Vyrai ir moterys darbe: esminiai skirtumai

Vyrai ir moterys darbe: esminiai skirtumai

Gail Evans, buvusi CNN vykdančioji viceprezidentė, pasaulinio bestselerio "Play Like a Man, Win Like a Woman" autorė bei lektorė, dalijasi savo patirties įžvalgomis bei patarimais karjeros siekiančioms moterims. Ši knyga buvo įtraukta į "New York Times", "Business Week" ir "Wall Street Journal" bestselerių sąrašus ir buvo išversta į 18 kalbų.

Vyrai kalba tiesiai šviesiai.

Moterys retai aiškiai pasako, ko nori: gėlių puokštės, žiedo su briliantu... Jos kalba užuominomis.

O štai vyras pareiškia: vakarienei noriu kepsnio, noriu tavęs, noriu tave vesti... Taip ir darbe: vyrai žino, kad bosas niekada pats nesusipras pakelti atlyginimo, todėl savo pageidavimus jam išdėsto konkrečiai.

Vyrai nepasiduoda net gavę neigiamą atsakymą.

Moterys pačios įpratino juos prie to, kad "ne" reiškia "galbūt" arba "taip, bet vėliau". Štai kodėl stipriosios lyties atstovai niekada nežiūri į "ne" rimtai.

Netgi jei bosas ir nesutiko patenkinti prašymo, jie nenusimena. Jie ruošia naujus argumentus ir kitą rytą vėl eina pas bosą į kabinetą.

Vyrai nepainioja asmeninių ir dalykinių santykių.

Tarkime, viršininkė griežta, šalta ir visa savo povyza demonstruoja, jog neketina su niekuo draugauti. Pavaldiniai vyrai neteikia tam jokios reikšmės, o štai pavaldinės moterys įsitikinusios, kad viršininkei kažkodėl nepatinka.

"Draugystė nėra dalykinių santykių tikslas, tai šalutinis jų reiškinys", - rašo Evans. Bosas neturi jums simpatizuoti, tik gerbti - už jūsų veiklą.

Vyrai nesiskundžia.

Moterys dažniau rodo savo silpnumą. Nervintis prieš prezentaciją ar susitikimą yra natūralu, bet kam apie tai kalbėti?

Nevarginkite savo kolegų per dideliu atvirumu. Jums viskas pavyks.

Vyrai rizikuoja.

Moterys dažniausiai būna pernelyg atsargios - užuot veikusios, jos svarsto visus "už" ir "prieš", kol galiausiai praleidžia tinkamą momentą.

Nebijokite klysti! Prisiminkite, ką apie tai sakė Billas Gatesas: "Neturiu nieko prieš, kad vadovas penkis kartus stipriai apsiriktų. Juk tas žmogus priima sprendimus ir mokosi iš savo klaidų."

Vyrai veikia nuosekliai.

Vaikystėje mergaitės renkasi žaidimus, kuriuose gali pasireikšti jų fantazija: pavyzdžiui, stato baldelius Barbės namelyje ir stengiasi, kad penkios Barbės ir vienas Kenas jame jaustųsi komfortiškai.

Gail Evans tvirtina, kad ir suaugusios moterys žaidžia tokius žaidimus: jos griebiasi keleto darbų vienu metu, todėl pavargsta ir negali visko pabaigti iki galo.

Vyrai nėra tokie "daugiafunkciniai", bet sugeba padalinti vieną projektą į keletą etapų ir dirbti su kiekvienu paeiliui, kol baigia visą darbą.

Vyrai niekada nesikuklina.

Jau nuo vaikystės jie giriasi viskuo, ką turi (ypač tuo, ką turi geresnio už kitus).

Darbe jie elgiasi taip pat: atkreipia į save dėmesį kiekviena pasitaikiusia proga.

O štai moterys mano, kad girtis nėra ko, svarbiausia - gerai atlikti savo darbą, ir tai bus pastebėta. Gail Evans tvirtina, kad pasakoti bosui apie savo laimėjimus yra būtina. Ir ne tik jam.

Parengta pagal  Gail Evans knygą "Play Like a Man, Win Like a Woman"

 

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder