2019 m. kovo 26 d. 07:58 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Vaikiškos meilės tvanas

Kai savo jausmų išpažintį panoro atlikti vienuolikmetė mergaitė, kiek suabejojau: ar nelaiminga paauglės meilė suaugusiems ir "visko mačiusiems" žmonėms nepasirodys juokinga? Juk Asta - dar tik vaikas, ir meilės rojus, ir pragaras jai - dar prieš akis. Ar nebūsime pamiršę to kankinamo troškimo šalia jausti draugą, kuris visada supras, kurio švelnus prisilietimas pakels į padanges, ar neišsižadėsime savo vaikiškų praradimų pragaro, ar šios mergaitės, vienumoje išgyvenančios užplūdusį jausmą, minčių nepavadinsime "vaikiškais paistalais"?
Mes susitikome su Asta ir pasikalbėjome.

Mama, aš žinau, labai susikrimstų, gal net pultų kalbėtis su tuo berniuku ir jo tėvais. O jūs jų nepažįstate ir aš neketinu jų įvardyti. Su viena drauge tai esu bandžiusi aptarti, tačiau jai mano skausmai ir jausmai buvo keisti ir nesuprantami. Man atrodo, kad žurnalistai gyvenime visko yra prisižiūrėję, jie gali ir padėti, ir patarti.

Na, gal patarsite, kaip man elgtis, kad susilaukčiau jo dėmesio. Kad jis norėtų su manimi eiti į kiną, pasivaikščioti. Jeigu aš susilaukčiau tokio kvietimo, būčiau pati laimingiausia mergaitė Klaipėdoje, o gal ir visoje Lietuvoje.

O aš bijau, kad jis iš manęs pasijuoks ir gal net su savo draugais ims tyčiotis.

Aš su juo mokausi nuo pirmos klasės. Mūsų tėvai nėra labai dideli draugai, bet pasitaikydavo, kad savaitgaliais vasarą važiuodavome prie ežero arba upės. Ten būdavo ir daugiau vaikų. Susigalvodavom visokių žaidimų, vieni kitus mokydavome plaukti. Su visais bendraudavome vienodai. Taip būdavo ir mokykloje. Aš tiesiog nebežinau, kada iš visų man pradėjo rūpėti tik jis. Su bendraklasėmis vos nesusimušdavau, kad galėčiau atsisėsti į suolus už jo. Kad tik matyčiau jo pakaušį. Žinoma, niekam neprasitariu, kodėl man reikia sėdėti taip, o ne kitaip. O jeigu pasitaiko taip, kad jis ko nors paklausia, nutirpstu, pradedu lementi nei šį, nei tą. Pati ant savęs pykstu, bet nieko negaliu su savimi padaryti. Tai jis manęs nieko nebeklausinėja. Tiesiog tapau tuščia vieta. Vasaros atostogoms jis išvažiavo į Angliją pas tetą. O aš jį beveik kasnakt sapnuoju. Dienomis būdama su draugėmis, mintimis aš vis su juo. Baisiausia, kad savo draugėms negaliu apie jį kalbėti. Vėl bijau pajuokos, o gal ir apkalbų.

Mano tėvai apie tai kalbėjo. Dar aptarinėjo, kaip jis gerai angliškai kalbąs.

Bandžiau kelis kartus, bet turbūt jis mobilųjį telefoną yra palikęs namuose. Dabar taip laukiu mokslo metų pradžios. Taip dar nėra buvę niekada.

Tikrai nežinau ir nesuprantu kodėl. Turiu pažįstamų berniukų, kurie kviečia ir pasivaikščioti, keli kvietė su jais eiti net į kavines. Bet atsisakau. Man su jais visai neįdomu.

Oi, ne. Gal net apalpčiau, jei toks stebuklas įvyktų.

Nežinau, kaip viskas klostysis. Bet bent šiuo momentu man labai palengvėjo. Kad kažkam galėjau kalbėti apie jį.
P.S. Kai mūsų pokalbis jau buvo parengtas spausdinti, Asta paskambino ir neslėpdama džiaugsmo pranešė, kad jos klasės draugas jau sugrįžo ir jie jau buvo susitikę kelis kartus. Vasaros įspūdžiais dalijęsi iki užkimimo.
Ir dar. Asta vis dėlto ryžosi savo paslaptimis pasidalyti su mama. Mergaitė padėkojo, kad paskatinau tai padaryti. Mama prisižadėjo jos paslaptis saugoti. Dabar jai taip gera, kad po susitikimų su draugu gali viską aptarti su mama...

Žymos: meilė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Naujiems kalendoriniams metams prasidėjus tiek vadovai, tiek darbuotojai pradeda ruoštis metiniams veiklos...

Veiklos vertinimo pokalbis - galimybė ar katorga? nuotrauka, foto

Savo artimiesiems teikdami dovanas dažnai siekiame juos nustebinti. Tačiau psichologas Robertas Petruškevičius...

Netinkamos dovanos gali sugriauti santykius nuotrauka, foto

Dauguma jaunų tėvelių, patyrę vaikystėje gana griežto savo tėvų auklėjimo padarinius, dabar...

Pusiausvyra tarp - "galima" ir "negalima", jų paskirtis nuotrauka, foto

Kokios yra dažniausiai taikomos taktikos, pasinaudojant žmonių psichologija, įvykdyti kibernetinį nusikaltimą ir...

Neleiskite sukčiams manipuliuoti savimi nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

"Amber Queen" tinklininkai - per žingsnį nuo finalo nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Amber Queen" tinklininkai, šį sezoną iškovoję Didžiąją Lietuvos tinklinio federacijos (LTF)...

Klaipėdos universiteto rankininkai - čempionai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos universiteto (KU) rankininkai, treniruojami Artūro Juškėno, tapo Lietuvos universitetų studentų rankinio...

„Neptūnas“ iškovojo pergalę Kėdainiuose nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ (20-6) sugrįžo į pergalių kelią „Betsafe–LKL“ čempionate.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...