2018 m. sausio 22 d. 16:04 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Klaipėdiečiai - už universitetinį medicinos centrą

(8)

Klaipėdiečiai - už universitetinį medicinos centrą  nuotrauka, foto

Penktadienį Klaipėdos universitetas (KU) bei Vakarų Lietuvos pacientų, visuomenės ir medikų iniciatyvinė grupė sveikatos apsaugos reformai remti surengė konferenciją "Kaip Vakarų Lietuva gali prisidėti prie sveikatos apsaugos reformos".

Konferencijos tikslas - suvienyti jėgas siekiant, kad Vakarų Lietuvos regionui būtų suteiktas universiteto lygio paslaugų teikimo statusas. Kartu tai padėtų atsispirti valdžios užmačioms atimti iš Klaipėdos galimybę teikti aukščiausiojo lygio paslaugas ir pasmerkti Vakarų Lietuvos gyventojus šių paslaugų važiuoti į Vilnių ir Kauną.

Skraidins pacientus

Iniciatyvinės grupės nariai stebėjosi, kad nepaisydama visuomenės pasipriešinimo, neatlikus jokių mokslinių vertinimų ir pasitarimuose nedalyvaujant regionų ligoninių specialistams, Sveikatos apsaugos ministerija jau ruošiasi pirkti du sraigtasparnius, kuriais Vakarų Lietuvos gyventojai būtų gabenami į Vilniaus Santariškių ar Kauno universiteto klinikas.

"Kodėl sraigtasparniais gabenti pacientus į Vilnių - ar ne geriau būtų į Stokholmą? Ten ir paslaugų kokybė geresnė", - šia tema ironizavo KU rektorius profesorius Vladas Žulkus, atkreipęs dėmesį į tai, kad ligoninių restruktūrizavimas Lietuvoje vykdomas per prievartą.

Iniciatyvinės grupės narys Jungtinėje Karalystėje dirbantis kardiologas konsultantas Audrius Šimaitis atkreipė dėmesį, jog jau 2002 metų švedų ekspertų studijoje pažymėta, kad pagrindinė sėkmingos sveikatos priežiūros reformos Lietuvoje sąlyga - Klaipėdoje turinti atsirasti universiteto lygio ligoninė.

Tam jau dabar esančios visos sąlygos - KU Sveikatos mokslų fakultete ruošiamos slaugytojos, visuomenės sveikatos bei reabilitacijos specialistai, vykdomi moksliniai tyrimai; ligoninėse dirba rezidentai, internai. Jau dabar vien Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, - pažymėjo šios ligoninės vadovas profesorius Vinsas Janušonis, - teikiamos beveik visos universiteto lygio ligoninės paslaugos.

Atsižvelgiant į teikiamas aukšto universiteto lygio paslaugas įvairiose medicinos srityse, daugiametę akademinę ir mokslinę patirtį, turimą infrastruktūrą, Vakarų Lietuvos regionas atitinka visus kriterijus, kad Klaipėdos ligoninėms būtų suteiktas universiteto ligoninių paslaugų teikimo statusas.

Nesugebės suardyti

Iniciatyvinės grupės, kurios pirmininkas - uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius, nariai sutarė, jog prie Klaipėdos universiteto turi būti įsteigtas jaunųjų gydytojų podiplominių studijų centras. Tuo būdu Klaipėdoje būtų įkurtas trečiasis universiteto lygio medicinos centras, galįs ir toliau teikti aukščiausiojo lygio paslaugas pacientams.

Konferencijoje dalyvavęs jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentas Jonas Korsakas pritarė šiai idėjai.

"Mes, rezidentai, norime turėti galimybę rinktis. Dabar ši galimybė apribota", - sakė jis.

KU senato nario, Jūrininkų ligoninės Širdies aritmijų klinikos vadovo profesoriaus Algimanto Kirkučio pastebėjimu, rezidentai ir internai į Klaipėdą važiuoja noriai, nes praktikos čia gauna daugiau.

"Klaipėdoje universiteto lygio centras bus, jo niekas nesugebės suardyti, nebent egzistuotų sunkesnėmis sąlygomis", - spaudos konferencijoje žadėjo V. Janušonis.

Pasiūlė veiksmų planą

Konferencijos dalyviai savo mintis ir pasiūlymus išdėstė sveikatos apsaugos ministrui, prezidentei ir Seimui skirtoje rezoliucijoje. Joje siūloma įsteigti Klaipėdos ligoninių asociaciją, kuri susidėtų iš pagrindinių Klaipėdos ligoninių. Asociacijai vadovautų taryba, kurią sudarytų ligoninių vadovai, Klaipėdos krašto gydytojų specialistų bei slaugos specialistų, pacientų ir visuomeninių organizacijų atstovai. Ligoninių asociacijos veikloje būtų įdiegti nauji vadybos ir darbo organizavimo principai, kurie vėliau galėtų būti pritaikomi ir kituose Lietuvos regionuose.

Be to, rezoliucijoje pažymėta, jog KU bazėje tikslinga kurti podiplominio gydytojų rengimo struktūrinį padalinį. Rekomenduota Sveikatos mokslų fakultetui intensyviau vystyti medicininius tyrimus siekiant glaudesnio bendradarbiavimo su klinikinėmis bazėmis.

Konferencijos dalyvių manymu, siūlomas veiksmų planas pagerins Klaipėdos krašto žmonėms sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, savalaikiškumą, kokybę.

Genovaitė PRIVEDIENĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Rasa

2010-05-02   07:41

Tokios reformos pražūtingos. Jokiu būdu neatiduoti Vilniui Klaipėdos ligoninių.Čaplikas pagal kieno dūdelę šoka? Labai. džiaugiuosi, kad KUL ir JL priešinasi vyriausybės ''voratinkliui''.
Man labai keista, kad Klaipėdos medikai nedalyvauja šio straipsnio diskusijoje, nejau jiems nerūpi šių ligoninių likimas?

ona

2010-05-02   07:41

malunsparnius pirks ponams ir bagociams skraidinti, kai viduriai uzkietes. o mums,tik kas nuo ju liks, suo vilkui ne draugas.be to kas tuos kauno daktarus beipirks. ten taksa yra bent 2 kartus didesne, jei ne daugiau. turejau laimes susidurti, kazkodel jau nebenoriu daugiau.

tetule

2010-05-02   07:41

Vilniaus ir Kauno Universitetinės klinikos be Vakaru krašto ir Klaipėdos pacientų nebeišgyvena,tad staigiai nutarė truputį pasireforminti-nebeleisti dirbti Klaipėdos gydytojams.Iki šiol dirbo ir teikė paslaugas,o dabar-bus pigiau pacientus su sraigtasparniais transportuoti į Kauną,Vilnių.O specialistus-atleist(juk krūvis sumažės),tegu eina daržų ravėt ar gatvių nuo sniego valyti.Nu bet tikrai sutaupysim:).

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

Atsiriboja nuo asmens duomenų rinkėjų nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija ir Klaipėdos miesto savivaldybė informuoja, kad nei prezidento,...

Ne mažylis: „Negalvojau, kad bus lengva“ nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis susidūrė su...

„Imlitex Holdings“ eksporto srautus kreipia per „Begą“ nuotrauka, foto

Jūra, Į Klaipėdos jūrų uosto žemės ūkio produktų krovos segmentą ateina naujas stambus...

Vis dar ieško, kur Klaipėdoje įkurdinti tarnybą nuotrauka, foto

Jūra, Pertvarkant Žuvininkystės tarnybą, joje nuo rudens darbuotojų sumažės trigubai - iki...

Klaipėda, Paskelbta prieš 20 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 35 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...