2020 m. rugpjūčio 11 d. 10:16 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Paramos akcija kviečia paremti onkologinius ligonius ir autizmu sergančius vaikus

Paramos akcija kviečia paremti onkologinius ligonius ir autizmu sergančius vaikus nuotrauka, foto

SUPRATIMAS. Paramos akcija kviečia suteikti vaikams meilės, gėrio bei vilties.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Paramos akcija "1000 vilties kilometrų" kviečia savo mintyse ir širdyse pasidalinti meilės, gėrio, ramybės bei vilties spinduliais ir paremti onkologinius ligonius bei autizmu sergančius vaikus. Suteikti viltį, kad ypatingi vaikai galėtų bent tūkstantį kartų nusišypsoti vidumi.

"Rožių Planeta" - jau keturis metus organizuojama stovykla, prie Brolių Pranciškonų vienuolyno, vaikams ir jaunuoliams, kurie turi ypatingų poreikių. Vaikai leidžia laiką apsupti gamtos. Gamta suteikia natūralią vizualinę pagalbą ir yra puikus būdas pagerinti autizmo spektro, ir kitus raidos ypatumus turinčių vaikų juslinį vystymąsi. Stovyklos metu yra taikomos dailės ir muzikos terapijos, vykdomos įvairios veiklos, kurių metu vaikai, turintys ypatingų poreikių, turi galimybę ugdytis gyvenimiškus įgūdžius, pažinti savo emocijas, dirbti grupėse su savo bendraamžiais ir mokytojais. Stovyklautojų draugais tampa ne tik specialistai, bet ir savanoriai.

"Auginti tokius vaikus yra sunku. Gyvenimo planai gerokai pasikeičia sužinojus diagnozę, nes autizmas nėra liga, todėl išgydyti jos neįmanoma. Tai neurologinis raidos sutrikimas, kuris paprastai lemia vaiko nepakankamą socialinių įgūdžių, kalbos ir elgesio vystymąsi ar jo sulėtėjimą. Autistukai auga ir jų elgesys keičiasi. Su jais reikia nuolat dirbti, juos lavinti ir atliepti jų poreikius. Reikia nuolatinės specialistų pagalbos", - savo socialiniame tinkle rašo vaikų gydytoja Indrė Butienė.

"Pasaulis tarsi nepritaikytas jiems. Matydama tokį vaiką suprantu, kad jis mane mato, stebi ir jaučia, nors jo kūnelis visai to neparodo. Reikia labai daug laiko, kol jis nurimsta ir supranta, kad grėsmės jam mano kabinete nėra. Nors mamos skuba, nors joms neretai būna nesmagu, kad vaikas elgiasi kitaip, man svarbiausia, kad jis jaustųsi saugus ir gerbiamas", - mintimis dalinasi I. Butienė.

Vaikų gydytoja taip pat paragino visus norinčius ir galinčius prisidėti prie paramos akcijos "1000 vilties kilometrų", kurios metu, liepos 4-5 dienomis, didelis būrys motociklininkų keliaus dvi dienas, per kurias nuvažiuos tradicinius 1000 km aplink Lietuvą. Tradiciškai, starto ir finišo vieta - Klaipėdos Šv. Pranciškaus Onkologijos centras, Savanorių g. 4. Paremti šią akciją galite nuėję į www.mamaassergu.lt/parduotuve. Surinktos lėšos bus panaudotos Šv. Pranciškaus dvasinės ir socialinės pagalbos onkologijos centro bei ypatingų vaikų stovyklos "Rožių planeta" veikloms.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje vyko širdies gelmes sujaudinęs renginys "Šv....

Klaipėdoje - jautrios mintys apie atleidimą nuotrauka, foto

Projektas „Prevencinių veiklų organizavimas socialinę atskirtį patiriantiems, delinkventinio elgesio vaikams ir jaunuoliams“...

Kvietimas vaikams ir jaunimui dalyvauti projekto veiklose nuotrauka, foto

Vieno didžiausių Europoje keltų operatorių DFDS laive, plaukusiame iš Klaipėdos į Vokietiją,...

DFDS kelte „Regina“ gimė mergaitė nuotrauka, foto

Žmonės įvairiai atsisveikina su savo mirusiais augintiniais: kas pakasa po pušele, o...

Augintinių krematoriumas - etiškas atsisveikinimo būdas nuotrauka, foto

Neringoje neliko vyrų pliažo nuotrauka, foto

Neringa, Pastaraisiais metais daug lankytojų nesulaukęs vyrų pliažas Juodkrantėje - panaikintas. Neringos savivaldybė...

Uostamiesčio švietimo įstaigos ruošiamos naujiems mokslo metams nuotrauka, foto

Švietimas, Karantinas nesutrukdė remonto darbų Klaipėdos švietimo įstaigose – didelė dalis jų naujus...

Atnaujintos rekomendacijos, kaip užkirsti kelią koronaviruso plitimui nuotrauka, foto

COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją Lietuvoje...

Statybų įmonei ir jos direktoriui – baudos nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos...

Neringa, Paskelbta prieš 15 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 31 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...