2019 m. birželio 16 d. 09:45 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

"Su žmogumi sugyventi - irgi didelis menas"

"Su žmogumi sugyventi - irgi didelis menas" nuotrauka, foto

"Žmonės turi kuo pasidžiaugti: savo artimųjų laime, pasiekimais, kito žmogaus polėkiu. Reikia tik noro atrasti kuo džiaugtis", - tikina Šventosios klebonas Vidmantas Gricius.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Kaip pajutote kunigystės pašaukimą?

Kada tas pajutimas ateina, negali atspėti. Bet aplinka, tikėjimas buvo prie širdies. Nebuvo ypatingų ženklų, tik kiekviena diena - susieta su bažnyčia. Pasirinkimas nebuvo netikėtas, nuosekliai, be kryčių į jį ėjau. O dabar jaučiuosi esąs savo vietoje, nuotaikingas.

Man kaip moteriai svarbiausia meilė, troškimas turėti vaiką. Ar niekada nesigailėjote, kad neturite šeimos?

Jeigu to būtinai trokšti, tai ir neitum į kunigus. Prasmę atrandi darbuose, su žmonėmis bendraudamas, nėra tos tuštumos. Kaip sakoma, visi esame broliai ir seserys. Esu dėdė trims savo sesers vaikams: mergaitei ir dviem berniukams, tai mano namiškiai.

Ar kaip Juozas Vosylius pasakytumėt, kad šventąjį pažinsi iš batų - purvinų, nukleiptų, nuėjusių didelį kelią? Yra toks jo paveikslas - batai tarp laukinių gėlių.

Pirmą kartą girdžiu tokį dailininko pasakymą. Turiu tą jo paveikslą, bet jis vadinasi "Šventumas", įsivaizduoju, kad jis tapė paveikslą turėdamas mintį, jog žmogus, eidamas per gyvenimą, kaip tos gėlės jį puošia. O dėl batų nieko negalėčiau pasakyti.

Ar yra Šventojoje tokių "šventukų", kurie, gavę per kairį skruostą, atsuka dešinį, kurie stiprūs savo silpnumu?

Oi, to gerumo, aišku, yra daug, tik matyk. Kai manęs klausia - kaip, ar Šventojoj daugiau blogų, ar geresnių žmonių, sakau: "Tai pažiūrėkit į mūsų didelę bažnyčią, žmonių pastatytą Dievui." Tai gerų žmonių yra daugiau, tik reikia įžvelgti.

Kas jūsų darbe sunkiausia?

Aišku, sunkiausia būti prie artimo mirštančio žmogaus, jį laidoti. Kuo artimesnis, tuo sunkiau. O kai esi prie svetimo, kiek sugebi, tiek paguodi. O džiaugiuosi jaunais žmonėmis, kurie yra arti Dievo, gyvena pagal Evangeliją. Jie rūpinasi savo vaikų auklėjimu, ne tik juos krikštyti atneša, - atveda Pirmosios Komunijos.

Kaip ruošiatės pamokslui, kad būtų įtaigus, paveiktų?

Pasakyti gerą pamokslą taip pat yra menas. Kad paliestų žmogaus širdį, kad klausytųsi, ką nors sau pritaikytų, išgirstų, kas jam naudinga. Ne, per mano pamokslus žmonės neverkia, čia reikia tokio, kuris sudrebintų. Pažįstu daug kalbėtojų, kurių malonu kantriai klausytis.

Yra tokių parapijiečių, kurie laisvai cituoja Šventąjį Raštą, nes eruditas gali būti ir paprastas darbininkas. Jie tuo domisi, tuo gyvena.

Einate kalėdoti?

Einu. Tai malonios akimirkos, tavęs laukia, bendravimas artimesnis. Žiemą darbai nudirbti, daugiau laisvo laiko, žmogus yra kalbesnis, atlapaširdis, išsako savo idėjas, pasiūlymus. Suartėja su kunigu, su bažnyčia. Tai tarsi sustabdyta graži akimirka su Dievu.

Dabar kunigai veržiasi studijuoti ne tik teologiją, bet ir teisę, vokalą, žaidžia krepšinį, slidinėja...

Kažkada mėgau žaisti stalo tenisą, bet dabar esu apleidęs. Jūroje neplaukioju, tik nueinu prie jos, kai atvažiuoja svečių.

Ar tikite, kad žmogus gimsta turėdamas paskirtį?

Yra pasaulyje tam tikra harmonija. Nelabai įsivaizduoju, kad vieni gimsta būti statybininkais, kiti - gydytojais, architektais ar kunigais, bet gyvenimas nuveda į tas sritis. Manau, pašaukimo grūdelis yra įdėtas Dievo.

Turite tik "pročkelę", gaspadinės - ne. Gal pats gaminate valgį?

Nemoku gaminti, galiu tik kavos išvirti, tuo mokslai ir baigiasi. Yra valgyklose nebrangūs dienos pietūs. Vinį įkalti galiu, dar ką nors sumeistrauti. Yra daug spręstinų reikalų, nedaug laiko lieka pramogoms. Reikia aplinką sutvarkyti, pavasarį žolę pjauti - laikas eina prasmingai ir darbas padarytas. Žiūriu spektaklius, koncertus, per daug nepasinerdamas. Dabar dar yra ką bažnyčioje padaryti - Švenčiausiojo sakramento altorių, krikštyklą, koplyčią. Tai ir kūryba, ir apmąstymai, ir gyvenimo pilnatvė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Jau 115 metų galime džiaugtis, kad išsaugojome spausdintą lietuvišką žodį ir turime...

Brailio raštas: džiaugtis knygomis gali ne visi nuotrauka, foto

40 metų - tiek laiko klaipėdietis Antanas Gedrimas praleido įkalinimo įstaigose atlikdamas...

Buvęs kalinys kaltina kitus, bet savų nuodėmių nepripažįsta nuotrauka, foto

Aš matau. Aš galiu. Aš dalyvauju. Aš jaučiuosi dalimi šio pasaulio.

Kai negali matyti akimis, gali pajausti širdimi... nuotrauka, foto

Kandidatai į prezidentus Ingrida Šimonytė ir Saulius Skvernelis palaikytų partnerystės, taip...

Palaikytų vienalytės partnerystės įteisinimą nuotrauka, foto

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

D. Grybauskaitės dešimtmetis: ko turėtų vengti prezidentės įpėdinis? nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Dalios Grybauskaitės dešimtmetis Lietuvos prezidento poste visuomenės nuomonės formuotojų, o vėliau ir...

Sovietinė Palanga: diskoteka ir bausme naktį įžengus į pliažą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Visi keliai vėlyvojo sovietmečio vasarą vesdavo į Palangą. 

Kas taip suerzino jaunąjį Landsbergį? nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partija pranešė, kad rugsėjo 8-ąją Žiemgalos...

Įvairybės, Paskelbta prieš 33 min.

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 13 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 14 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 14 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...