2018 m. rugsėjo 25 d. 00:57 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Vedų praktikas: vyrui laisvė reikalinga tada, kai jis nori eiti į šoną

(1)

2014-06-20, 14:20

Žinių radijas

Vedų praktikas: vyrui laisvė reikalinga tada, kai jis nori eiti į šoną nuotrauka, foto

© FOTOLIA nuotr.

Daug žmonių santuokoje yra nelaimingi, nes mano, kad gyvendami santuokoje vergauja ir negali padaryti to, ko nori. Tokio mąstymo pasekmės – neištikimybės ir vyrų naktinės „uliavonės“, teigia psichologė Ramunė Želionienė.

„Jeigu tu myli ir gerbi žmogų, tai yra mažų mažiausiai paika eiti naktimis kažkur šlaistytis. (...) Ta nelaisvės iliuzija santuokoje sukuriama paprastai: mes bijome būti savimi. Mes prisitaikome iki begalybės ir labai įsitempiame dėl to – tiek moterys, tiek vyrai“,- „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ sakė R. Želionienė.

Pasak jos, moteris galvoja apie vyrą taip, kaip jau yra nutikę – jeigu jis yra ją apgavęs, negrįžęs laiku ar panašiai – tada ji ir ima juo abejoti. „Jei vieną kartą esi nuvažiavęs per toli, yra labai didelė tikimybė, kad dar ir dar nuvažiuosi per toli, ir tai tampa didžiulė vyro problema“, - sakė ji.

Vedų praktikas Vaidas Arvasevičius sako, kad apie nelaisvę santuokoje kalba žmonės, kurie tikisi, kad jiems pavyks tenkintis santuoka.

„Laisvė – tai, kai aš galiu gauti tai, ką aš noriu, bet ne ypač stengdamasis duoti kitam. Kai reikia duoti kitam, žmogus iš karto jaučiasi apribotas. (...) Jeigu žmonės gyventų tarnystės nuotaikomis, jie suprastų, kad tai (santuoka – red.) yra dora ir teisinga, tai nebūtų jiems nelaisvė“,- kalbėjo jis.

V. Arvasevičius pabrėžia, kad pats vyro grįžimas namo laiku nėra svarbiausia – svarbiausia, iš kur jis grįžta:

„Svarbu šeimoje žinoti, kokiais interesais gyvena partneriai: ar jie gyvena tais pačiais interesais? Jei žmonės gyvena skirtingais interesais, visada kyla įtarimas – kokias interesais šiandien gyvena mano artimas žmogus?“ – klausė vedų praktikas.

R. Želionienė siūlo moterims susimąstyti apie savidiscipliną. Pasak jos, savidisciplinuotoms moterims, kurios gyvena ir elgiasi pagal aukštesniąsias žmogiškas vertybes, nebūtų normalu, jei vyras kiekvieną savaitgalį grįžtų namo paryčiais.

V. Arvasevičius teigia, kad moters nepasitikėjimas vyru atsiranda tada, kai jį mato vediną juslinių malonumų, o gyvenime jis nori tik tenkintis. „Kai moteris vyrą mato asketišką, susitvardantį, stiprų žmogų, jai nekyla minčių juo nepasitikėti, tada ir laisvės duodama daugiau. Tiksliau, nėra priekaištavimų, pretenzingumo, kadangi moteris mato, ko vertas jos vyras. Tai nereiškia, kad vyras atsisukęs į moterį, atsidavęs tik jai – tiesiog jis yra stipri asmenybė“, - kalbėjo V. Arvasevičius.

Anot jo, jeigu vyras ves šeimą aukštesnių moralinių vertybių link, tada moteriai dėl jo nekils abejonių:

„Jei šie tikslai yra vyro siekiamybė, moteris pasitikės juo ir duos jam laisvę, kurios vyrui net nereikia. Vyrui laisvė reikalinga tada, kai jis nori eiti į šoną. Kai jis eina tiesia linija – kokia laisvė? Ten viskas aišku, ten tiesi autostrada“, - kalbėjo jis.

R. Želionienė priduria, kad vyrui nereikia moteriai aiškinti, kokie yra jo tiksliai – moteris tai tiesiog jaučia:

„Moteris gali net neįsisąmoninti, bet vidinis pajautimas jai muša pavojaus signalą, kai ji mato vyrą, kuris gyvenime atsipūtęs: noriu truputį pamiegosiu, noriu truputį pagersiu, ai, tingiu tą daryti. Jėga yra, valia yra, o valios jėgos nėra – jis toks išpleręs, ir moteris pradeda iš karto tokiu vyru abejoti“, - kalba psichologė.

R. Želionienė tvirtina, kad moterims labai svarbu suvokti, kad ji yra verta meilės, ir pripildyti savo pasaulį įvairiomis kitomis veiklomis, kad jos gyvenimas nesisuktų vien apie vyrą:

„Moteris turi būti tiek prisipildžiusi savo visu pasauliu, kad vyras taptų jai mažiau reikšmingas. Ir tai yra tikroji laisvė“, - sakė jis.

Žymos: neištikimybė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Matas

2014-06-20   18:34

IP: 84.46.255.76

Moters prigimtyje genetiskai yra uzprogramuota programa, kuri skatina vyra priristi prie saves ir diktuoti jam toki gyvenimo buda, kad ji jam taptu gyvenimo centru, t.y. kad jis gyventu ne del tam tikros idejos, o del jos. Bandymas pritempti savidisciplinavima kaip viena is tendenciju 'tu neileisi jam daryti ka jis nori', yra tik viena is sios programos projekciju i kalbintos psichologes pasauleziura. O kas liecia Vedu filosofija, tai sioje vyro pagrindinis tikslas nera traktuojamas kaip gyvenimas del seimos, t.y. ji nera prientuotas i tas moteriskai fiksuotas genetines programas. Vedose vyru tikslas yra dvasinis gyvenimas, kurio samprata siais laikais yra diskredituota ir mazai ka turi bendra su stereotipine dvasingumo samprata. Todel teiginys, kad 'vyrui laisve reikalinga tada, kai jis nori eiti i sona' yra ne tik priestaraujanti vedams, bet ir pristatanti vyra kaip visiska zoo pasaulio analoga, kuris neturi daugiau jokiu gyvenimisku interesu, kaip tik tenkinti instinktus.
Toki teigini gali parasyti arba tik tikslingai siekianti vyrus sumenkinti persona, arba persona, kuri pati yra tiek primityvi, kad tikrai mano, jog vyras yra nedaugiau, nei tik apatine galva galvojantis personazas.
Siulyciau tokiomis propagandomis nesujaukti pasauleziuros tu, kurie naiviai tiki tai, kas pristatoma kaip specialistu nuomone.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

"14 m. sūnus, kuris niekada nekėlė jokių problemų, dabar mane stebina atsisakydamas...

"Sūnus atsisako padėti" nuotrauka, foto

Nežinau ar kreipiuosi deramai, bet… Šeimos nebeliko po 24 m. bendro ...

Vyro neištikimybė: aš pavargau, pasidaviau ir nėra jėgų taikytis nuotrauka, foto

Su stresu, stipriu psichologiniu išgyvenimu susiduriame ...

Stresas ir perdegimas. Ar tai tas pats? nuotrauka, foto

Dauguma psichologų, kalbančių apie konfliktų valdymą, pataria verčiau apskritai jų nepradėti ir...

Konfliktai: ar tikrai reikia jų vengti? nuotrauka, foto

Krūties vėžys nebėra nuosprendis nuotrauka, foto

Sveikata, Moterų sergamumas krūties vėžiu didėja - statistika teigia, kad šia liga suserga...

"Atiduodi inkstą ir gauni sveiką normaliai gyvenantį žmogų" nuotrauka, foto

Sveikata, Tai sako Vida Svetlikauskienė, padovanojusi inkstą savo vyrui. Žmonėms labai sunku apsispręsti...

Bus atidengta atminimo lenta Konstantinui Sarsanijai nuotrauka, foto

Sportas, Spalio septintąją sukaks lygiai metai, kai anapilin iškeliavo buvęs Klaipėdos "Atlanto" futbolo...

Vytauto Kernagio butas pajūryje kvepėdavo grybais nuotrauka, foto

Žmonės, Kai vilnietė televizijos laidų vedėja Eglė Kernagytė (34 m.) važiuoja į Palangą,...

Sveikata, Paskelbta prieš 56 min.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...