Ligų priežastis- rūgštys

T. Laucevičius parodo, kad jonizuoto šarminio vandens šarmingumas (pH = 8,5 - 9,5) yra kur kas didesnis nei vandentiekio vandens (pH = 7,4).

Jo oksidacinis-redukcinis potencialas yra neigiamas, apie -200 mV (vandentiekio vandens ORP= +150...+200 mV). Neigiama ORP reikšmė nusako, kad vandenyje yra laisvų elektronų, kuriuos prisijungia laisvieji radikalai, todėl šis vanduo - natūralus antioksidantas.

Šarminio vandens molekulės yra susijungusios į gerokai mažesnius (5-6 molekulės) darinius nei paprasto geriamojo vandens (10 - 13 molekulių). Todėl šis vanduo iš karto pereina pro ląstelių membranas, lengviau nei paprastas prasiskverbia į audinius.

Šarminio vandens paviršiaus įtempimas beveik du kartus mažesnis nei vandentiekio ir artimas kraujo paviršiaus įtempimui. Organizmą aprūpinant pakankamu šarminio vandens kiekiu, kraujas tampa skystesnis.

Šarminiame vandenyje atsiduria vienintelis vandens molekulėje esantis deguonies atomas. Todėl geriant šį vandenį į organizmą patenka papildomai deguonies.

Rūgštinis vanduo pasižymi baktericidinėmis savybėmis ir dažnai vartojamas išoriniams kompresams bei pavilgams, skalavimams. Beje, Japonijoje jis naudojamas ne tik opų gydymui, bet ir ekologinėje žemdirbystėje - augalams nuo kenkėjų purkšti.

Kaip atsiranda liga

Organizmo rūgštėjimas - viena visų ligų priežastis, teigia T. Laucevičius, seniai besidomintis užsienio mokslininkų tyrinėjimais šioje srityje. Japonijoje atliekami tyrimai rodo, jog kraštutinė rūgštėjimo forma - vėžys.

Kur kaupiasi rūgštys ir kaip jos sukelia ligas? "Jei ties kasa susikaupusių rūgštinių atliekų neutralizavimui trūksta kalcio jonų, sutrinka insulino gamyba ir gali išsivystyti diabetas. Jei kaupiasi sąnariuose - prasideda sąnarių ligos, podagra.. Jei kraujagyslėse (cholesterolis, aterosklerotinės plokštelės) - atsiranda hipertonija, gresia insultas.

"Organizmas rūgštines atliekas stengiasi paversti kietomis ir išsandėliuoti, kad mažiau nuodytų organizmą. Taip susidaro riebalų sankaupos, antsvoris", - teigia pokalbininkas, įsitikinęs, jog rūgštinių atliekų kaupimasis yra ir pirmalaikio senėjimo bei viena iš svarbiausių daugelio degeneracinių ligų priežasčių.

Jei organizmui trūksta šarmų, jis pagrindinį šarminį elementą kalcį skolinasi iš kaulų. Tuomet prasideda kaulų retėjimas. Kalį ir magnį skolinasi iš širdies raumenų - prasideda širdies sutrikimai.

Kas rūgština organizmą? Mėsa ir jos gaminiai, produktai iš baltų miltų, kava, alkoholiniai gėrimai, pasterizuotos sultys, žuvis ir jūros produktai, duona, bandelės, saldumynai, kiaušiniai ir kt.

Ypač organizmą rūgština įvairūs nealkoholiniai gėrimai, kurių pH svyruoja nuo 2,8 iki 4,5, o oksidacinis-redukcinis potencialas yra teigiamas - + 250 - +350 mV.

"Stiklinę kokakolos (jos pH = 2,8-3,5) įpylus į 5 litrus vandens (panašiai tiek skysčių yra organizme), po to reikėtų supilti 40 stiklinių šarminio vandens, kurio ph = 10, kad vėl atsikurtų pradinis vandens pH = 7. Galima tik įsivaizduoti, kaip sekinami organizmo kompensaciniai mechanizmai, nuolat geriant tokius rūgštinius gėrimus", - teigia T. Laucevičius.

Todėl, jo manymu, ant kiekvieno nealkoholinio gėrimo pakuotės turi būti nurodomas jo pH ir ORP. Jei žmonės suprastų, ką tai reiškia - susimąstytų, ar verta pirkti tą gėrimą.

Anot T. Laucevičiaus, svarbus ir dvasinis pradas: organizmą ypač rūgština neigiamos emocijos, stresai, blogos mintys.

Rūgštis neutralizuoja šarmai

Organizme susikaupusias rūgštis gali neutralizuoti šarminių mineralų kalcio, magnio, kalio, natrio jonai. Organizmas juos gali gauti tik su maistu arba skysčiais.

Šarminio maisto produktų sąrašas labai ribotas - salotos, švieži vaisiai, daržovės, jų sultys. Akivaizdu, kad vien mityba išlaikyti normalią šarmų ir rūgščių pusiausvyrą nelengva. Čia į pagalbą galima pasitelkti šarminį vandenį. Beje, natūralus šarminis vanduo trykšta keliuose pasaulio šaltiniuose. Įvertinę jų unikalias sveikatinančias savybes, žmonės juos vadina gydomaisiais.

Mokslininkai teigia, jog organizmo rūgštingumą gali sumažinti keturios-šešios stiklinės šarminio vandens per dieną. Šarminį vandenį reikėtų vartoti kasdien ir ypač gresiant peršalimui, gripui ar bronchitui, t.y. kai susidaro prielaidos didėti organizmo rūgštingumui.

Beje, T. Laucevičiaus įsitikinimu, organizmą šarmina ir minčių tyrumas, meilė, dvasinė ramybė, harmonija, gebėjimas atsipalaiduoti.

Pasaulio atradimai teikia vilties

Kai kuriose užsienio šalyse jonizuotas vanduo jau daugiau nei 50 metų plačiai taikomas tiek profilaktikai, tiek ir ligų gydymui.

Japonijoje beveik kas penkta šeima kasdien vartoja šarminį vandenį. Japonijoje ir Pietų Korėjoje yra nemažai ligoninių, kuriose vietoj brangių vaistų ir antibiotikų dažnai naudojamas ir šarminis, ir baktericidinėmis savybėmis pasižymintis rūgštinis vanduo.

"1932 metais vokiečių mokslininkas Oto Varburgas gavo Nobelio premiją nustatęs, kad trūkstant organizme deguonies gliukozė nepasisavinama, o vietoje jos susidaro pieno rūgštis. Taip užrūgštinamas organizmas ir atsiranda terpė vystytis vėžiui. Rūgštinėje terpėje ląstelės turi žūti, bet jei išgyvena, tampa labai gajos ir ima daugintis. Japonų mokslininkai nuėjo toliau. Jie padarė išvadą, kad deguonies trūksta būtent tada, kai organizmas yra per daug rūgštus. Jei sumažinsi jo rūgštingumą - sumažinsi deguonies deficitą. Vadinasi, šarminis vanduo pašalina sąlygas, kurioms esant galima susirgti vėžiu", - pasakojo chemikas.

Daug žadantys ir klinikinių tyrimų rezultatai gydant I ir II tipo diabetą, atlikti vienoje Berlyno klinikų: pavartojus šarminį vandenį 4-6 savaites, poreikis insulino injekcijoms sumažėjo iki 70 proc., gliukozės kiekis kraujuje sumažėjo iki 30 proc. Net ir nustojus vartoti šarminį vandenį, šie rodikliai dar mažėjo 4-5 mėnesius. Šiuos duomenis patvirtina ir Japonijos mokslininkų tyrimai.

Šokiruotas šių teiginių, T. Laucevičius sako net rašęs raštą Seimo Sveikatos reikalų komitetui: klausęs, kodėl į šiuos atradimus nereaguojama Lietuvoje - kodėl diabetikams siūloma tik pirkti insuliną ir net nebandoma išsiaiškinti apie šarminio vandens poveikį.

"Vokietija taip arti, kodėl nenuvažiuoti ir patiems neįsitikinti, ar ši informacija teisinga?" - mūsų sveikatos apsaugos politikos nesupranta chemikas.

"Lengvai prieinama alternatyva"

Arūnas JANCEVIČIUS, gydytojas reabilitologas

Gerti šarminį vandenį gerai profilaktiškai, o norint gydyti ligas - poveikis turi būti įrodytas moksliniais tyrimais ir sudaryti gydymo algoritmai.

Gerdami šarminį vandenį šarminame organizmą. O juk šarminių maisto produktų tikrai valgome mažai - daugiausia neapdorotas daržoves, o didžioji dalis maisto yra rūgštinis. Begalinis organizmo rūgštėjimas yra pamatas įvarioms ligoms atsirasti.

Kartu su šarminiu vandeniu gauname ir natūralių antioksidantų. Tokio gero antioksidanto kaip šarminis vanduo vargu ar rastume. Paprastai mes, gydytojai, rekomenduojame gerti vitaminus E, A, seleną, žaliąją arbatą. Vanduo būtų lengvai prieinama alternatyva.

Apie 70 proc. žmogaus kūno yra vanduo. Jei mūsų kūne tiek daug vandens, tai turėtume jam duoti geros kokybės vandenį. O studijuojant vandens struktūrą matyti, kad tai, ką geriame, nėra pačios aukščiausios kokybės.

Kuo daugiau domiuosi vandens savybėmis, tuo labiau jomis stebiuosi. Tai nuostabus gyvybę nešantis elementas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder