2019 m. sausio 19 d. 16:05 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Alzhaimerio ligos klubas "Atmena" vienija sveikuosius ir sergančius

VšĮ „Individualaus augimo centras“ direktorė-psichologė Lilija Vitkauskienė, vedanti psichologinius užsiėmimus „Atmenos“ klube, negailėjo rekomendacijų slaugantiems ligonius. Labai svarbu, jog artimieji, pastebėję pirmus alzheimerio ligos požymius, emociškai palaikytų ligonį, padrąsintų jį, kad nieko baisaus, jeigu šis kažką pamiršta ar painioja. Būtina apsišarvuoti kantrybe ir supratimu, nepykti ir nebarti ligonio, kad šis dar labiau neužsisklęstų savyje. „Suprantu, jog būna skaudu, kai atiduodate visą savo širdį ir rūpestį, o kaip atsaką iš ligonio sulaukiate tik nepasitenkinimą. Nepriimkite to asmeniškai, kad žmogus nori jus tyčia įskaudinti ar kažkaip jums pakenkti.

Sutrikusi atmintis yra pagrindinis alzhaimerio ligos požymis, todėl stenkitės ramiai į tai reaguoti. Ryškiausiai sutrinka naujos informacijos įsisavinimas, progresuoja dezorientacija laike ir erdvėje, vėliau sutrinka anksčiau įsisavintos informacijos atgaminimas, ligonis užmiršta net savo vaikų vardus bei kiek jų turi, nebežino su kuo gyvena, neprisimena, kad reikia valgyti, ar valgė, pamiršta, kad reikia nueiti į tualetą ir t.t.“ – sakė psichologė. „Būtina rasti laiko ir sau, nebijoti prašyti kitų pagalbos, karts nuo karto ištrūkti nuo slegiančios rutinos, juk tam, kad tinkamai pasirūpintumėm sergančiu artimuoju privalome nepamiršti ir savo sveikatos“ – pabrėžė ji.

O štai į klubo „Atmena“ susitikimus ateinanti ponia Aldona, kuriai diagnozuota Alzhaimerio liga, galėtų būti pavyzdžiu ne tik sergantiems, bet ir sveikiesiems. Netekusi dviejų šia liga sirgusių seserų, o paskui ir pati susirgusi, ji trykšte trykšta optimizmu, stengiasi išlikti aktyvi, nuolat rasti įdomios veiklos. Juk svarbu, kad smegenys turėtų ką veikti. Tą vakarą visus susirinkusius ji pradžiugino raiškiai ir jausmingai padeklamavusi ištrauką iš poemos „Eglė žalčių karalienė“ ir nuolat kartojo, jog gyvenime yra svarbiausia atrasti kuo džiaugtis.

Klaipėdos krašto Alzhaimerio ligos klubo „Atmena“ susitikimai vyksta kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį nuo 16.30 val. Klaipėdos psichikos sveikatos centro patalpose, Galinio Pylimo 3b gatvėje. Visi, kurių artimieji kenčia dėl atminties sutrikimo, elgesio pokyčių ar asmenybės sunykimo kviečiami dalyvauti klubo veikloje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

Tomas Danilevičius į Klaipėdą atvežė apdovanojimą nuotrauka, foto

Sportas, Ilgamečiam dienraščio "Vakarų ekspresas" sporto žurnalistui Algirdui Auruškevičiui pagaliau į rankas įteikta...

Balinėtojai Ieva ir Leonardas: "Kai keliauji su vaiku, matai pasaulį jo akimis" nuotrauka, foto

Kelionės, Kelionės su vaikais - visai kitokios. Jose pamiršti, ką pats norėjai pamatyti,...

Kitą savaitę - šaltesni orai nuotrauka, foto

Lietuva, Savaitgalį orai bus gana ramūs. Šeštadienį netgi turėtume sulaukti saulės, LRT...

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai - jau šį rudenį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai "Klaipėdos bastionas 2019", kurių metu kariai ir civiliai...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...