Projekto metu užgimusi draugystė tęsis ir vasarą

Projekto metu užgimusi draugystė tęsis ir vasarą

Sveikatos apsaugos ministerijos valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamo projekto dėka Klaipėdos mieste ir rajone socialinės rizikos šeimose augantys vaikai pamažu kratosi atsakomybės naštos dėl to, kas vyksta jų šeimose.

Klaipėdos vaikų dienos centras "Dienvidis" šiemet vykdo projektą "Drąsa būti", kuris skirtas alkoholio prevencijai.

Projekte dalyvavo ne tik "Dienvidį" lankantys vaikai iš socialinės rizikos šeimų, bet buvo nuspręsta ištiesti pagalbos ranką ir Klaipėdos rajono vaikams. Nuo sausio mėnesio "Dienvidžio" socialinės darbuotojos taip pat vedė užsiėmimus Kretingalės pagrindinės mokyklos bei Plikiuose esančios Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos moksleiviams.

Veiklos buvo skirtos tiems vaikams, kurių tėvai turi įvairių priklausomybių.

Pradinių klasių moksleiviams užsiėmimai buvo vedami pagal "Lino" programą.

"Grupinių užsiėmimų metu buvo siekiama, kad vaikai neprisiimtų visos atsakomybės už tai, kas vyksta jų šeimose, už tėvų daromą žalą jiems", - pasakojo "Dienvidžio" direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Milda Budrienė.

"Lino" programa suteikė specialistėms galimybę susitikti su vaikais 18 kartų. Iš pradžių gal kiek nedrąsiai reiškę savo mintis, mažieji pamažu įsidrąsino, mokėsi pažinti savo jausmus.

"Smagu buvo stebėti komandinį vaikų darbą, kaip jie ėmė pasitikėti vieni kitais, dalintis savo patirtimi. Daugeliui jų palengvėjo suvokus, kad jie nėra vieniši. Grupėje užsimezgė stiprus ryšys", - pasakojo socialinė darbuotoja Simona Rimkutė.

Pagal poreikį vaikams buvo skiriama ir mobili psichologinė pagalba.

Moksleiviai nekantriai laukdavo užsiėmimų. Socialinės darbuotojos pasakojo, kad atvykusios į Kretingalę ar Plikius jau iš tolo pamatydavo mažuosius prilipusius prie lango ir laukiančius jų.

"Jautėmės labai reikalingos. Vos tik į mokyklos kiemą įriedėdavo mūsų autobusiukas, vaikai atbėgdavo pasitikti, ruošdavo įvairias dovanas", - užsimezgusiais šiltais santykiais džiaugėsi socialinės darbuotojos.

Šypsodamosios jos prisiminė, kad pradinukams ypač patikdavo užsiėmimų metu rengiamos užkandžių bei kakavos gėrimo pertraukėlės.

"Tad paskutinio užsiėmimo metu visus vežėme į filmą, paskui kartu vaišinomės picerijoje", - pasakojo M. Budrienė.

Tiek "Dienvidžio" darbuotojos, tiek vaikai džiaugiasi galėsiantys susitikti ir vasarą. Visi 30 projekte dalyvavusių pradinių klasių moksleivių vasarą dešimčiai dienų vyks į stovyklą prie jūros.

"Vaikai labai laukia stovyklos. Kai kuriems tai bus pirmas kartas, tad potyriai neįkainojami", - minėjo M. Budrienė.

Projekto metu tose pačiose mokyklose buvo vykdomos veiklos ir paaugliams. Naudojant limbinio mokymo(si) metodiką vyko emocinio intelekto lavinimo užsiėmimai tiems paaugliams, kurių tėvai priklausomi nuo alkoholio. Šiuose užsiėmimuose dalyvavo trys grupės paauglių, kiekvienoje po 16 dalyvių.

"Dirbdamos su paaugliais labiausiai koncentravomės į tai, kad būtų skatinamas pasitikėjimas savimi. Paauglius gal kiek sunkiau prakalbinti nei mažesniuosius, jie ne taip greitai atsiveria, daugiau susiformavusių stigmų. Visgi užsiėmimai buvo sėkmingi. Kad Klaipėdos rajone gyvenantiems paaugliams būtų įdomiau, buvome atsivežę juos į "Dienvidyje" esančias jaunimo erdves", - pasakojo "Dienvidžio" darbuotojos.

Projektas "Drąsa būti" finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšų.

Socialinės darbuotojos vylėsi, kad ateityje bus daugiau tokių projektų, nes jų patirtis parodė, kad šitaip, nors ir mažais žingsneliais, vykdoma alkoholizmo prevencija.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder