĖ. Puodžių gatvėje atstatytas vertingas kultūros paveldo objektas, XIX amžiuje statytas pirklio namas, kuriame pokario metu veikė kareivių ligoninė. Rekonstravus šį pastatą jame įsikūrė Psichikos krizių centras.

2008-2012 metais įstaigoje įgyvendinti 9 projektai, finansuojami Europos Sąjungos (ES) paramos lėšomis, skirti sveikatos priežiūros infrastruktūros, paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimui. Bendra projektų vertė - daugiau kaip 31 mln. Lt.

Realizuodama visus infrastruktūros gerinimo projektus, kurie buvo pradėti, tęsiami arba baigti 2012 metais, įstaiga prisidėjo savo lėšomis daugiau kaip 7,2 mln. Lt.

Turbūt klaipėdiečiai dar nepamiršo, kokie apšepę ir nejaukūs atrodė Psichiatrijos ligoninės pastatai Bangų gatvėje.

Nueikite ten pasižvalgyti dabar - ligoninės erdvus kiemas iš tolo šviečia atnaujintais, šviesiais pastatais, ant kurių langų nematyti jokių grotų...

Neatpažįstamai pasikeitė ne tik pacientų gydymosi ir personalo darbo sąlygos, bet ir išgražėjo buvęs apleistas Klaipėdos senamiesčio kampelis.

SUKAKTIS. Ligoninės 80 - mečio sukakčiai pažymėti fojė pakabinta atminimo lenta Raudonojo Kryžiaus draugijos pirmininkui daktarui Rokui Šliūpui, kurio dėka Klaipėdoje 1933 metų birželį duris atvėrė šiuo metu Respublikinė Klaipėdos ligoninė - seniausia ligoninė uostamiestyje.

Pasak Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicininių paslaugų plėtrai Mindaugo Kundroto, vien Psichiatrijos filiale buvo įgyvendinti 5 projektai, kurių bendra vertė - per 9 mln. litų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Na,

2013-07-01   22:40

IP: 78.62.119.31

pagaliau skulptorius šiaip taip "iškišo" kažkam tą berniuko skulptūrą po 30 metų. Ir kam tik jis jos nesiūlė! Gerai, kad medikai paėmė - bent studijoj nedulkės :)

zero

2013-06-29   13:02

IP: 86.100.84.79

Neaišku, kodėl straipsnyje daugiausia dėmesio skiriama psichiatrijos skyriams? ir ką tai galėtų reikšti? Nėra kuo pasigirti kalbant apie Vilties gatvės korpusų medikus?
Šiaip reikia pasveikiti medikų kolektyvą su gražiu jubiliejumi. Ačiū už daugumos Jūsų pasiaukojamą darbą ir rūpestį gydomais ligoniais.

RKR

2013-06-27   01:50

IP: 86.100.76.65

na ta grazia atminimo lenta reikejo isoreje pakabinti,kad visi matytu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

Meras kviesis laikinąjį uosto vadovą nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sukvietė Savivaldybės urbanistikos ir planavimo specialistus aptarti...

Raganų kalno sukakčiai paminėti - ypatingos šviesos nuotrauka, foto

Neringa, Šiais metais Raganų kalnui, vienam iš lankomiausių objektų Neringoje, sukanka keturiasdešimt metų.

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Šviesų festivalis plečiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Vasario 14-17 d. į Klaipėdos senamiestį sugrįš jau V Klaipėdos šviesų festivalis,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...