2019 m. kovo 22 d. 18:34 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Psichoterapeutė Marina Targakova: "Žmonės vis sunkiau pakenčia vienas kitą"

(7)

2011-01-30, 00:03

"Vakarų ekspreso" inf.

Psichoterapeutė Marina Targakova: "Žmonės vis sunkiau pakenčia vienas kitą" nuotrauka, foto

Žmogui būtina visą savo gyvenimą ieškoti atsakymo į klausimą: kas aš? Kas vyksta mano viduje, ką aš jaučiu, kaip tai išreiškiu išoriniame pasaulyje? Ar aš valdau protą, ar protas valdo mane? Kaip sustiprinti intelekto balsą? Kas yra toji Absoliučioji Tiesa?.. Klausimų galybė, todėl reikia užsiimti savižina.

Kiekvienas sveikai mąstantis žmogus privalo žinoti ir filosofijos, ir psichologijos pagrindus. Žinoti sveiko gyvenimo dėsnius, kaip palaikyti savo kūną tinkamos būklės, išmokti vidinės koncentracijos, meditacijos. Tai ir yra mūsų pats tikriausias darbas, iš kurio mūsų neišmes. Štai kokios karjeros laipteliais iš tiesų svarbu kilti į viršų.

Svarbiausias darbas - darbas savo viduje. O norint, kad tas darbas būtų teisingas, sėkmingas, kiekvienam iš mūsų reikalingas dvasinis mokytojas, kuris sugebės laiku duoti reikiamų žinių.

Ilgai dirbote tradicinės medicinos srityje. Kaip įvyko lūžis - kaip perėjote prie filosofijos, meditacijos?

Tai buvo vidinių stereotipų lūžis. Baigusi medicinos institutą dirbau imunologe, alergologe, taigi žmogų pažinau per ląsteles ir receptorius. Visumos nemačiau. Imdavau kraujo mėginėlius, stebėdavau jo sąveikas su reagentais... Pastebėjau įstabų dalyką: kraujo ląstelės elgiasi taip pat, kaip ir jų šeimininkas: jei nenoriai "mezga kontaktą" - po to kalbėdamas su jų savininku matai, kad ir jis užsidaręs, atsiribojęs nuo žmonių.

Anksčiau mane labiau domino mokslas nei žmonės, tačiau pacientai, geriausi mano mokytojai, pastūmėjo tobulėti - klausinėdami įvairiausių asmeninių klausimų: apie sutuoktinį, apie vaiko auklėjimą, apie žmogaus paskirtį...

Norėdama atsakyti kompetentingai, atėjau iki psichologijos, filosofijos, meditacijos. Ieškodama atsakymų į kitų žmonių klausimus, radau atsakymus sau pačiai.

Ne visi turi galimybę būti jūsų seminaruose. Papasakokite, ką reikia daryti, kad taptum laimingas.

Kai mažas vaikas sukasi aplink save, po to sustoja, - jo akyse pasaulis sukasi aplink jį. Smagu daryti šį triuką vaikystėje. Tik štai daugelis ir suaugę vis dar tęsia šitą žaidimą: jie nori, kad tas sukimasis aplink juos niekada nesibaigtų. Taip norisi būti centre, kad visi suktųsi aplink tave ir pildytų tavo troškimus. Čia ir prasideda problemos. Visos pretenzijos, įsižeidimai kyla iš čia. Mus žeidžia tie, kurie nesisuka pagal mūsų norą.Tada kyla nepasitenkinimas, o jis ilgainiui pritraukia emocines ir fizines bėdas. Kaip išgyti? Receptas labai paprastas: reikia suvokti, kad viskas šiame pasaulyje jau harmoninga ir tobula. Šitas pasaulis nėra be šeimininko, nėra apleistas. Mes čia tik mokiniai. Mokomės mylėti. Mokomės įvairiais būdais. Vieni įstringa pavydo, kiti godumo katedroje, nes neišlaiko egzamino. Visi norėtume patekti į katedrą, kuri vadinasi Meilė, tačiau reikia išlaikyti sunkius egzaminus: nuolankumo, ištikimybės, pagarbos, draugiškumo, atleidimo, gebėjimo priimti kitą kitokį. Mes visi - gyvenimo mokiniai arba studentai, arba darželinukai. Ir kiekvienam priklausomai nuo sąmonės lygio reikalingas Mokytojas.

Kaip vedų filosofija gali padėti, tarkime, versle?

Vedose yra ekonomikos ir gerovės dėsniai (Artha-šastra). Čia visa verslo išmintis.

Ir nuo ko priklauso turtas?

Nuo karmos.

Šis žodis daug kam asocijuojasi su kažkuo negatyviu.

Iš tiesų jis reiškia dorybingą veiklą.

Tikriausiai ne vienam žmogui yra kilęs klausimas, kodėl išdirbtų valandų skaičius ir nuovargis nėra adekvatus uždirbtiems pinigams. Vienas lenkia nugarą, triūsia alinamai, tačiau kur tas atlygis? Nėra! Kitas, žiūrėk, nei iš šio, nei iš to praturtėja. Trečias praturtėja, bet staiga subyra sveikata arba šeima.

Esmė ta, kad turtas nėra vien pinigai. Tai ir santykiai, ir sveikata, ir gyvenimo trukmė, ir piniginė.

Individuali turto karma yra tai, ką mes paveldėjome patys iš savęs - iš praeitų gyvenimų. Kaip dorybingai žmogus gyveno praeityje, taip jis klestės dabartyje. Dangiškoje buhalterijoje klaidų nebūna. Tiesa, savo sąskaitą mes galime papildyti ir dabartiniame gyvenime užsiimdami labdara. Egzistuoja visatos dėsniai: jei nori gauti - prieš tai turi būti atidavęs. Tai energijos išsaugojimo dėsnis. Kai mes neįvertiname šio faktoriaus, galime įgyti pinigų, bet prarasti sveikatą. Ir galiausiai tuos pinigus teks išleisti gydymuisi.

Kaip pradėti dieną, kad ji būtų sėkminga?

Daina ir laimės palinkėjimais aplinkiniams. Kai pavyks tai padaryti, keliaukite toliau: dieną pradėkite malda - už savo artimuosius ir už visus žmones, net už nedraugus. Malda apvalo širdį, o švarioje širdyje apsigyvena meilė. Na, o laimė - tai šalutinis produktas, nereikia jos vaikytis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ramune

2012-02-14   13:41

IP: 78.60.186.36

Marina Targakova fantastiška asmenybė, teko laimė ją apkabinti.....

Manau,

2011-02-04   12:02

IP: 195.14.177.1

geriau lakoniškai, apie esmę ir sklandžiai, o kai per daug detalių ir begalė kalbos klaidų, tai esmė tampa antravertė. Skaičiau ir aš kitam tinklapyje - siaubingai išversta, pažodžiui, ir visiškai neredaguota.

Agni

2011-02-02   23:03

IP: 85.166.177.214

kitame tinklalapyje skaiciau daug ilgesne to paties interviu versija. Zinoma, esme islikusi, bet prarasta daug idomiu detaliu, o gaila...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Naujiems kalendoriniams metams prasidėjus tiek vadovai, tiek darbuotojai pradeda ruoštis metiniams veiklos...

Veiklos vertinimo pokalbis - galimybė ar katorga? nuotrauka, foto

Savo artimiesiems teikdami dovanas dažnai siekiame juos nustebinti. Tačiau psichologas Robertas Petruškevičius...

Netinkamos dovanos gali sugriauti santykius nuotrauka, foto

Dauguma jaunų tėvelių, patyrę vaikystėje gana griežto savo tėvų auklėjimo padarinius, dabar...

Pusiausvyra tarp - "galima" ir "negalima", jų paskirtis nuotrauka, foto

Kokios yra dažniausiai taikomos taktikos, pasinaudojant žmonių psichologija, įvykdyti kibernetinį nusikaltimą ir...

Neleiskite sukčiams manipuliuoti savimi nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos (5) nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Klaipėdietis leidėjas, kultūros paveldo ekspertas, ICOMOS narys Kęstutis Demereckas atliko buvusių senųjų...

Tautos interesai - ant ES derybų stalo nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos Respublika tampa priklausoma nuo išorės politikos veiksnių ir todėl darosi vis...

Klaipėdoje siautėja šaulys - policija prašo pagalbos nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos centre jau pora savaičių siautėja šaulys: naktimis jis apšaudo įstaigų pirmų...

Kūdikis Klaipėdoje užsikrėtė nuo giminaičio nuotrauka, foto

Sveikata, Šių metų pasaulinės tuberkuliozės dienos, kuri minima kovo 24 d. šūkis –...

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 33 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 38 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...