2018 m. gruodžio 17 d. 07:47 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

20 metų auginame jaunimo lyderius

2018-10-11, 17:29

Agnė Mikniūtė

20 metų auginame jaunimo lyderius nuotrauka, foto

© KLAS

Lygiai prieš 20 metų keli aktyvūs Klaipėdos jaunuoliai nusprendė žengti drąsų žingsnį ir įkurti asociaciją, kuri suvienytų Klaipėdoje veikiančias jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas. Taip, 1998 m. spalio 9 d. gimė Klaipėdos “Apskritasis stalas”, dažnai vadinamas tiesiog KLAS.

Per dvidešimt metų KLAS patyrė daug pakilimų ir nuosmukių, keitėsi pirmininkai, valdybos nariai, gausėjo ir retėjo savanorių gretos, tačiau nepaisant nieko, KLAS veikla, veikimo principai ir tikslai išliko tvirti. Savanorystė, atsakomybė, pilietiškumas ir iniciatyvumas - būtent šiomis vertybėmis yra grindžiama “Apskritojo stalo” veikla. KLAS kasmet įgyvendina daugybę pilietinių akcijų, į kurias įtraukia ne tik aktyvius miesto jaunuolius, bet ir vyresnio amžiaus Klaipėdos gyventojus bei miesto svečius. Valstybines šventes KLAS pamini įgyvendindami vis kitokias veiklas - organizuojami pėsčiųjų žygiai, ekskursijos, įvairios akcijos, koncertai, o šiemet vasario 16 d. Donelaičio skvere buvo įrengta KLAS skėčių alėja.

KLASiečiai taip pat prisideda prie miesto, nacionalinių bei tarptautinių projektų ir veiklų įgyvendinimo, dalyvauja tarptautinėje Britų tarybos programoje “Active Citizens”, vyksta į įvairius tarptautinius forumus, mokymus bei seminarus. KLAS yra vienintelis Eurodesk informavimo taškas Klaipėdos mieste, teikiantis informaciją apie jaunimo iniciatyvų ir mobilumo Europoje finansavimo galimybes, bei atsakantis į kitus jaunimui aktualius klausimus. Prieš dvejus metus KLAS drauge su savo organizacijomis ir kitais jaunimo gyvenimui neabejingais žmonėmis iškėlė ambicingą tikslą Klaipėdai - tapti Europos jaunimo sostine. Nors titulas dar nelaimėtas, šio grandiozinio projekto dėka Klaipėdoje jau prasidėjo teigiami pokyčiai jaunimo kasdienybėje.

KLAS taip pat padeda savo narėms organizacijoms. Nors per dvidešimtmetį narių organizacijų skaičius kito, KLAS dėmesys savo narėms išliko toks pat. Buvo vykdomos įvairios organizacijų stiprinimo programos bei veiklos kokybės analizės. Neapsieita be įvairių mokymų, seminarų, forumų, simuliacijų, mugių ir kitų projektų, kurie padėjo jaunimo organizacijoms gerinti savo veiklą, pritraukti naujų savanorių, įgyti naujų žinių bei tobulinti turimas kompetencijas.

Neskaičiuojant įvairių akcijų, iniciayvų ir renginių, kurie įtraukia jaunimą bei skatina jaunuolių pilietiškumą, per dvidešimt metų Klaipėdos “Apskritasis stalas” nuveikė daug svarbių darbų jaunimo politikos situacijos gerinimui. KLAS yra jungiamoji grandis tarp jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų ir Klaipėdos m. savivaldybės. KLAS renka jaunimo atstovus į Klaipėdos m. Jaunimo reikalų tarybą, deleguoja savo narius į įvairias savivaldybės darbo grupes, vykdo jaunimo regioninę ir nacionalinę politiką, vykdo ir formuoja jaunimo politiką mieste. KLAS iššgrynina visus jaunimui aktualius klausimus, idėjas , problemas ir vieningai atstovauja jaunimo balsą Klaipėdoje.

Per ilgus savo veiklos metus KLAS ne kartą įrodė, kad geba nuosekliai ir tinkamai atstovauti jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas Klaipėdos mieste. Tokia asociacija yra puiki platforma kiekvienam jaunam žmogui atrasti bei realizuoti save, prisidėti prie įvairių veiklų, jaunimo poiltikos formavimo ir tapti lyderiu, gebančiu tinkamai atstovauti ir reprezentuoti Klaipėdos miestą.

Žymos: klas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Schrobenhauzeno mieste prasideda didysis "Kinderhilfe Litauen" draugijos krovinio ruošimas kelionei į Lietuvą.

Adventas – gerų darbų metas nuotrauka, foto

Septintasis Dievo įsakymas skelbia: „Nevok“. Tačiau 80-metė klaipėdietė Vlada jaučiasi apvogta. Ir...

Dievo akivaizdoje pasijuto apvogta nuotrauka, foto

Kai kurie Klaipėdos verslininkai ruošdamiesi gražiausioms metų šventėms neužmiršo ir senjorų, kurie,...

Gruodį senjorams - ir pigesni pietūs nuotrauka, foto

Medžiams numetus lapus, jau tryliktą lapkritį, sukviečiame draugus, kaimynus, pažįstamus ir kolegas,...

Kalėdinis mažų širdelių stebuklas nuotrauka, foto

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė gruodžio 17-ajai, pirmadieniui: AVINAS. Palanku imtis svarbių darbų, aiškintis...

Bėgo sningant, kad dovanotų Kalėdas senjorams nuotrauka, foto

Klaipėda, Nors snigo, sekmadienį nemažai klaipėdiečių susirinko į jau šeštus metus Lietuvos verslo...

Naktį eismo sąlygas sunkins snygis nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadeinio vakarą didžiojoje šalies dalyje sninga, keliai daug kur padengti šlapio sniego...

Jaunojo muzikanto gyvenimą pakeitė draugo ištarti žodžiai nuotrauka, foto

Žmonės, 18-metis Paulius Šiaučiukėnas tik išvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas suprato tai, ko...

Įvairybės, Paskelbta prieš 47 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...