2020 m. gegužės 28 d. 15:32 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

"Išausiu juostą tau šilkinę..."

2013-02-22, 17:44

"Vakarų ekspreso" inf.

"Išausiu juostą tau šilkinę..." nuotrauka, foto

Visą vasarį Klaipėdos lopšelyje-darželyje "Obelėlė" su vaikais buvo daug kalbama apie tai, kas yra gimtinė, tėviškė, Tėvynė. Vaikai mokėsi dainų, eilėraščių, lietuvių liaudies žaidimų.

Kaip vaikai supranta šias sąvokas, ar žino jų reikšmę? Gimtinė, tėviškė - tai vietovė, kur gimėme, augame, kur gyvena mūsų šeima. Ten mes jaučiamės saugūs, žaidžiame, dirbame. Tėvynė - tai šalelė Lietuva. Joje mes visi gyvename, kalbame lietuvių kalba, dainuojame savo dainas.

Vaikų saviraiškos kūrybinė grupė sukvietė darželio grupių vaikus dalintis savo mintimis apie Lietuvos valstybę. Vaikai puikiai atpažino šalies žemėlapį, vardijo miestų ir upių pavadinimus, žinojo, kad šalies prezidentė - Dalia Grybauskaitė. Vaikai žino valstybės simbolius, piešė trispalvę mūsų vėliavą.

Lietuva - graži šalis. Ji turi nemažai turtų: žemė, miškai, laukai, miestai, gintaras, jūra... Didžiausias šalies turtas yra žmonės, kurie savo geru darbu ir pastangomis kuria Lietuvą. Tėveliai stebėjo piešinių ir darbelių šia tema parodą. "Lietuvėle, tu graži..." - skambėjo "Obelėlės" vaikų daina.

Vaikų išradingumas, kūrybiškumas atsiskleidžia stebint ir pamėgdžiojant suaugusiųjų pasaulį. Smagu dalyvauti su tėvelių pagalba sukurtame madų šou, pakviesti darželio vaikus į kartu su mama pagamintų salotų degustaciją.

"Tėvų, senelių vaidmuo tampa vis svarbesnis, o vaikai daug labiau nori dalyvauti, pasireikšti. Stengiamės, kad užaugtų pilietiška ir kūrybinga karta", - sako direktorės pavaduotoja ugdymui Stasė Iljina.

Klaipėdos lopšelis-darželis "Obelėlė" skaičiuoja jau 48-uosius savo gyvavimo metus, tačiau praėję metai buvo ypatingi. Per juos buvo atliktas įstaigos renovavimas ir modernizavimas. Tai tikras įstaigos atgimimas.

Įstaigos vadovė Asta Vainiutė džiaugiasi, kad šiandien tėvams sudarytos sąlygos vesti vaikus į saugumą, sveiką gyvenseną ir visapusišką ugdymą užtikrinančią įstaigą, darbuotojams sudarytos geros darbo sąlygos. Europos Sąjungos ir Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšomis buvo apšiltintos pastato sienos ir stogas, pakeista kanalizacija ir elektros instaliacija, suremontuotos visos vidaus patalpos, įstaiga praturtėjo kompiuterine įranga, interaktyvia lenta, šviesos stalais, muzikos instrumentais, papildyta maisto bloko įranga, įgyta baldų metodiniam kabinetui, vaikiškų baldelių. "Obelėlė" atgijo.

Janina ŽEMAIČIŪNIENĖ, meninio ugdymo mokytoja

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Net 73 proc. apklaustųjų velionio kremavimą vertina palankiai. Tai – ženklus pokytis,...

Tyrimas: net 73 proc. lietuvių palankiai vertina kremavimą nuotrauka, foto

Psichologinės įtampos karantino metu nejaučia tik kas septintas lietuvis. Su kylančiu nerimu...

Tyrimas: karantinas psichologinės įtampos nesukėlė tik kas septintam lietuviui – kaip ją suvaldyti? nuotrauka, foto

Prasidėjus karantinui, viena iš greičiausiai jo įtaką pajutusių verslo šakų tapo viešojo...

Keleivių pokyčiai karantino metu: daugiau keliauja moterys, pirmauja Vilnius nuotrauka, foto

Klaipėdietė Regina Viršilienė skaitmenines technologijas naudoja kasdien, nes to reikia jos darbui...

Klaipėdietė apie nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus: „Tai iššūkis, suteikęs pasitikėjimo savimi“ nuotrauka, foto

Gyvenimas ne tik pro langą: kregždutės, karpančios dangų nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą, Gegužės 28, ketvirtadienis.

STT atsidūrė tarp kūjo ir priekalo nuotrauka, foto

Skaityk dabar, STT vyrukai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje: dėl Gedvydo Vainausko bylos juos...

Rotary klubo „ADITĖ“ paramos dėka Delfinų terapijos centras plečia veiklas nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien Rotary klubas „Aditė“, vienijantis uostamiesčio verslininkes, perdavė Lietuvos jūrų muziejui 14...

Teismas: bandymas slapta filmuoti persirengimo kabinoje kitą asmenį baudžiamosios atsakomybės neužtraukia nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje byloje pripažino, jog pirmosios instancijos teismas...

Gyvenimas pro langą, Paskelbta prieš 32 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 48 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...