2018 m. gruodžio 12 d. 10:33 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Senjorams - nemalonus delfinariumo siurprizas

(28)

Senjorams - nemalonus delfinariumo siurprizas nuotrauka, foto

Delfinariume - TV projektas "Žvaigždės ir delfinai" -

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Uostamiesčio politikai 2015-uosius metus paskelbė Senjorų metais ir pažadėjo surengti ne vieną malonią staigmeną. Deja, ne visos staigmenos būna malonios. Pakviesti į delfinariume vykusį renginį, senjorai skaudančia širdimi turėjo palikti salę, nes jiems neatsirado sėdimų vietų.

Kovo 14 –osios senjorai nekantriai laukė: pagaliau ir jie galės pamatyti neįtikėtiną reginį – LRT projekto „Žvaigždės ir delfinai“ filmavimą. Daugiau nei prieš mėnesį Pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Kristina Buslajeva pranešė, kad pagyvenusių žmonių kolektyvams organizuojama išvyka į Klaipėdos delfinariumą, renginys kainuos tik 3 eurus, nes tai - delfinariumo dovana senjorams.

Iš anksto buvo sudaryti sąrašai, kiek žmonių iš kokių senjorų klubų nori vykti. Taip pat pranešta, kad į delfinariumą atvykti nusipirkti bilietų reikia anksčiau, kas ir buvo padaryta.

Senjorų klubo „Rūta“ narės Onutės Šležienės teigimu, klubo nariai nustebo, kai visiems 40 senjorų buvo paduotas tik vienas bilietas, vietos nenurodytos, nes jų, pasirodo, nėra. Ir vis dėlto tikėtasi, kad bent tie senjorai, kurie gana garbingo amžiaus arba neįgalūs, gaus kur prisėsti. Deja. Durų į renginio salę niekas neskubėjo atidaryti, nors buvo matyti, kad kažkas pro kažkur vis patenka.

„O kai 14.30 val. durys buvo atidarytos, galima padėkoti tik Dievui, kad neįvyko nelaimė. Laukusi žmonių minia pasileido siauru koridoriumi į salę, nublokšdama ne vieną vos išsilaikiusį ant kojų senjorą. Ir čia prasidėjo "kova už būvį". Argi senjorams rungtyniauti su jaunais žmonėmis? Galbūt 4-6 senjorai iš 40 ir surado kokią vietelę pailsinti savo senus kaulus ir ramiai pažiūrėti renginį. O kiti? Ne visi pajėgūs išstovėti daugiau nei pusantros valandos, todėl pro tarpelį žvilgtelėję į delfinus, skaudančia širdimi, kad taip buvo pasityčiota iš senjorų, paliko salę“, – nemaloniais įspūdžiais dalijosi O. Šležienė.

„Noriu priminti, kad čia ne 14–18 metų amžiaus moksleiviai, o garbaus amžiaus žmonės, todėl gerbkime jų amžių. Jeigu jau skelbdami Senjorų metus norime ką nors gero šiems žmonėms padaryti, tai darykime iš širdies. Tada senjorams neteks nusivilti, jie tikrai jaus dėkingumą jums“, - ragina O. Šležienė.

"Ne visi pasižymi aukšta kultūra"

Lietuvos jūrų muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Nika Puteikienė VE.lt teigė, kad delfinariume vykstantys išskirtiniai LRT projekto “Delfinai ir žvaigždės“ pasirodymų filmavimai sutraukia labai daug lankytojų. Per paskutiniuosius filmavimus į salę, deja, nebetilpo visi norintys.

Minėtai senjorų grupei esą buvo sudaryta galimybė įsigyti bilietus lengvatinėmis sąlygomis – po 3 eurus, negarantuojant sėdimos vietos.

„Apgailestaujame, kad ne visi delfinariumo lankytojai pasižymi aukšta kultūra ir pagarba vyresniesiems, nepraleisdami jų pirmų pro duris į salę bei neužleisdami vietos jiems salėje.

Į projekto „Delfinai ir žvaigždės“ filmavimus atvyksta tūkstantis lankytojų. Tokiame sraute sunku išskirti senjorų grupę, kuriai reikalingas papildomas dėmesys, garantuojantis patogų patekimą į salę ir galimybę užimti sėdimą vietą. Pasirengimas filmavimui, repeticijos reikalauja papildomo laiko, todėl delfinariumo salė yra atidaroma tik likus 45 minutėms iki pasirodymo. Žmonės, kurie į salę įėjo anksčiau, yra projekto kūrybinės ir techninės grupės nariai.

Beje, įprastiniai delfinų pasirodymai (be žvaigždžių) vyksta sklandžiai, visiems lankytojams užtenka sėdimų vietų.

Lietuvos jūrų muziejus, siekdamas, kad lankytojai nepatirtų panašių problemų, kaip tik dabar diegia naują elektroninę bilietų pardavimo sistemą, kuri pradės veikti jau sezono pradžioje. Jos dėka bilietus su nurodytomis vietomis bus galima įsigyti internetu iš anksto.

Apgailestaujame, kad garbūs klaipėdiečiai liko nusivylę apsilankymu projekte „Delfinai ir žvaigždės“.  Muziejus tobulina bilietavimo ir lankytojų aptarnavimo sistemą ir tikisi, kad tokie nesusipratimai ateityje nepasikartos“, - incidentą komentavo N. Puteikienė.

Žymos: senjorų metai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

JEE

2015-03-24   18:12

IP: 86.100.84.79

Nina Semionovna Puteikis paaiškino: Ne tau, Martynai, mėlynas dangus, jei esi neįgalus...

visu bliaunančiu

2015-03-23   12:31

IP: 86.100.103.14

noriu paklausti kam veržtis kai vyksta filmavimai? Narcizmui patenkinti? čia irgi nesveikumą gali įžiūrėti. Kas per įprotis veržtis lipti per galvas negauti ir paskui skustis jei žinai iš anksto kad taip bus?

UPS

2015-03-23   11:05

IP: 86.100.20.10

Tikra tiesa,kad didziule netvarka su tuo delfinariumu,mes su anukais taip pat buvome ten,mokejome pagal tarifa,ne 3eurus,o nei atsisesti,nei normaliai atsistoti nebuvo kur,tad pinigai tiesiog buvo ismesti i "bala".Patikekit mums tai nuostolis.Kodel negaletu buti sunumeruotos vietos.Juk nerado vietos net atsistoti,kad matytu ir zmones atvyke gana is toli,is Marijampoles(mes kartu isejom).Tai ar cia tvarka?!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Schrobenhauzeno mieste prasideda didysis "Kinderhilfe Litauen" draugijos krovinio ruošimas kelionei į Lietuvą.

Adventas – gerų darbų metas nuotrauka, foto

Septintasis Dievo įsakymas skelbia: „Nevok“. Tačiau 80-metė klaipėdietė Vlada jaučiasi apvogta. Ir...

Dievo akivaizdoje pasijuto apvogta nuotrauka, foto

Kai kurie Klaipėdos verslininkai ruošdamiesi gražiausioms metų šventėms neužmiršo ir senjorų, kurie,...

Gruodį senjorams - ir pigesni pietūs nuotrauka, foto

Medžiams numetus lapus, jau tryliktą lapkritį, sukviečiame draugus, kaimynus, pažįstamus ir kolegas,...

Kalėdinis mažų širdelių stebuklas nuotrauka, foto

Bendrabučio laiptinėje peiliu sužalotas vyras nuotrauka, foto

Kriminalai, Gruodžio 11 d. Klaipėdos miesto policijos komisariate gautas vyro, gim. 1962 m.,...

Krepšininko J. Valančiūno indėlis į „Raptors“ pergalę - 16 taškų nuotrauka, foto

Sportas, Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate antradienį absoliuti lygos lyderė...

Vakarieniauti su mama Strasbūre ėjusi Ieva atsidūrė tikrame košmare nuotrauka, foto

Pasaulis, „Iš pradžių pamačiau, kad vyksta kažkoks sujudimas. Įžiūrėjau kelis gulinčius kūnus, o...

Streikuojančių mokytojų sumažėjo perpus nuotrauka, foto

Lietuva, Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, trečiadienį planuoja streikuoti 60 švietimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...