2018 m. gegužės 25 d. 12:22 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

„Sėkmės inkilėlis 2018“ – atsakymo į klausimą, ko reikia jauniems talentams auginti, paieškos

2018-05-15, 12:22

Klaipėdos senamiesčio „Rotaract“ klubas

„Sėkmės inkilėlis 2018“ –  atsakymo į klausimą, ko reikia jauniems talentams auginti, paieškos nuotrauka, foto

© Simona Venskutė

„Sėkmės inkilėlis“ – tai sėkmingai vykstantis Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubo inicijuotas renginys, kuris tampa gražia tradicija ir galimybe prisidėti prie parkų aplinkos puoselėjimo bei aktyvaus ir talentingo Lietuvos jaunimo skatinimo. Jau antrus metus prie šio projekto prisideda ir Klaipėdos senamiesčio „Rotaract“ klubas.

Vienu šūviu du zuikiai: viena idėja – du širdį šildantys darbai

Pagrindinė projekto idėja – skatinti ir prisidėti prie jaunųjų talentų auginimo. Žmonės raginami įsigyti vardinius inkilėlius (kiekvienas iš jų turi savo numerį ir pasą), kurie vėliau pakabinami miesto parkuose ir skveruose, o už prisidėjimą prie socialinės iniciatyvos surinktos lėšos yra skiriamos jaunųjų talentų ugdymui. Taigi šio projekto metu ne tik sukuriami namai paukšteliams, tačiau taip pat investuojama į jaunosios kartos augi(ni)mą ir talentingų jaunuolių skatinimą siekti savo svajonių.

Pernai inkilėliai Klaipėdos senamiesčio „Rotaract“ klubo iniciatyva buvo pakabinti Klaipėdos miesto Danės upės krantinės skverelyje. Klaipėdiečių skirtos lėšos pagelbėjo vaikų dienos centrui „Dienvidis“. Po projekto pasamdyta logopedė, padėjusi prakalbinti pirmokę, kuriai aiškus žodžių tarimas buvo didelis iššūkis.

Editos Kentrės nuotr.

Šiemet palaikome vilniečių idėją ir visas surinktas lėšas skirsime jaunam Klaipėdos miesto talentui paremti. Pasirinktas jaunasis talentas yra iš daugiavaikės šeimos, mokosi džiazinio dainavimo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Tikimės, jog prisidėjimas prie talento puoselėjimo bus reikšmingas, dalyvaujant muzikiniuose projektuose, siekiant mokslų ir užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo. Galime pasidžiaugti, jog prie socialinės iniciatyvos prisidėjo ne tik fiziniai asmenys, bet taip pat įvairios organizacijos ir įmonių kolektyvai.

Simonos Venskutės nuotr.

Spalvomis nusidažęs lietingasis šeštadienis

Šių metų balandžio 28 d. dvidešimt penki „Sėkmės inkilėliai“ buvo iškabinti Klaipėdos poilsio parke. 12 iš jų yra vardiniai ir turi savo šeimininkus. Savininkai žinodami inkilėlio buvimo vietą, lankydamiesi parke, visuomet galės stebėti, ar paukšteliai rado sau namus.

Siekdami, kad inkilėliai nebūtų niūrūs, „įdarbinome“ mūsų mažuosius draugus – vaikučiai itin džiugiai bei noriai ėmėsi užduoties išpuošti paukštelių namus ir suteikė jiems ryškių pavasario spalvų. Nors šeštadienis pasitaikė niūrus ir lietingas, vaikų nuotaikos tai nesugadino, inkilėlių spalvojimas vyko entuziastingai su muzika ir žaidimais bei mažomis smulkmenėlėmis atsiminimui – gyvūnėlių formos balionėliai turėtų vaikučiams priminti smagų šeštadienį parke.

Kol vaikai dailino „Sėkmės inkilėlius“, tėveliai domėjosi vykdoma socialine iniciatyva. Suaugusiuosius žavėjo idėja, jog projektas „Sėkmės inkilėlis 2018” ne tik prisideda prie namų paukšteliams kūrimo, tačiau taip pat skatina auginti jaunuosius talentus, taigi dalis inkilėlių šeimininkus įgijo ir renginio metu. Džiaugiamės, jog lietinga popietė, praleista parke, buvo ne tik galimybė prisidėti prie prasmingos socialinės iniciatyvos, tačiau šeimoms tapo kokybišku laiku, praleistu drauge su pačiais artimiausiais.

Projekto organizatoriai tikisi, jog susidomėjimas iniciatyva „Sėkmės inkilėlis“ tik augs, projektas taps ilgametis ir kitą pavasarį vėl kviesime kurti paukšteliams naujus namus.

Dėkojame visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie projekto organizavimo!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Sveikatos apsaugos ministerijos valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamo projekto dėka Klaipėdos...

Projekto metu užgimusi draugystė tęsis ir vasarą nuotrauka, foto

Jaunimui sprunkant iš gimtinės, Lietuva sparčiai sensta, ir nieko nedarant, valstybės laukia...

Senjorai pavargo būti našta Lietuvai nuotrauka, foto

Klaipėdos Rotary klubas "Karalienė Luizė" tęsia draugystę su globojamus vaikus auginančiomis šeimomis...

Vaikų tobulėjimui – nauji kompiuteriai nuotrauka, foto

Nyderlandų policija sukelta ant kojų. Mastrichto mieste pagrobta 5-erių metų lietuvė....

Prabilo kita lietuvė, pagrobusi savo vaiką nuotrauka, foto

Bulvaras: Paskutinis šansas šiandien nuotrauka, foto

Bulvaras, Kitas, į devintą dešimtį metų įkopęs, kalba tik apie užtarnautą poilsį ir...

Abiturientams nuaidėjo paskutinis skambutis nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį Klaipėdos abiturientai tradicine eisena per miestą pažymėjo Paskutinio skambučio šventę. Šiemet...

„Europos burė“ – Uosto direkcijai nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pagerbta Finansų ministerijos organizuojamame geriausių Europos Sąjungos...

Dviračiu po Klaipėdos rajoną: misija įmanoma? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kai lepina šilti orai, rajono gyventojai ir turistai kelionėms dažnai renkasi dviračius....

Bulvaras, Paskelbta prieš 22 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 31 min.

Jūra, Paskelbta prieš 50 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...