2014 m. balandžio 21 d. 05:55 val., pirmadienis

ve.lt  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Lietuviai atranda internetines vaistines

Baigdami išsigydyti daugelį su elektronine prekyba susijusių baimių, lietuviai atranda vis naujas šios rinkos sritis. Pamažu populiarėja internetinės vaistinės, siūlančios ne tik užsisakyti norimas sveikatos priežiūros prekes, bet ir internetu pasikonsultuoti su vaistininku.

Europos Sąjungos statistikos tarnybos „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje elektroninė prekyba šiuo metu vystoma sparčiausiai žemyne, o specialistai džiaugiasi visuomenės sąmonėje pamažu nykstančiais pirkimo internetu mitais ir prietarais. Internetinių vaistinių atstovai pripažįsta, kad tokios bendros rinkos tendencijos juos taip pat veikia, tačiau pabrėžia, kad internetinės vaistinės skiriasi nuo kitokių elektroninių parduotuvių, todėl tiek jų pirkėjų įpročiai, tiek tenkantys iššūkiai kitokie.

Pagrindinė priežastis – kaina

„Daugelis internetinių parduotuvių konkuruoja su tradicinėmis. Farmacijoje tokios konkurencijos nėra – internetinės vaistinės papildo tradicines, tačiau bent artimiausiu laiku nesiruošia užimti jų vietos. Internetas tėra įrankis, leidžiantis pasiūlyti daugiau galimybių, pavyzdžiui, rinktis iš platesnio asortimento bet kuriuo paros metu ir įsigyti pigesnių prekių“, – sako vaistinių tinklo „Camelia“ elektroninės prekybos specialistė Edita Česnavičienė.

Anot E. Česnavičienės, prieš dvejus metus atsidariusios tinklo internetinės vaistinės veiklos pradžioje didžiausias iššūkis buvo suderinti internetinės prekybos privalumus su vaistininko veikla. Tačiau, pasak jos, dabar internetinėje vaistinėje, kaip ir tradicinėje, pirkėjas gali gauti išsamios informacijos ir užduoti rūpimus klausimus. Skirtumas tik tas, kad internete šiai informacijai suvokti ir palyginti jis turi daugiau laiko.

Dažniausiai lyginamos kainos. „Nors vaistinės internete specifika skiriasi nuo kitų elektroninių parduotuvių, tačiau didėjančių srautų sulaukiama būtent todėl, kad kaina išlieka vienas svarbiausių pasirinkimo veiksnių. Žmonės perka internetinėje vaistinėje veikiau taupydami ne laiką, o pinigus“, – svarbiausią vaistinių internete populiarumo priežastį Lietuvoje įvardija E. Česnavičienė.

Nuo internetinių vaistinių veikimo pradžios gerokai išaugo tiek jų pirkėjų skaičius, tiek poreikiai. „Elektroninei prekybai vis labiau populiarėjant, kartu auga ir jai keliami reikalavimai. Prognozuojame, kad ateityje pirkėjai tikėsis dar daugiau patogumo, lankstumo ir išskirtinių galimybių. Būtent todėl 2013-uosius pradėjome iš esmės atnaujindami vaistinės internete platformą, kad joje apsipirkti būtų dar paprasčiau ir naudingiau“, – sako E. Česnavičienė.

Pasak jos, šias galimybes pirmiausia įvertina specifinės vartotojų grupės, pavyzdžiui, jaunos šeimos. „Pažintis su tokia vaistine neretai prasideda internetu bandant nusipirkti sauskelnes ar kitokias higienos prekes, – pastebi E. Česnavičienė. – Dažnai žmonės įpranta taip apsipirkinėti – kartą įvertinę patogumą ir galimybę nemažai sutaupyti jie nebenori jo atsisakyti.“

Lietuviams svarbus privatumas

Vaistininkė Jurga Juknevičienė, teikianti konsultacijas internetinės vaistinės lankytojams, tikina, kad pirkėjai ypač vertina papildomus tokio apsipirkimo būdo privalumus. „Pati dažnai apsipirkinėju internetu, todėl pastebiu, kad internetu perkant bilietą į renginį, batus ar kompiuterį žmonėms paprastai pakanka to, kad taip sugaištama mažiau laiko arba sutaupoma. Elektroninė vaistinė taip pat patenkina šiuos jų lūkesčius, tačiau ne mažiau svarbi priežastis, skatinanti rinktis internetinę vaistinę, yra privatumas“, – svarbų skirtumą tarp e. vaistinių ir kitų e. parduotuvių įvardija J. Juknevičienė.

Anot jos, daliai žmonių nejauku viešai pirkti intymesnes prekes, kiti nedrįsta užduoti nepatogių klausimų vaistininkui, kai eilėje už nugaros rikiuojasi kiti pirkėjai, o treti neprašo vaistininko išsamesnės konsultacijos tiesiog bijodami, kad taip gaiš kitų pirkėjų laiką. Internetu tiek užsisakyti visas prekes, tiek konsultuotis galima konfidencialiai. „Pastebėjome, kad šis psichologinis aspektas nemažai daliai klientų labai svarbus, o kai kuriems net gali tapti pagrindiniu veiksniu, skatinančiu iškeisti tradicinę vaistinę į internetinę“, – sako vaistininkė J. Juknevičienė.

Internetinės vaistinės pasaulyje turi skirtingas veiklos galimybes. Štai JAV ir kai kuriose kitose šalyse internetu galima įsigyti net receptinių vaistų – pakanka receptą internetinei vaistinei nusiųsti e. paštu arba faksu. Lietuvos įstatymai gerokai griežtesni. Pagal juos prekiauti net nereceptiniais vaistais leidžiama tik vaistinėse, todėl ir užsisakę vaistus internetu, juos atsiimti turėsite būtent ten. Taip užtikrinama saugi prekyba vaistais, o pirkėjus pasiekia tik kokybiški produktai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo keisti reikalavimus, priimant vaiką į ikimokyklinio ar priešmokyklinio...

Be skiepų vaikų neįleis į darželius nuotrauka, foto

Vyriausybė trečiadienio posėdyje turėtų patvirtinti įstatymo pataisą, numatančią gydytojams ir farmacininkams...

Gydytojus ir farmacininkus įpareigos deklaruoti privačius interesus nuotrauka, foto

Patikrinus maždaug 60 privačių gydymo įstaigų, rasta šimtai tūkstančių litų nesumokėtų mokesčių....

Gydymo įstaigose – šimtai tūkstančių litų nesumokėtų mokesčių nuotrauka, foto

Probiotikų gebėjimas palaikyti burnos sveikatą ir apsaugoti dantis nuo ėduonies yra „žadantis“,...

Probiotikai gali apsaugoti dantis nuo ėduonies, mano mokslininkai nuotrauka, foto

Kokius turtus šiais laikais neša aitvarai? nuotrauka, foto

Žmonės, Archainiuose lietuvių mituose aitvaras yra dieviška būtybė, nešanti materialines gėrybes. Lobius aitvarai...

Važiuojantiems per Stubrius - jokių pažadų nuotrauka, foto

Automobiliai, Į rajono Saugaus eismo komisijos posėdį atvažiavę du katytiškiai - seniūnės pavaduotojas...

Greitosios medikai kratosi biurokratinių prievolių nuotrauka, foto

Sveikata, Nuo šių metų gegužės 1-osios visi šalies greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, vykdami...

Pavasarinė lieknėjimo psichozė nuotrauka, foto

Sveikata, Kai kuriems kovo mėnesį, kai kuriems balandį prasideda savotiška psichozė – reikia...

Žmonės, Paskelbta prieš 7 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 9 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 10 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 12 val.

reklama

reklama

reklama

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...