2018 m. liepos 22 d. 05:57 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Vyras po mamos padu

2018-03-25, 16:01

Vaiva VAIDILAITĖ

Vyras po mamos padu nuotrauka, foto

© "Fotolia" nuotr.

"Perskaičiau Jūsų straipsnį apie moteris, kurios myli per stipriai. Iš tiesų ieškau informacijos apie vyrų priklausomybę nuo šeimos, mamos. Draugauju su žmogumi, kuris tik su laiku atsivėrė, ir matau gerą žmogų, tačiau kartu jo mamos neapykantą jam. Namų kol kas nepalieka, nes rūpinasi savo neįgalia močiute, kurios pinigus pasisavina mama. Idealių žmonių nebūna, tačiau ieškau sprendimų šioje Kalvarijoje."

Bet kuris suaugęs žmogus, kad galėtų gyventi normalų savarankišką gyvenimą, turi psichologiškai atsiskirti nuo savo tėvų - t. y. tapti suaugusiu ir savarankiškai priimti sprendimus.

Kartais mes norėtume rasti sprendimą už kitą žmogų. Kitaip tariant, mes ieškome būdų, kaip paveikti savo draugą arba jo mamą, kad mus netenkinanti situacija pasikeistų. Deja, nėra tokios metodikos, kuri leistų vienam žmogui taip paveikti kitą, kad jis pasikeistų. Tam reikia jo paties sprendimo ir jo paties veiksmų keičiant situaciją.

Mūsų norų ir pastangų (kuriais norėtume padaryti kokį nors poveikį) kiti žmonės gali nesuprasti, nepriimti arba netgi reaguoti į juos priešiškai. Reikalas tas, kad situacija, kuri atrodo problemiška mums, draugą ir jo mamą iš tiesų gali visiškai tenkinti (jie gi jos nekeičia). Kitaip tariant, problema egzistuoja tik mūsų akyse...

Kalbant apibendrintai, vyro nenorą "suaugti" ir atsiskirti nuo savo motinos psichologai aiškina įvairiai.

Pagal psichoanalizės tėvą Zigmundą Froidą, kiekvienas mažas berniukas trokšta tapti savo mamos riteriu, ir jeigu šis jo nesąmoningas noras sutinkamas su panieka ir pažeminimu, vėliau jis gali peraugti į baimę suartėti su kita moterimi. Šį fenomeną Froidas vadino "kastracijos kompleksu". Jeigu vyras jaučia, kad yra slopinamas, kad jam daromas spaudimas, jam nesąmoningai kyla kastracijos baimė.

Psichologas dr. Denas Kailis (Dan Kiley) rašo, jog kai kurie žmonės atsisako suaugti (priimti svarbius sprendimus, prisiimti atsakomybę) dėl vadinamojo Piterio Peno sindromo. Šį fenomeną jis plačiai išnagrinėjo savo knygoje "The Peter Pan Syndrome". Toks žmogus labai priklausomas nuo motinos, kurios atžvilgiu jaučia ir pyktį, ir kaltę.

Tapti suaugusiu, be kita ko, reiškia pripažinti, kad gyvenimas reikalauja pastangų. Kai kurie žmonės vietoj jų verčiau renkasi įprastą emocinę ar finansinę priklausomybę. Psichologai aiškina, jog tai gali reikšti didelę nesąmoningą baimę tapti atsakingam už save. Baimė gali būti tokia didelė, kad žmogus visą gyvenimą atidėlioja tą būtinybę suaugti. Jam geriau pasilikti aplinkoje, kurią jis nuo mažumės pažįsta, nei žengti pavojingą žingsnį į nežinomą realų pasaulį.

Kodėl kitus žmones tenkina tam tikra padėtis, - klausimas, kurį jie turėtų kelti patys ir patys ieškoti atsakymo.

Klausimus prašome siųsti adresu sestadienis@ve.lt. Dėl privačios konsultacijos galima pasiteirauti tel. 8 685 78601 (psichoterapeutė Vilma Mažeikienė).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Šiandien - penktadienis, 13 mėnesio diena, ir prasidėjo ji Saulės užtemimu. Nuo...

Užtemimas - kosmoso ir gamtos šventė nuotrauka, foto

Kiek daug mes turime kompleksų ir kaip smarkiai jie gadina mums...

Kaip išmokti patikti sau? nuotrauka, foto

Kas verčia moterį stengtis patikti ne tik savo vyrui, bei ir kitiems?...

Kodėl moterys nori patikti daugumai vyrų nuotrauka, foto

Dažnai jaučiatės dėl ko nors kalti, ką nors padarę ne taip...

15 atvejų, dėl kurių neprivalote niekam teisintis nuotrauka, foto

Želionis karjerą tęs Turkijoje nuotrauka, foto

Sportas, Puikų sezoną Klaipėdos „Neptūne“ sužaidęs Edgaras Želionis karjerą tęs Turkijoje. Pranešama, jog...

Nemokamų autobusų idėja atmesta dėl Talino benamių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Į redakciją paskambinęs „Palangos tilto“ skaitytojas priminė, kad kažkuomet, kai...

Duoklė Kretingos krašto istorijai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jonas Žutautas. Bronius Anužis. Jonas Liaudanskas. Vladas Slušnys. Karolina Slušnienė. Juozas...

Edita Nurmi: "Kuršiai duoną kepdavo su silke, skandinavai - su strimele" nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Klaipėdietė Edita Nurmi vadovauja įmonei, kuri gamina plieno konstrukcijas bei vamzdynus kruiziniams...

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...