2019 m. gegužės 21 d. 13:54 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Klaipėda nori universitetinio mokslo ir gydymo centro

(papildyta) (4)

Penktadienį dėl Klaipėdoje įstrigusios sveikatos priežiūros sistemos pertvarkos diskutavę forumo "Ar yra sprendimas, kuris tenkintų visus?" dalyviai vieningai nusprendė, kad Klaipėdoje turi būti įkurtas trečiasis universitetinis mokslo ir gydymo centras. Tačiau kokiu būdu tai bus įgyvendinta - parodys ateitis.

Į Klaipėdos miesto mero Rimanto Taraškevičiaus organizuotą forumą susirinko ir valdžios, ir visuomeninių organizacijų, Klaipėdos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, kai kurių gydymo įstaigų atstovai, politikai.

Forumu siekta susodinti visas suinteresuotas puses prie vieno stalo ir aptarti Vakarų Lietuvos medikų ir pacientų iniciatyvinės grupės pasiūlymą Klaipėdoje įkurti trečiąją šalyje universiteto ligoninę.

"Norime, kad pertvarka vyktų realiai, kad būtų gerinamas medicinos paslaugų prieinamumas, kad pacientai gautų aukščiausio lygio paslaugas. Tačiau pertvarka nevyksta", - sakė Klaipėdos miesto meras R. Taraškevičius.

Jis atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad pertvarką bandoma daryti "iš jėgos pozicijų", kai kada - nelogiškais sprendimais, kaip antai prijungiant Švėkšnos psichiatrijos ligoninę prie Jūrininkų, o ne kokios kitos ligoninės, jau turinčios psichiatrijos bazę. Be to, meras piktinosi, kad milijonai, skirti stipriam Traumų centrui kurti, taip pat atiteko Jūrininkų ligoninei, kurioje traumos net negydomos.

Seimo narys Evaldas Jurkevičius jam oponavo, jog Traumų centrui kurti Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) prašė 19 mln., o Jūrininkų ligoninė - tik 10 mln. litų, todėl taupant lėšas šiam centrui kurti ir pasirinkta pastaroji gydymo įstaiga.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovas sveikatos apsaugos ministro patarėjas Martynas Marcinkevičiaus į priekaištus, kad reforma įstrigo, atsakė, jog ligoninių tinklo optimizavimas vis dėlto vyksta ir laiko jam užbaigti dar yra daugiau nei metai. Daug kur reformos procesai esą skausmingi, tenka įveikti didelį atskirų suinteresuotų grupių pasipriešinimą, net įsitraukti į teisminius procesus.

"Klaipėdos ligoninių jungimas irgi problemiškas, bet manau, kad sprendimas bus rastas. Nuoširdžiai tikiu, jog tas sprendimas yra - 3-iasis mokslo ir gydymo centras. Jei visi tam pritaria, belieka kalbėti apie įgyvendinimą ir interesų suderinimą", - sakė SAM atstovas.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad kuriant šį centrą teks išspręsti kai kurias problemas, pvz., pagal įstatymus tokio centro steigėjas negali būti savivaldybė. Todėl esą gali tekti keisti įstatymus, jei Klaipėdos savivaldybė neatsisakys steigėjos teisių.

Vizija - asociacija

Forumo dalyviai pritarė Jungtinėje Karalystėje dirbančio dr. Audriaus Šimaičio idėjai, užuot ligonines sujungus mechaniškai, kurti Klaipėdos ligoninių asociaciją, kuri koordinuotų trijų Klaipėdos suaugusiųjų ligoninių veiklą: priiminėtų bendro pobūdžio sprendimus, kuriuos įgyvendintų ligoninės, būtų atsakinga už gydytojų rengimą, vykdytų rezidentūros stebėsenos funkciją regione, užtikrintų efektyvų resursų panaudojimą ir kt.

Tik atsisakant vienasmenio valdymo modelio, anot A. Šimaičio, būtų galima pažaboti korupciją, padidinti medicinos paslaugų efektyvumą, sutaupyti lėšų.

Tačiau kad tokia asociacija galėtų būti juridiškai įkurta ir veikti, - pabrėžė SAM atstovas M. Marcinkevičius, - reikėtų pakoreguoti teisinę bazę. Arba ji turėtų veikti "geranoriškumo principu".

Tačiau ar yra galimybė jai susikurti "geranoriškais" pagrindais, forumo dalyviai suabejojo. Mat dviejų uostamiesčio ligoninių, kurių steigėjas yra SAM, - Jūrininkų bei Respublikinės Klaipėdos ligoninių - vadovai nuomonės neišreiškė, nes į forumą jie neatvyko.

Anot mero, jam paskambinęs vienos šių ligoninių gydytojas teigė norįs dalyvauti forume, bet ligoninės vadovas pasakęs, kad tai daryti uždraudė SAM. Tiesa, M. Marcinkevičius paneigė, kad SAM davusi tokį nurodymą.

KUL vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis iniciatyvai steigti Klaipėdos ligoninių asociaciją sakė neprieštaraująs.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovas Edmundas Varpiotas, išsakęs nuomonę apie Klaipėdoje siūlomus reformos sprendimus, pasiūlė naują variantą - padaryti uostamiesčio ligonines Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Klaipėdos klinikomis. O Klaipėdos ligoninių asociacijos idėją jis prilygino utopiniam socializmui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Būtina

2010-12-01   23:33

IP: 78.61.95.64

keisti nusistovėjusią tvarką. Malonu, kad randasi idėjinių žmonių, tokių kaip gyd. Šimaitis.Sėkmės, kelias pasiekti tikslą bus nelengvas!

Tikslas

2010-11-29   09:05

IP: 193.219.187.105

"Utopiniam socializmas" - kaip prštu į akį! Na reikia kai kam sukurti darbo vietas ir viskas, nesvarbu kad tai bus brangiau, o pacientui iš to jokios naudos. Svarbu kurti, velti, naikinti, sujungti, atjungti, sugriauti kas pastatyta. O tada ir gerai apmokamos vietos saviems. O mokslas čia tik priedanga (dėja..). Kol meras gins savus (bet ne paprastus žmones) tol taip ir bus. Gaila man dėl viso to.

Jonas

2010-11-29   07:49

IP: 78.149.37.97

O nuveikta labai daug ir padaryta labai gerai - šaunuoliai organizatoriai !!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

„Ambersail 2“ plaukia į Klaipėdą nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvai atstovaujanti „Ambersail 2“ sekmadienį pirmą kartą istorijoje atplauks į Klaipėdos uostą.

Ant gamyklos stogo vietą rado bitės nuotrauka, foto

Klaipėda, Bitės keliamos vis arčiau žmonių. Miestuose daugėja žaliųjų plotų, o kartu -...

Smiltynėje bus naikinami miško kenkėjai nuotrauka, foto

Klaipėda, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija pranešė, kad gegužės 23-iąją, ketvirtadienį, didžiuliame...

Pirmadienį viršyti šilumos rekordai nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį dalyje Lietuvos viršyti šilumos rekordai – sinoptikai žada, jog prie jų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 25 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 53 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...