Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...
Sveikata
Kas svarbiau - skiepai ar grūdinimasis?
Grūdinimosi šventė Palangoje.
© Redos Bernotaitės nuotr.
2013- ųjų - Sveikatingumo metų vasario mėnuo yra skiriamas grūdinimuisi – dvasiniam, psichiniam, fiziniam atsparumui.
Užsigrūdinęs - tai reiškia romus, pakantus, skaistus, atlaidus, dosnus, uolus, saikingas, stiprus, meilingas, mandagus, teisingas, viltingas, nuolankus, sveikas!
Dainius KEPENIS
Daugybė Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamose sveikatos mokyklose pabuvusių žmonių vieningai pabrėžia, kad pats didžiausias čia patirtas įspūdis yra maudynės šaltame vandenyje, ypač spaudžiant speigui. Mūsų sergančioje ir išmirštančioje valstybėje tai sukelia šoką. Atsiranda oponentų, raginančių nutraukti šias “nežmoniškas" procedūras. Atseit, "nėra mokslinio pagrindo”. O juk mokslas kaip tik ir apibendrina regimus rezultatus ir daro išvadas. Kad tai nepadaryta, kažkam turėtų būti didelė gėda. Bet mes nebeieškome to "kažko", nes seniai supratome, kad "mūsų sveikata - mūsų reikalas".
Mes suvokėme, kad vanduo, kuris grūdina fizinį kūną, ne mažiau svarbų poveikį daro žmogaus psichikai ir ypač reikšmingą bei sunkiai nusakomą pėdsaką palieka jo dvasioje. Vanduo - gyvenimo ir meilės šaltinis, ne tik padaro žmogų tvirtą, atsparų, bet ir švarų, ne tik grūdina, bet ir harmonizuoja, veda į švarumą, skaistumą, šventumą.
Grūdinimosi šaltame vandenyje praktika buvo žinoma gilioje senovėje
Šventosiose indų knygose, parašytose 1800 m.pr. Kr., sakoma: "Vandens srovė gydo, vanduo ataušina karštligę, gydo nuo visų ligų". Jų išminčiai teigė, kad šalto vandens vonios teikia 10 pranašumų: proto aiškumą, gaivumą, žvalumą, sveikatą, jėgą, grožį, jaunystę, švarumą, malonią odos spalvą ir gražių moterų dėmesį. Didelis grūdinimosi šalininkas buvo Pitagoras. Spartos piliečiai ištobulino grūdinimo meną ir taikė jį savo gyvenime. Hipokratas, gyvenęs 110 metų, ypač plačiai propagavo grūdinimąsi. Imperatoriaus Cezario gydytojas irgi gydė šaltu vandeniu. Juo jis gydė ir poetą Horacijų.
Senovės Romoje klestėjo termos, kuriose vienu metu vandens procedūromis naudojosi iki 3500 žmonių. Viduramžiais viso to nebeliko, niekam neberūpėjo žmogaus sveikatos stiprinimas. Tik XIX a. Silezijoje pagarsėjo valstietis Vinsentas Preisnicas, iš kurio grūdintis mokėsi visa Europa. To amžiaus pabaigoje Vokietijoje ypač pasižymėjo Sebastijanas Kneipas, kuris rašė: „Stiprios tautos, gentys, giminės visuomet buvo šalto vandens draugės..." Jis atskleidė gamtos stiprinamąjį poveikį žmogui. Jo knyga "Mano gydymasis vandeniu" buvo išleista 60 kartų.
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Komentarai
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Sveikata
Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...
Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...
Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...
Sportas, Paskelbta prieš 6 val.
Įvairybės, Paskelbta prieš 7 val.
Sportas, Paskelbta prieš 8 val.
Sociumas, Paskelbta prieš 9 val.
Naujienos

KMT bronza atiteko „Lietkabeliui“ (6)

Klaipėda minės didžiojo elingo metus

Kelyje Rusnė– Šilutė vanduo pakilo iki 85...

KMT finale - trys didžiosios intrigos
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Prie Klaipėdos mero vairo – būrys norinčių (23)
- Ligita Girskienė: girdėti daugiabučių gyventojus būtina (22)
- Šviesų festivalis užburs Klaipėdą (programa) (22)
- Pritarė referendumui dėl seimūnų mažinimo iki 121 (15)
- Teismas: E. Masiulis neatgaus 242 410 eurų (15)
- Pralaimėjęs „Neptūnas“ kausis dėl KMT bronzos (13)
pritariu
2013-01-29 20:54
IP: 78.61.129.81
Dainius ir jo mokiniai naudą jau senokai įrodė. Pritariu autoriui daug kur, šaltas vanduo - man tikras vaistas.