2019 m. gegužės 27 d. 04:06 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Prognozuojama, kad 2050 metais pasaulyje bus 115 mln. žmonių, sergančių Alzhaimerio liga

Antradienį minima Tarptautinė Alzhaimerio ligos diena.

Alzhaimerio liga - lėtinė smegenų liga, pasireiškianti progresuojančiu atminties sutrikimu, kalbos ir įvairiais elgesio sutrikimais, dėl kurių sutrinka ligonio kasdienė veikla. Pasaulyje šiuo metu daugiau kaip 35 mln. žmonių serga Alzhaimerio liga. Senstant populiacijai, Alzhaimerio liga sergančiųjų skaičius greitai didėja. Prognozuojama, kad 2050 metais pasaulyje bus 115 milijonų žmonių, sergančių Alzhaimerio liga. Tarp 85 metų ir vyresnių asmenų šia liga serga kas trečias. Su Alzhaimerio liga susijusios sveikatos priežiūros ir sergančio asmens slaugos išlaidos JAV ir Europos šalyse šiuo metu prilygsta išlaidoms koronarinei širdies ligai ir onkologinėms ligoms kartu.

VUL Santariškių klinikų Neurologijos centre šiuo metu veikia vienintelis Lietuvoje specializuotas Atminties sutrikimų kabinetas, skirtas Alzhaimerio ligos ir kitų demencijų diagnostikai bei gydymui.

Kabinete taikomi ne tik įprastiniai nervų sistemos bei pažinimo funkcijų tyrimo metodai, bet taip pat kompiuterizuoti ir neurofiziologiniai pažinimo funkcijų tyrimo metodai, leidžiantys anksčiau ir patikimiau diagnozuoti pažinimo sutrikimus, būdingus Alzhaimerio ligai ir kitoms demencijoms.

Sostinės Fabijoniškių pensiono dienos centre, globojančiame sergančius Alzhaimerio ir kitomis senatvės psichikos ligomis, rengiama atvirų durų diena. Lankytojai galės susitikti su socialiniais darbuotojais, gydytoju psichiatru, kurie atsakys į rūpimus klausimus, supažindins su dienos centro veikla, bus galima atlikti protinės būklės mini testą.

Nuo 2007 metų Fabijoniškių pensione pradėjo veikti dienos centras, kuriame socialinės globos paslaugas gauna ir laiką praleidžia 30 senyvo amžiaus asmenų, sergančių Alzhaimerio ar kitomis senatvės psichikos ligomis. Dienos centro tikslas - skatinti lankytojų savarankiškumą, palaikyti socialinius įgūdžius ir, atsižvelgiant į kiekvieno lankytojo specialiuosius poreikius, organizuoti darbinės veiklos grupes ir globą. Dienos centre sukurta jauki atmosfera, saugi ir ligoniams pritaikyta aplinka.

Dienos centro įsteigimas ir veikla labai reikalinga ne tik sergančiųjų socialinei integracijai, bet svarbi pagalba ir artimiesiems, kuriems teikiama informacija apie artimųjų ligas, priežiūrą, organizuojama psichologinė pagalba. Be to, perėmus ligonių priežiūrą dienos metu, artimiesiems suteikiama galimybė grįžti į darbo rinką, vėl gyventi normalų gyvenimą, ilsėtis, skirti laiko kitiems.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

"Dorė" keliauja po Lietuvą nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Jau ir sostinės visuomenei buvo pristatytas naujausias šeštasis Neringos kultūros almanachas "Dorė"....

N.Puteikis: prezidentas nėra tik užsienio reikalams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Naglis Puteikis, sekmadienį balsavęs prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, Eltai...

Buvusi SEL mylimoji nustebino Klaipėdos publiką nuotrauka, foto

Įvairybės, Retai viešumoje pasirodanti buvusi Egidijaus Dragūno (SEL) mylimoji Eleonora Sebrova (Orea) šeštadienį prabangiame...

Iki 16 valandos rinkimuose balsavo 42 proc. rinkėjų nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienį iki 16 valandos balsavo 42 proc. rinkėjų – keliais nuošimčiais mažiau...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 11 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...