2018 m. rugsėjo 19 d. 11:39 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Tėvų globos netekusiems vaikams – socialinių globėjų namų šiluma

(1)

2018-03-06, 15:08

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

Tėvų globos netekusiems vaikams – socialinių globėjų namų šiluma nuotrauka, foto

© Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė kartu Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskiene, Socialinės paramos skyriaus vyriausiąja specialiste Airida Stoniene bei Gargždų socialinio paslaugų centro Pagalbos globėjams, įtėviams skyriaus socialine darbuotoja Aušra Nekreviče lankėsi rajono socialinių globėjų šeimose. Šiuo metu rajone yra dvi socialinės globėjos. Norą tapti socialiniu globėju yra pareiškęs ir dar vienas asmuo. Nekantriai laukiama ir kitų asmenų, norinčių ir galinčių tapti socialiniais globėjais. 

Pirmoji socialinė globėja Klaipėdos rajone – Ingida Lygnugarienė. Antroji – Skaidrė Mikalauskienė. Šiuo metu abiejų socialinių globėjų šeimos globoja po vieną vaiką. Abi moterys sutartinai tvirtina, kad laikina globa – neįkainojama patirtis ir dovana tiek globėjams, tiek vaikams. Socialinių globėjų šeimose vaikai pamato kitokį gyvenimo modelį, bendravimą. Vaikai turi ir savo pareigų, įsitraukia į šeimos gyvenimą: lanko darželį, mokyklą, ruošia namų darbus, kartu su globėjais žaidžia, padeda atlikti namų ruošos darbus, mokosi gaminti valgyti, bendrauja su globėjų vaikais, skaito knygas – tiesiog gyvena įprastą gyvenimą šeimoje, o ne valdiškuose namuose. Socialiniai globėjai vaikams dovanoja namus, žmogiškąją šilumą, suteikia galimybę patirti naujų įspūdžių, suprasti, ką reiškia gyventi kitaip. Svarbu ir tai, kad globojamų vaikų ryšys su biologiniais tėvais nenutrūksta: padedant socialiniams darbuotojams, organizuojami susitikimai su vaikų tėvais, pas kuriuos, jei išpildys visas sąlygas, vaikai grįš po laikinosios globos.

Vicemerė Violeta Riaukienė dėkojo socialiniams globėjams ir akcentavo, kad jų darbas – neįkainojamas ir tie, kurie galvoja, kad šeimos to imasi dėl pinigų – klysta: „Socialinis globėjas − tai visą parą dirbantis asmuo, kuris daro didžiulę įtaką tolimesniam vaiko gyvenimui. Socialinių globėjų perduotos vertybės, gyvenimiška patirtis ir išmintis – neišmatuojamos pinigais. Jie vaikams atiduoda save, savo šilumą, dalijasi namais. Dauguma į globos intitucijas pakliuvusių vaikų nėra matę gero šeimos pavyzdžio, todėl laikinoji globa – galimybė vaikams gyventi šeimoje, pajusti namų šilumą, pamatyti kitokį gyvenimo modelį“.

Kviečiame Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojus tapti socialiniais globėjais! Asmenys, pateikę visus reikiamus dokumentus, išklausę globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo kursus, gavę teigiamą išvadą ir pažymėjimą, gali tapti socialiniais globėjais, kuriems bus mokamas atlyginimas.  Atlyginimas priklauso nuo globojamų vaikų skaičiaus: kai šeimoje nėra globojamas vaikas, mokama 1,5 MMA dydžio išmoka per mėnesį, už 1 globojamą vaiką, kol vaikas gyvena pas globėją, – 2 MMA, už 2 vaikus – 3 MMA, už 3 – 4 MMA. Taip pat socialiniams globėjams bus skiriama vienkartinė 4 VRP (488 eurų) įsikūrimo pašalpa už kiekvieną kuriamą laikinosios globos šeimoje vietą. Socialiniai globėjai taip pat turi teisę į atostogas. Į socialinių globėjų šeimas gali patekti bet kokio amžiaus vaikai iki 18 metų, kurių laikinoji globa gali tęstis iki 12 mėnesių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Elena

2018-03-06   19:22

IP: 78.58.48.24

Tikimės , kad šitos ponios parodys pavydį.....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Buldozeriu stumiama Stambulo konvencija, aiškinanti, jog būtina įteisinti smurto prieš moteris sąvoką....

Vyro ir moters jau negana nuotrauka, foto

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos sprendimu, prieš metus iš...

Vydmantiškių pora siekia susigrąžinti sūnų nuotrauka, foto

Mokinių, kuriems bus skirta socialinė parama, Klaipėdos mieste šiais metais skaičiuojama perpus...

Mokyklinių priemonių krepšelio naštą lengvina savanoriai nuotrauka, foto

Kiekvienas vaikas savo šeimoje nori sulaukti pakankamai dėmesio ir būti mylimas. Tačiau...

Projektas "Drąsa būti": vaikai surado antruosius namus nuotrauka, foto

Remonto darbai Tilžės žiede: teks važiuoti kitaip nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybė informuoja, kad dėl vyksiančių darbų nuo rugsėjo 24 d....

Slengiškių pageidavimus jau svarsto ministerija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Slengių gyventojai per savaitę surinko reikiamą parašų skaičių dėl Klaipėdos rajono savivaldybės...

Naudotų automobilių vis daugėja nuotrauka, foto

Automobiliai, Auganti Lietuvos automobilių rinka susiduria su rutina: į mūsų šalį toliau masiškai...

Klaipėdoje lankėsi JAV diplomatas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas antradienį susitiko su naujuoju JAV ambasadorės Lietuvoje...

Klaipėda, Paskelbta prieš 27 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 38 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 38 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 40 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...