Elektronika ir socialiniai tinklai nužudo meilę

Elektronika ir socialiniai tinklai nužudo meilę

Mokslininkai konstatuoja, kad išsivysčiusių šalių gyventojus vis mažiau domina žmonių tarpusavio santykiai. O kam, jei yra virtuali tikrovė: internetas, išmanieji telefonai, socialiniai tinklai... Ir jėgų tam prireikia mažiau, o tikrai draugystei ir meilei reikia didelių moralinių, laiko ir fizinių sąnaudų.

Regis, seksualinė revoliucija, apie kurią tiek daug buvo kalbama praėjusį šimtmetį, jau pasiekė baigiamąjį etapą. Kokios gi jos pasekmės? Pasirodo, viena vertus, mes tapome laisvesni bendraudami su kitos lyties atstovais, o kita vertus... gerokai rečiau mėgaujamės realiu seksu. O viso to kaltininkai - socialiniai tinklai ir kitos internetinio bendravimo formos. Kas dešimt metų Didžiojoje Britanijoje atliekamame Nacionaliniame seksualinių santykių ir gyvensenos tyrime dalyvavo daugiau nei 15 tūkst. 16-74 metų žmonių. Nacionalinio socialinių tyrimų centro ir Londono higienos ir tropikų medicinos mokyklos specialistų komanda išsiaiškino, kad per pastaruosius du dešimtmečius moterys seksualinėje srityje pradėjo elgtis laisviau ir pagal partnerių skaičių nelabai atsilieka nuo vyrų. O dauguma vyrų, kaip ir anksčiau, yra linkę į netvarkingą lytinį gyvenimą su daugeliu partnerių. Nors bendras abiejų lyčių asmenų seksualinių partnerių skaičius nuo 1991 iki 2011 m. išaugo nuo 8,6 iki 12,6, 2012 m. jis netikėtai sumažėjo iki 11,7. Prieš 20 metų žmonės intymiais santykiais mėgaudavosi mažiausiai penkis kartus per mėnesį, o šiandien jie tai daro rečiau kaip kartą per savaitę. Kas čia vyksta?

Alternatyva seksui

Britų sociologai mano, kad dėl to kaltos... išsivysčiusios aukštosios technologijos. Mobilieji, kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai, išmanieji telefonai - visada po ranka. Juos žmonės vežasi į kelionę, į paplūdimį, į svečius... Juk seksas daugeliui yra tik viena iš galimybių praleisti laiką, tai yra jis pasirenkamas, kai nėra kitų alternatyvų. O "sėdėjimas" socialiniuose tinkluose kaip tik ir yra tokia alternatyva. Be to, tokiam bendravimui nusiteikti lengviau negu seksui. Su elektronikos prietaisais nesiskiriame ir intymioje aplinkoje, miegamajame žmonės bendrauja "Twitter", "Facebook" ir elektroniniu paštu.

Bet kaip, atleiskite, patenkinti savo fiziologinius poreikius? Kaip čia gali padėti mobilieji ir socialiniai tinklai? Pasak britų specialistų, negalima pamiršti internetinės pornografijos - daugeliui tiesiog užtenka užsukti į atitinkamą tinklalapį ir praleisti ten tam tikrą laiką. Egzistuoja ir virtualusis seksas, kuris, naudojant specialius įrenginius, gali duoti tokį patį efektą kaip natūralusis. Tiesa, kol kas tokia įranga yra brangi ir nepernelyg paplitusi. Bet ateitis, ko gera, priklauso "virtualumui".

Pavojinga tendencija


Kodėl mes vis dažniau atsisakome tikro sekso? Priežasčių yra daug. Tarkim, galima tiesiog tingėti puoselėti santykius su realiu partneriu. Juk tam reikia ir fizinių, ir dvasinių išteklių. Vieni pasimatymai ko verti! Gerokai lengviau pavėpsoti į "karštas paukštytes" monitoriuje, nepakylant nuo sofos. Ne retenybė ir kontaktai per nuotolį, kai žmonės imituoja intymų ryšį per nuotolį. Toks ryšys gali būti ir tarp tikrų meilužių ar sutuoktinių, ir tarp žmonių, kurie vienas kitą pažįsta tik iš susirašinėjimo ir kitų internetinio bendravimo būdų. Toks "surogatas" gana nepavojingas: be venerinių ligų, fizinės neištikimybės, laiko ir finansinių sąnaudų.

Specialistų nuomone, tendencija natūralų seksą keisti virtualiomis technologijomis yra gana pavojinga. Gali ateiti laikas, kai vaikai bus pradedami mėgintuvėliuose, o fizinė meilė taps didele retenybe, nes ją pakeis kitos lytinio pasitenkinimo formos, baiminasi jie. Ne paskutinis vaidmuo čia tenka ir technikos pažangai.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Laisvalaikis“

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder