2019 m. birželio 16 d. 23:41 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Jurgai Lago - Andriaus Tapino atsakas

(7)

Jurgai Lago - Andriaus Tapino atsakas nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Projekte „Už saugią Lietuvą“ dalyvaujančios mokyklos pastaruoju metu sulaukia ypatingų svečių: su moksleiviais pabendrauti atvyksta kariuomenės atstovai, universitetų profesoriai, muzikantai, rašytojai, verslininkai ir ekonomistai. Tačiau tai užkliuvo juvelyrei Jurgai Lago. Moteris sako, jog nenorėtų, kad jos vaikui „pilstytų iš tuščio į kiaurą koks nors „žinomas“ veikėjas ir darytųsi sau reklamą ant jaunos galvos“. Šis jos įrašas feisbuke sulaukė ne tik Andriaus Tapino, bet ir kitų neatlygintinai projekte dalyvaujančių žinomų žmonių reakcijos bei sukėlė aistringas diskusijas.

J. Lago savo įraše teigė, jog būtų puiku, jeigu ateitų gydytojas, mokslininkas, gaisrininkas, kinologas, net politikas, tačiau sukritikavo tai, kad „žinomas žmogus“ pasakoja apie tai, „kaip pasiekti sėkmę ir dar šį bei tą“.

Negana to, juvelyrei užkliuvo faktas, jog pastarieji nieko už dyką nedaro ir nieko už dyką nemoko.

„Mano vaikai mokosi pagal programą, lanko būrelius ir be mano žinios mokykla tikrai negali kviesti jokios žvaigždės ir plauti nepilnamečiui galvą, arba dalinti kokią reklaminę medžiagą „apie sėkmę ir kitus demonus“. Spaudimo būti „sėkmingu, žinomu, turtingu“ ir taip pilna aplinka... P.S. Ir saugumo sumetimais – Ispanijoje, Prancūzijoje, UK į mokyklą paprastai nepakliūsi, bet kas ten paskaitų nepaskaitys“, – rašo J. Lago.

Šis įrašas nepraslydo pro akis Andriui Tapinui, ketvirtadienį apsilankiusiam dviejose mokyklose – Žasliuose ir Rumšiškėse, kur jis kalbėjo, kaip svarbu nesustoti, nors net kai atrodytų darai tikrai gerus dalykus, atsiranda stabdančių, ar mušančių norą apskritai kažką daryti.

„Štai dizainerė (beje, labai puiki dizainerė ir jos juvelyrika yra mano mėgstamiausia) Jurga Lago piktinasi, kad nešiojamės po mokyklas lyg ir nutrūkę nuo grandinės, ir sako, kad tokius vizitus būtinai reikia suderinti su mokinių tėvais.

Et, Jurga, ten, kur mes važiuojam, suderinti su mokinių tėvais labai sudėtinga. Dalies jų apskritai nėra, kita dalis išvažiavę, o dar iš dalies būtų sunku gauti sutikimą, nes vakarop nelabai pirštai parkerį sugraibo“, – savo paskyroje feisbuke rašė A. Tapinas.

Iškart po to komentaruose užvirė karštos diskusijos, prie kurių prisijungė ir daugiau projekte neatlygintinai dalyvaujančių žinomų žmonių.

Projekte „Už saugią Lietuvą“ dalyvaujančios mokyklos, pasak A. Tapino, pačios pildė anketas kad patektų į projektą, jis yra kampanijos dalis.

„Dažniausiai rašė direktoriai ir pačių mokinių tarybos. Koordinatoriai savanoriai derina su mokyklomis, kas atvažiuos. Ateina ir mokytojai, ir norintys tėvai (tiesa, tokių nedaug) ir kaimo bendruomenė. Mokyklos kooperuojasi ir atvažiuoja vaikai iš kitos kaimo mokyklos. Jūs nuvažiuokit kokį kartą į lietuvišką kaimo mokyklą toli nuo didmiesčių ir gal nesinorės lyginti su Ispanijos mokyklomis“, – pakomentavo A. Tapinas.

Jam antrino ir Jogaila Morkūnas.

„Aš jau pagalvojau, kad kažkas „nulaužė“ Jurgos Lago profilį feisbuke. Negalėjau patikėti, kad čia tikrai Jurga tokius vėjus transliuoja. Taip, ir aš esu tas klounas, kuris važiuoja po kaimus savo noru. Kaip ir vaikai kaimuose, savo noru ateina į susitikimus. Nes, galbūt, tai jiems vienintelis svečias per metus jų kasdienybėje. Gal juvelyrei reiktų pažiūrėti plačiau, nei didmiesčių šviesos, privačių mokyklų išrašomos sąskaitos bei kuriama bižuterija“, – rašė žinomas renginių organizatorius.

„Šiandien irgi važiuoju į Vilniaus rajono mokyklą tuo pačiu reikalu. Važiuoju, nes noriu pabendrauti su vaikais ir jiems kažką papasakoti. Nes jie, skirtingai nuo kai kurių suaugusiųjų, dar nėra tiek sugadinti, kad visame kame įžiūrėti egoistinį motyvą“, – kolegoms antrino Aidas Puklevičius.

"Jeigu manote, kad jūsų vaikui, kurį nuosekliai auginote veganu ir pinigėlių niekintoju, televizoriaus nežiūrėtoju ir "Žmonių" žurnalo neskaitytoju, kyla grėsmė iš mokyklose besilankančių glamūrinių šoubiznio save pasiskyrusių (self-appointed) selebričių, kurie atvažiuoja su sėkmės istorijomis, tų, kas yra žinomi tik todėl, kad jie yra žinomi, tai turiu jums blogą naujieną.

Jūs blogai auklėjate savo vaikus, jei jie tokie jautrūs.

Jūs blogai pasirinkote savo vaikams mokyklą, jei manote, kad ten pedagogai be jūsų tikrinimo patys neatrinks kalbėtojų.

Jūsų noras, kad su jumis suderintų mokyklos svečius, išduoda jūsų kompleksus ir baimes, arba galimai nuoskaudą dėl praeinančio pro šalį ir byrančio, kaip smėlis tarp pirštų, gyvenimo, o taip pat menką savivertę.

Kitą kartą, prieš vaikus leisdamos į "Forum Cinemas", reikalaukite, kad filmo platintojai jums atsiųstų scenarijų, idant galėtumėt patikrinti, ar visi filmo aktoriai ir kūrėjai atitinka jūsų lūkesčius", - feisbuke J. Lago įrašą pakomentavo Andrius Užkalnis.

Tiesa, buvo ir juvelyrę palaikančių komentarų, teigusių, jog nereiktų imti visko, kas nemokama negalvojant.

DELFI

Žymos: jurga lago

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

peda

2017-04-29   14:52

IP: 78.57.238.77

nei gabi,nei talentinga,o va godi tai -jooooo,ta karciauskiene...

To IP:85.232.128.58

2017-04-29   00:33

IP: 83.176.204.67

Kažkoks negeras kvapas nuo tavęs sklinda...vien tik tokie žodžiai daug ką pasako kaip.."kabelis" ,"rozetė",čiukčiai"

tf

2017-04-28   20:23

IP: 78.61.146.170

Kai pacios niekas nekviecia kas belieka... ar dar nenusibodo jai tuos pacius paukstukus daryt?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Jau 115 metų galime džiaugtis, kad išsaugojome spausdintą lietuvišką žodį ir turime...

Brailio raštas: džiaugtis knygomis gali ne visi nuotrauka, foto

40 metų - tiek laiko klaipėdietis Antanas Gedrimas praleido įkalinimo įstaigose atlikdamas...

Buvęs kalinys kaltina kitus, bet savų nuodėmių nepripažįsta nuotrauka, foto

Aš matau. Aš galiu. Aš dalyvauju. Aš jaučiuosi dalimi šio pasaulio.

Kai negali matyti akimis, gali pajausti širdimi... nuotrauka, foto

Kandidatai į prezidentus Ingrida Šimonytė ir Saulius Skvernelis palaikytų partnerystės, taip...

Palaikytų vienalytės partnerystės įteisinimą nuotrauka, foto

Siūlykite kandidatus "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai nuotrauka, foto

„Švyturio“ stipendija, Iki pirmadienio vidurnakčio dar galima siūlyti kandidatus bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigtai "Klaipėdos...

Gargždų motorizuotas jaunimas nori gyventi draugiškai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Chuliganai, velniai, kurie gyvenimą pavertė pragaru, patys nemiegantys ir kitiems neleidžiantys per...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Švietimas, Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Paryžiaus katedroje vėl buvo aukojamos mišios nuotrauka, foto

Pasaulis, Šeštadienį Paryžiaus Dievo Motinos katedroje mišios buvo aukojamos pirmą kartą po...

„Švyturio“ stipendija, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...