2018 m. sausio 23 d. 08:19 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Šeimos taryba - per ginčus dėl sampratos

(6)

Šeimos taryba - per ginčus dėl sampratos nuotrauka, foto

TIKSLAS. Šeimos taryba patartų, kur reikia žaidimų aikštelių, kaip padėti nėščiosioms, daugiavaikėms šeimoms ir t. t.

© ITAR-TASS/SCANPIX nuotr.

Mėnesio pabaigoje Klaipėdoje gali būti galutinai įkurta Šeimos taryba. Jos iniciatoriai tikina, kad ši organizacija galėjo atsirasti jau seniai, tačiau sprendimus priimantiems politikams kyla klausimų, apie kokią šeimą kalbama.

"Tokios tarybos jau įsteigtos bei veiklą vykdo jau 8 savivaldybėse, o Klaipėdoje apie ją kalbama nuo 2012 metų, realūs ir būtini žingsniai žengti pernai rudenį, kai savivaldybė gavo nuostatų projektą, tačiau tarybos iki šiol nėra. Matyt, popieriai pas kažką užsigulėjo stalčiuje", - sakė viena iš iniciatorių, Vakarų Lietuvos tėvų forumui atstovaujanti Kristina Paulikė.

Anot jos, šiai tarybai atstovautų daugelio nevyriausybinių organizacijų nariai bei miesto valdžios atstovai, Šeimos tarybos sprendimai būtų tik rekomendaciniai.

"Kalbame apie žemiškus dalykus - kur reikia žaidimų aikštelių, kaip padėti nėščiosioms, daugiavaikėms šeimoms, kiti jautrūs klausimai. Tą praktiškai darome jau dabar", - teigė K. Paulikė.

Rekomendacinius tarybos nuostatus yra parengusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pritaikant juos atskirose savivaldybėse tenka daryti tik minimalias korekcijas. Tačiau juos svarstant paskutiniajame miesto Tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdyje dokumentas sukėlė daug diskusijų - užkliuvo punktas apie teigiamą visuomenės požiūrį į šeimos stiprinimą.

"Neaišku, ką mes laikome šeima", - užsiminė komiteto nariai, galiausiai pritarę nuostatams.

"Šeimą apibrėžia įstatymas ir mes jo privalome laikytis, bet savo nuomonę galime turėti kiekvienas", - savo ruožtu sakė K. Paulikė.

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto Taryba minėtos organizacijos nuostatams pritarė bendru sutarimu.

Žymos: šeimos taryba

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

To R.K.

2014-02-08   21:40

IP: 84.46.246.246

Apie šeimos sampratą rašote teisingai. Ją reikia suprasti plačiąja prasme, bet mane domina kitkas. Iš jūsų komentarų pagal IP, galima drąsiai teigti, kad dirbate valdžios institucijoje ir bijote daugiau atsakomybių, bijote įsileisti NVO, nes jos gali netyčia pamatyti, kaip valdininkai už mokesčių mokėtojų pinigus tik kėdes trina, kaip NVO gali pareikalauti valdžios atsakomybės už priimamus sprendimus ir t.t.
Jei jau esate klerkas, tai siūlau ne kėdę trinti komentarus rašant, bet bent perskaityti Viešojo valdymo tobulinimo 2012–2020 metų programą, kurioje aiškiai kalbama jau apie dalyvaujamąją valdyseną, o ne tik atstovaujamąją, kai valdžios institucijos kartu su NVO, visuomene, piliečiais, bendruomenėmis (pvz per Šeimos, neįgaliųjų tarybas ar pan) ieško bendrų efektyvesnių spredimų formuojant atitinkamą politiką.
Laukiame bendradarbiavimo!

RK.

2014-02-01   15:02

IP: 86.100.73.225

Šeimos samprata nėra toks paprastas dalykas kaip gali atrodyti. Dauguma tai suvokia kaip tėvą, motiną ir vaikučius, pabiručius. Visi sutinkame, kad šeimas reikia remti, ar ne? Bet tarkim vyras ir žmona be vaikų - šeima? Tikriausiai šeima, nes per vestuves sveikina sukūrus šeimą. Kaip reikėtų remti tokią šeimą?
Vieniša motina ir vaikas - šeima? O vienišas tėvas ir vaikas? O jei tėvai neduok Dieve žuvo ir vaikai gyvena su seneliais - šeima? O jei vaikai didžiąją dalį laiko praleidžia globos įstaigoje ir tik savaitgaliui namo pareina - šeima?
Taigi ne viskas taip paprasta...
Šeimos taryba nėra reikalinga, nes ji dubliuotų (dubliuoti yra dvigubinti, o koks žodis tinka penkiasdešimti?) dabar veikiančias organizacijas, kurių tiesioginės funkcijos yra užtikrinti būtent šeimos, vaikų ir tt interesus. Kai daugybė atsakingų, tuomet atskaitingo nebelieka. Manyčiau valstybėje jau pakankamai yra diletantų ir profanų, kurie neturėdami sugebėjimų patarinėja. Turime pasikliauti profesionalų nuomone ir rekomendacijomis, už kuriuos tie profesionalai turi prisiimti atsakomybę.

Klausimai kritikuojančiam (-iai) 10:41 IP: 86.100.73.225

2014-02-01   11:53

IP: 86.38.12.74

O kas Jūsų manymu yra šeima?
Kas yra šeimos politika?
Ir kodėl manote, kad Šeimos taryba nereikalinga?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

"Žmogus, norintis save realizuoti, turi keisti visuomenėje tai, kas jam nepatinka, ir...

Klaipėdiečiai raginami prisidėti prie judėjimo už neįgaliųjų teises nuotrauka, foto

"Padėkite mums kas nors! Esame neįgalūs: žmona guli patale, aš pajėgiu tik...

Apleisti, neįgalūs, vieniši... Šioje šalyje nėra vietos senukams nuotrauka, foto

Tik su vienu tėvų gyvenančių vaikų rodikliais Lietuva pirmauja ne tik Europos...

Tėvystė kainuoja ir baudžia nuotrauka, foto

"Pinigai juk dabar svarbiausia. Dėl to šiek tiek baugu, nes formuojasi tarsi...

Paliktųjų karta, arba ką išgyvena emigrantų vaikai nuotrauka, foto

Iš Norvegijos – Šilutės kryptis nuotrauka, foto

Žmonės, „Tu­ri kas nors ir grįž­ti, ne tik iš­va­žiuo­ti“, – sa­kė 33 me­tų...

Pramoga baigėsi smūgiu į medį nuotrauka, foto

Klaipėda, Žiemos pramogų išsiilgę vaikai savaitgalį su rogutėmis dūko prie pakalnių ir kalnų....

Švyturio arena pateisino lūkesčius nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Septintus gyvavimo metus skaičiuojanti Švyturio arena Klaipėdoje kasmet plečia savo veiklos spektrą...

"Vakarų ekspresas": prieš ketvirtį amžiaus nuotrauka, foto

VE-25, Vartant 25 metų senumo dienraščio "Vakarų ekspresas" komplektą paaiškėjo, kad prieš ketvirtį...

Žmonės, Paskelbta prieš 13 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 18 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 8 val.

VE-25, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...