2018 m. spalio 24 d. 08:32 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

20 metų auginame jaunimo lyderius

2018-10-11, 17:29

Agnė Mikniūtė

20 metų auginame jaunimo lyderius nuotrauka, foto

© KLAS

Lygiai prieš 20 metų keli aktyvūs Klaipėdos jaunuoliai nusprendė žengti drąsų žingsnį ir įkurti asociaciją, kuri suvienytų Klaipėdoje veikiančias jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas. Taip, 1998 m. spalio 9 d. gimė Klaipėdos “Apskritasis stalas”, dažnai vadinamas tiesiog KLAS.

Per dvidešimt metų KLAS patyrė daug pakilimų ir nuosmukių, keitėsi pirmininkai, valdybos nariai, gausėjo ir retėjo savanorių gretos, tačiau nepaisant nieko, KLAS veikla, veikimo principai ir tikslai išliko tvirti. Savanorystė, atsakomybė, pilietiškumas ir iniciatyvumas - būtent šiomis vertybėmis yra grindžiama “Apskritojo stalo” veikla. KLAS kasmet įgyvendina daugybę pilietinių akcijų, į kurias įtraukia ne tik aktyvius miesto jaunuolius, bet ir vyresnio amžiaus Klaipėdos gyventojus bei miesto svečius. Valstybines šventes KLAS pamini įgyvendindami vis kitokias veiklas - organizuojami pėsčiųjų žygiai, ekskursijos, įvairios akcijos, koncertai, o šiemet vasario 16 d. Donelaičio skvere buvo įrengta KLAS skėčių alėja.

KLASiečiai taip pat prisideda prie miesto, nacionalinių bei tarptautinių projektų ir veiklų įgyvendinimo, dalyvauja tarptautinėje Britų tarybos programoje “Active Citizens”, vyksta į įvairius tarptautinius forumus, mokymus bei seminarus. KLAS yra vienintelis Eurodesk informavimo taškas Klaipėdos mieste, teikiantis informaciją apie jaunimo iniciatyvų ir mobilumo Europoje finansavimo galimybes, bei atsakantis į kitus jaunimui aktualius klausimus. Prieš dvejus metus KLAS drauge su savo organizacijomis ir kitais jaunimo gyvenimui neabejingais žmonėmis iškėlė ambicingą tikslą Klaipėdai - tapti Europos jaunimo sostine. Nors titulas dar nelaimėtas, šio grandiozinio projekto dėka Klaipėdoje jau prasidėjo teigiami pokyčiai jaunimo kasdienybėje.

KLAS taip pat padeda savo narėms organizacijoms. Nors per dvidešimtmetį narių organizacijų skaičius kito, KLAS dėmesys savo narėms išliko toks pat. Buvo vykdomos įvairios organizacijų stiprinimo programos bei veiklos kokybės analizės. Neapsieita be įvairių mokymų, seminarų, forumų, simuliacijų, mugių ir kitų projektų, kurie padėjo jaunimo organizacijoms gerinti savo veiklą, pritraukti naujų savanorių, įgyti naujų žinių bei tobulinti turimas kompetencijas.

Neskaičiuojant įvairių akcijų, iniciayvų ir renginių, kurie įtraukia jaunimą bei skatina jaunuolių pilietiškumą, per dvidešimt metų Klaipėdos “Apskritasis stalas” nuveikė daug svarbių darbų jaunimo politikos situacijos gerinimui. KLAS yra jungiamoji grandis tarp jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų ir Klaipėdos m. savivaldybės. KLAS renka jaunimo atstovus į Klaipėdos m. Jaunimo reikalų tarybą, deleguoja savo narius į įvairias savivaldybės darbo grupes, vykdo jaunimo regioninę ir nacionalinę politiką, vykdo ir formuoja jaunimo politiką mieste. KLAS iššgrynina visus jaunimui aktualius klausimus, idėjas , problemas ir vieningai atstovauja jaunimo balsą Klaipėdoje.

Per ilgus savo veiklos metus KLAS ne kartą įrodė, kad geba nuosekliai ir tinkamai atstovauti jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas Klaipėdos mieste. Tokia asociacija yra puiki platforma kiekvienam jaunam žmogui atrasti bei realizuoti save, prisidėti prie įvairių veiklų, jaunimo poiltikos formavimo ir tapti lyderiu, gebančiu tinkamai atstovauti ir reprezentuoti Klaipėdos miestą.

Žymos: klas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė, komentuodama didelio atgarsio sulaukusį...

Vaiko teisių gynėjams - kritikos kruša nuotrauka, foto

Klaipėdietė Laima, vaikščiodama netoli Dragūnų mikrorajono esančiame miške, negalėjo patikėti tuo, ką...

Benamę stebinčią klaipėdietę nuvylė socialiniai darbuotojai nuotrauka, foto

Pirmadienį duotas startas „Maisto banko“ akcijai.

Vėl startuoja „Maisto banko“ akcija nuotrauka, foto

Lygiai prieš 20 metų keli aktyvūs Klaipėdos jaunuoliai nusprendė žengti drąsų žingsnį...

20 metų auginame jaunimo lyderius nuotrauka, foto

Šiandien namų ieško: Tinga nuotrauka, foto

Šiandien namų ieško, Aš - Tinga. Kiekvieną dieną laukiu. Taip praėjo daugiau nei du metai....

Audra dar nerimsta: stiprėja vėjas, kyla bangos nuotrauka, foto

Klaipėda, Pajūryje stiprėjant vėjui laivyba Klaipėdos uoste toliau ribojama. Pasak uosto atstovų,...

Klaipėdoje - didžiulis sporto ir ekonomikos forumas nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau šį ketvirtadienį ir penktadienį Klaipėdoje vyks iki tol mūsų mieste neregėtas...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė spalio 24-ajai, trečiadieniui AVINAS. Šiandien jus gali nemaloniai nustebinti...

Šiandien namų ieško, Paskelbta prieš 19 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 48 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...