Kaip išsirinkti tinkamiausius akinius nuo saulės?

Kaip išsirinkti tinkamiausius akinius nuo saulės?

Gydytojai oftalmologai teigia, jog tinkamai nuo saulės neapsaugojus akių, gresia įvairūs akių negalavimai, regėjimo sutrikimai.

Ilgai būnant saulėje be jokių apsaugos priemonių - akinių nuo saulės, plačiabrylių skrybėlių, kepurių su snapeliais ir panašiai, akys ilgainiui gali pradėti ašaroti, tapti labai jautrios šviesai, nemaloniai perštėti.

Kartais regėjimo lauke gali netikėtai atsirasti tamsių dėmių, kurios dar labiau pablogina regėjimą. Kuomet žmogus turi regėjimo sutrikimų, kai jo akys yra pažeistos kataraktos, glaukomos ir kitų ligų, saulės spinduliai tampa dar pavojingesni.

Tamsūs akiniai apsaugo akis ne tik nuo kenksmingų saulės spindulių, bet ir nuo įvairių dulkių, žiedadulkių ir kitokių nešvarumų.

Akinius nuo saulės patartina pirkti optikos salonuose, nes čia jie yra sertifikuoti. Tuo tarpu prekybos centre, kioskelyje ar turguje yra rizika įsigyti nekokybiškus akinius. Tad kokį apsaugos nuo saulės būdą rinktis akiniuočiams?

Fotochrominiai lęšiai - populiarūs

Ne vieną nešiojantį akinius ar kontaktinius lęšius vasaros sezonas priverčia gerokai pasukti galvą - kokį akių apsaugos nuo saulės būdą rinktis: tamsėjančių lęšių akinius, akinius nuo saulės su dioptrijomis ar kontaktinius lęšius ir akinius nuo saulės? Kuris iš šių būdų patogiausias?

Anot optikos salono "Fielmann" klientų aptarnavimo vadovės Vilmos Maigienės, prieš renkantis vienokią ar kitokią apsaugą nuo saulės, pravartu išsiaiškinti visus pasirinkto būdo pliusus ir minusus. "Fotochrominiai (tamsėjančių lęšių) akiniai gana patogūs ir populiarūs, ypač tarp vyresnių žmonių. Būnant saulėkaitoje jie patamsėja, tuo tarpu įėjus į patalpą, esant pavėsyje, lęšiai vėl tampa šviesūs", - pasakoja V. Maigienė.

"Fielmann" atstovės teigimu, renkantis fotochrominius akinius, derėtų atminti vieną dalyką: daugumos naujų automobilių stiklai yra su UV filtrais, tad vairuojant tokie akiniai nebeatlieka savo paskirties - jų lęšiai nebepatamsėja ir nebeapsaugo nuo saulės šviesos.

Saulės akiniai su dioptrijomis

Akinius nuo saulės su dioptrijomis, V. Maigienės tvirtinimu, daugelis žmonių vadina nepakeičiamu pagalbininku vairuojant, būnant gamtoje.

"Akys, nešiojant tokius akinius, puikiai mato, be to, yra patikimai apsaugotos nuo saulės. Tačiau šie akiniai galbūt yra ne pats tinkamiausias pasirinkimas tiems, kurie dažnai iš patalpos eina į lauką ir atvirkščiai - tokiu atveju akinius nuo saulės su dioptrijomis reikia nuolat kaitalioti su paprastais.

Svarbu atminti ir dar vieną dalyką - lęšiai su dioptrijomis dedami ne į visus akinių nuo saulės rėmelius, tad jų pasirinkimas - kiek mažesnis", - teigia pokalbininkė.

Kontaktinių lęšių ir tamsių akinių derinys

Kontaktinių lęšių ir akinių nuo saulės "kombinaciją" V. Maigienė patartų rinktis regėjimo sutrikimų turintiems asmenims, kurie mieliau nešioja ne akinius, o kontaktinius lęšius.

Taip pat tiems, kuriems dėl itin specifinių ir aukštų reikalavimų būtinas platus rėmelių pasirinkimas.

"Dioptrijomis nesustiprintus akinius galima rinktis iš visų pasiūloje esančiųjų, juos paprasta įsigyti užsienyje, pametus ar palikus akinius - kai naujų reikia greitai", - sako "Fielmann" atstovė.

Poliarizuoti lęšiai - maksimaliam ryškumui

V. Maigienė atkreipia dėmesį, jog tiek paprastų akinių nuo saulės, tiek akinių nuo saulės su dioptrijomis lęšiai gali būti poliarizuoti. Poliarizacijos pranašumas tas, kad ji nuima aplinkos atspindžius, todėl dar labiau padidina regėjimo ryškumą.

Žmogus mato kontrastingus, natūralių spalvų vaizdus, mažiau pavargsta akys. Pabandžiusieji nešioti akinius, kurių lęšiai poliarizuoti, dažnai kitokių lęšių net nebesirenka - įvertina regėjimo komfortą.

Akiniai mažiesiems būtini

Saulėtomis dienomis tėvai pastebi, kad jų atžalos, vežamos automobilio kėdutėje ar vežimėlyje, markstosi, suerzintos intensyvios saulės šviesos. Retas kuris vaikams nuperka tamsius akinius manydamas, kad vaikas per mažas nešioti tokius akinius.

Vis dėlto, pasak gydytojų oftalmologų, saulės akinukus vaikai gali nešioti nuo pat kūdikystės. Tokie saulės akiniai turėtų būti minkšti, plastikiniai ir gerai priglusti prie akių t.y. nebūtų siauri, o visiškai uždengtų vaiko akis.

Saulės akinių lęšiai vaikams neturėtų būti per tamsūs, fiziologiškai artimiausia - ruda lęšių spalva.

Anot gydytojų, nevertėtų rizikuoti vaiko sveikata, įsigyjant akinius turguje ar bandant pritaikyti suaugusiems skirtus saulės akinius. Optikos salonuose įsigyti saulės akiniai visada turės garantiją, kad yra kokybiški, užtikrinantys apsaugą nuo žalingų UV spindulių.

Čia vaikams, nešiojantiems korekcinius akinukus, galima užsakyti ir saulės akinius su dioptrijomis.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder