2019 m. gegužės 25 d. 16:13 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Talentas viską komplikuoti

2013-08-10, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Talentas viską komplikuoti nuotrauka, foto

SUDĖTINGA. Kai kurie žmonės iš paprastų dalykų sugeba padaryti labai sudėtingus.

© Fotolia nuotr.

Nuo paprasčiausių kasdienių darbų iki grandiozinių planų rytojui - viskas pasidaro nepaprastai sudėtinga, kai žmogus įstringa smulkmenose. Kas iš tikro slepiasi po nesugebėjimu į gyvenimą žiūrėti paprasčiau?

"Viena problema keičia kitą, kita - trečią, ir taip be galo be krašto. Tikra katastrofų grandinė!" Taip mąstantys žmonės amžinai apsikrovę darbais, reikalais, viską bando kontroliuoti, bet kurią situaciją detaliai analizuoja ir stengiasi numatyti pasekmes. Jie nepalieka vietos nė menkiausiam atsitiktinumui, jų tikslas - išvengti nenumatytų trukdžių ir visada išlikti visapusiškai nepriekaištingiems.

Psichoanalitikai tokį elgesį sieja su perfekcionizmu - tobulumo siekimu, kurio, pasak jų, išmokstama vaikystėje, kai vaikas suvokia, jog elgdamasis nepriekaištingai pamalonins tėvus ir taip įgaus įtakos jų sprendimams.

Išsiskyrimo baimė

"Polinkis viską komplikuoti byloja esant tokią psichologinę problemą, kurią psichoanalitikai vadina "baigties baime", - žurnale "Psychologies" rašo Lora Li (Laura Lille). - Bet kurios veiklos arba santykių pabaiga žmogui asocijuojasi su vienatve, tuštuma ir netgi mirtimi. Žmogus nerimauja, nuolat ieško (ir randa) ką pataisyti savo darbe ir daro viską, kad atitolintų nepakeliamą išsiskyrimą su savo triūso vaisiais, kai teks konstatuoti: "Viskas. Baigta."

Tokio nerimastingumo priežastis specialistai sieja su pirmuoju išsiskyrimo potyriu vaikystėje. Iki tam tikro laiko vaikas jaučiasi susiliejęs su motina, ir netgi neilgas atotrūkis nuo jos jį žeidžia. Jeigu dėl kokių nors priežasčių tokios situacijos nebuvo reikiamai užbaigtos - t. y. neištirpo susitikimo džiaugsme, švelnumo ir meilės glėbyje, nepaaiškinamas nerimas žmogų gali lydėti visą likusį gyvenimą.

Likti vaiku

Psichologai taip pat pastebėjo, kad polinkį komplikuoti ir panikuoti turi žmonės, kurie tėvų nebuvo paruošti įveikti sunkumų: šie juos pernelyg lepino ir globojo, tenkino visus įgeidžius. Užaugus jiems vien mintis apie galimus sunkumus iš karto sukelia begalinę samprotavimų bei audringų išgyvenimų grandinę.

Ką daryti?

1. Jei skęstate darbuose, ranguokite juos pagal svarbą ir nustatykite aiškius atlikimo terminus. Turėdami po ranka grafiką, mažiau panikuosite.

2. Surūšiuokite smulkmenas. Kad susikoncentruotumėte ties tuo, kas svarbiausia, pradėkite nuo smulkmenų. Suskirstykite jas pagal rūšis, paskui rūšis sujunkite į didesnes kategorijas. Jas vėl sudėliokite į grupes. Galiausiai turėsite tik nedidelį užduočių rinkinuką.

3. Atpalaiduokite raumenis. Kuo labiau jūs blaškotės, tuo daugiau energijos prarandate. Kad nepavargtumėte be reikalo, išmokite atpalaiduoti kūną ir nuraminti emocijas. Tam yra įvairių pratimų, vieni iš paprasčiausių - keletą kartų giliai įkvėpti ir iškvėpti arba mintimis paklaidžioti po maloniausias pasaulio vietas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Dažnai yra girdima, kad lietuviai yra labai darbštūs žmonės, kai kurie net...

Darboholizmas - teigiamas ar neigiamas reiškinys? nuotrauka, foto

Visų galų meistras - tai daugelį vyrų vienijanti savybė. Ar tai būtų...

Perdėtas vyrų pasitikėjimas savimi turi įtakos nelaimingiems atsitikimams nuotrauka, foto

"Jaunimo linija" per parą sulaukia per 17 skambučių žmonių, kurie sako, kad...

Pokalbiais iš širdies gelbėja gyvybes nuotrauka, foto

Moterų laimė - lietuvių rankose nuotrauka, foto

Nuomonės, "Raginate džiaugsmais ir rūpesčiais dalintis, tai va, - noriu pasidžiaugti: kokia laimė,...

Slengių bažnyčioje – naujausias Lietuvos varpas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Savo gyvenimo istoriją kuriame patys, tačiau ji susiklosto iš daugelio mus supančių...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėda, Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Paskutinį gegužės savaitgalį - renginių lavina nuotrauka, foto

Renginiai, Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydės paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...