2018 m. kovo 19 d. 22:27 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Tėvų globos netekusiems vaikams – socialinių globėjų namų šiluma

(1)

2018-03-06, 15:08

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

Tėvų globos netekusiems vaikams – socialinių globėjų namų šiluma nuotrauka, foto

© Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė kartu Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskiene, Socialinės paramos skyriaus vyriausiąja specialiste Airida Stoniene bei Gargždų socialinio paslaugų centro Pagalbos globėjams, įtėviams skyriaus socialine darbuotoja Aušra Nekreviče lankėsi rajono socialinių globėjų šeimose. Šiuo metu rajone yra dvi socialinės globėjos. Norą tapti socialiniu globėju yra pareiškęs ir dar vienas asmuo. Nekantriai laukiama ir kitų asmenų, norinčių ir galinčių tapti socialiniais globėjais. 

Pirmoji socialinė globėja Klaipėdos rajone – Ingida Lygnugarienė. Antroji – Skaidrė Mikalauskienė. Šiuo metu abiejų socialinių globėjų šeimos globoja po vieną vaiką. Abi moterys sutartinai tvirtina, kad laikina globa – neįkainojama patirtis ir dovana tiek globėjams, tiek vaikams. Socialinių globėjų šeimose vaikai pamato kitokį gyvenimo modelį, bendravimą. Vaikai turi ir savo pareigų, įsitraukia į šeimos gyvenimą: lanko darželį, mokyklą, ruošia namų darbus, kartu su globėjais žaidžia, padeda atlikti namų ruošos darbus, mokosi gaminti valgyti, bendrauja su globėjų vaikais, skaito knygas – tiesiog gyvena įprastą gyvenimą šeimoje, o ne valdiškuose namuose. Socialiniai globėjai vaikams dovanoja namus, žmogiškąją šilumą, suteikia galimybę patirti naujų įspūdžių, suprasti, ką reiškia gyventi kitaip. Svarbu ir tai, kad globojamų vaikų ryšys su biologiniais tėvais nenutrūksta: padedant socialiniams darbuotojams, organizuojami susitikimai su vaikų tėvais, pas kuriuos, jei išpildys visas sąlygas, vaikai grįš po laikinosios globos.

Vicemerė Violeta Riaukienė dėkojo socialiniams globėjams ir akcentavo, kad jų darbas – neįkainojamas ir tie, kurie galvoja, kad šeimos to imasi dėl pinigų – klysta: „Socialinis globėjas − tai visą parą dirbantis asmuo, kuris daro didžiulę įtaką tolimesniam vaiko gyvenimui. Socialinių globėjų perduotos vertybės, gyvenimiška patirtis ir išmintis – neišmatuojamos pinigais. Jie vaikams atiduoda save, savo šilumą, dalijasi namais. Dauguma į globos intitucijas pakliuvusių vaikų nėra matę gero šeimos pavyzdžio, todėl laikinoji globa – galimybė vaikams gyventi šeimoje, pajusti namų šilumą, pamatyti kitokį gyvenimo modelį“.

Kviečiame Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojus tapti socialiniais globėjais! Asmenys, pateikę visus reikiamus dokumentus, išklausę globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo kursus, gavę teigiamą išvadą ir pažymėjimą, gali tapti socialiniais globėjais, kuriems bus mokamas atlyginimas.  Atlyginimas priklauso nuo globojamų vaikų skaičiaus: kai šeimoje nėra globojamas vaikas, mokama 1,5 MMA dydžio išmoka per mėnesį, už 1 globojamą vaiką, kol vaikas gyvena pas globėją, – 2 MMA, už 2 vaikus – 3 MMA, už 3 – 4 MMA. Taip pat socialiniams globėjams bus skiriama vienkartinė 4 VRP (488 eurų) įsikūrimo pašalpa už kiekvieną kuriamą laikinosios globos šeimoje vietą. Socialiniai globėjai taip pat turi teisę į atostogas. Į socialinių globėjų šeimas gali patekti bet kokio amžiaus vaikai iki 18 metų, kurių laikinoji globa gali tęstis iki 12 mėnesių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Elena

2018-03-06   19:22

IP: 78.58.48.24

Tikimės , kad šitos ponios parodys pavydį.....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Kovo 19–25 dienomis jau devintą kartą vyks nacionalinė „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ...

Pirmadienį startuos savaitė „Be patyčių“ nuotrauka, foto

Jau nuo liepos 1 d. visų Lietuvos mažųjų piliečių teisės bus ginamos...

Visoje šalyje vaiko teisės bus ginamos vienodai nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Sausio 25-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

"Žmogus, norintis save realizuoti, turi keisti visuomenėje tai, kas jam nepatinka, ir...

Klaipėdiečiai raginami prisidėti prie judėjimo už neįgaliųjų teises nuotrauka, foto

Į rungtynes – padailintu „Neptūno“ autobusu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai nuo šiol į rungtynes vyks „Neptūno“ spalvomis ir logotipais...

Klaipėdietis pranešė apie girtą vairuotoją nuotrauka, foto

Kriminalai, Prieš pietus, degalinėje prie Sendvario žiedo, klaipėdiečiui Tomui bemokant už degalus, staiga...

Vandens lygis pamario upėse kai kur pasiekė stichinį lygį nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prasidėjus pavasariniam polaidžiui, vandens lygis pamario upėse kai kur pasiekė stichinį lygį.

Buvusi prokurorė dėl korupcijos nuteista lygtinai nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos teismas pirmadienį dėl rengimosi prekiauti poveikiu kalta pripažino buvusią...

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...