2020 m. rugpjūčio 11 d. 09:57 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Perfekcionizmas

(6)

Perfekcionizmas nuotrauka, foto

Perfekcionizmo idėja - tai visapusiškai nugludintas, idealus vaizdas, kokie mes turime būti.

Kai žmogus turi susikūręs idealų savo paties paveikslą ir žino, kad jo neatitinka, jo viduje įvyksta skilimas - jis nenori būti toks, koks yra šiuo metu. Jis pats sau nepatinka, todėl kontroliuoja save ir savo veiksmus, nuolat juos lygindamas su savo idealu. Tai drasko jį į gabalus. Vaizdžiai tariant, tokio žmogaus viduje vyksta "pilietinis karas".

Kai žmogus negali priimti savęs tokio, koks yra, jis dirbtinai sukuria kitą asmenybę ir ją pateikia pasauliui. Būtent todėl žmonės taip didžiuojasi savo socialine reikšme: aš - garsus verslininkas, žinomas muzikantas ir t.t. Kraštutinis tokio skilimo atvejis - depersonalizacija.

Jei mes negalime pasirodyti tokie, kokie esame, - dedamės kaukes. Pasislėpę už jų, patenkame į haliucinacijų, saviapgaulės pasaulį. Ir tai, kas mes esame iš tikro, mūsų visiškai nejaudina. Išėję į gatvę, į išorinį pasaulį, vaidiname spektaklį, kad neduokdie mūsų niekas nedemaskuotų. Mes elgiamės kaip aktoriai teatre, skirtumas tik toks, kad teatro scena - maža, o gyvenimo - didelė.

Mes nesiklausome to, ką mums sako gamta, o stojamės ant bėgimo takelio ir pradedame bėgti nuo savęs. Mums atrodo, kad aplink visi tokie protingi, tokie nepriekaištingi, tokie gražūs, o mes - pernelyg paprasti. Todėl užsidedame kaukes ir siekiame tobulybės.

Perfekcionizmas yra tik idėja. Jeigu mes kiekvieną dieną, žiūrėdami į veidrodį, lyginsime save su šia idėja, imsime savęs neapkęsti. Mums reikės dar daugiau grimo, kad kiti neįžvelgtų, kokie esame niekingi, nemokšos, nesolidūs. Mes einame į pasaulį apsiginklavę iki dantų, t.y. visiškai užsisklendę, tačiau niekas to nepastebi, nes kiti elgiasi lygiai taip pat.

Žmogaus auklėjimas orientuotas į ambicijas, puikybę ir garbėtrošką. Vos tik jis pasirodo šiame pasaulyje, jam iš karto duodamas planas, žemėlapis, pagal kurį jis turi realizuoti save gyvenime. Jis dar neįsisąmonino, kuo norėtų būti, kas jam teiks džiaugsmo ir pasitenkinimo, o jį jau suprogramuoja. Gavęs tokį planą, žmogus negali gyventi savo gyvenimo. Tai gyvenimas, tačiau ne jo. Jis niekada nepražys visomis vaivorykštės spalvomis, jis niekada netaps neeilinis ir tikras. Galbūt jis taps didelis ir garsus, tačiau jo širdis bus mirusi.

Žmonės gimsta skirtingi. Nereikia savęs su niekuo lyginti. Mes unikalūs tokie, kokie esame, o ne kokie "turėtume" būti.

Atpraskime save žeisti. Jei esame bailūs, drovūs ir neryžtingi - tam yra priežasčių, ir mes turime jas priimti. O kai priimame tai, kas yra, kažkas įvyksta, ir mes pradedame keistis.

Pasitikėjimas savimi ateina pas žmogų, kuris nieko savo gyvenime neatmeta. Gyventi nieko neatmetant - tai gyventi natūraliai, spontaniškai, gyventi savo nepakartojamą gyvenimą.

Parengė Vilma Skiotienė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

vytas

2010-05-02   07:41

"Gyventi nieko neatmetant - tai gyventi natūraliai, spontaniškai, gyventi savo nepakartojamą gyvenimą." vien iš šio sakinio matyt, kad autorė ekstravertė. Reik pagalvot, kad intrevertai nemoka gyventi spontaniškai ir natūraliai. O čia ir būna toks priekaištas intrvertui, kad tu turi būt kitoks, nei esi

Diana

2010-05-02   07:39

manau, kad su perfekcionizmu siame amziuje sunkiausia kovoti - aplink vien sekmes propogavimas... daugiau minciu apie perfekcionizma galit pasiskaityti nuorodoj... ismokime buti netobulais.

Diana

2010-05-02   07:39

pamirsau ideti coachteam.com/a*****iety

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Neįmanoma sukurti sveikų santykių su partneriu, kuris būdamas 30–40 metų mąsto...

7 psichologiškai nebrandaus asmens požymiai nuotrauka, foto

Nesveiki santykiai gadina ne tik psichinę, bet ir fizinę žmogaus sveikatą....

5 signalai, kuriais kūnas parodo, kad santykiai – nesveiki nuotrauka, foto

Socialiniai tinklai šiandien yra tapę neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Vieni juos naudoja...

Ar tėvams dera viešinti vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose? nuotrauka, foto

Tikriausiai visi tikriname telefoną, facebook‘ą, el. paštą, skaitome naujienų portalus, žiūrime žinias,...

Karantino n-ta savaitė. Kai užsidėję kaukes liekame be jų nuotrauka, foto

Statybų įmonei ir jos direktoriui – baudos nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos...

Suvestinė: rastas skenduolis ir sulaikyta girta vairuotoja nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020–08–09 apie 17.00 val. Alksnynės g., Klaipėdoje, pastebėta, kad iš bute stovinčios...

Klaipėdoje sulaikyti du asmenys, įtariama, vogę automobilių žibintus nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai baigė ir...

Turintieji skolų gali likti be darbo paieškos išmokos nuotrauka, foto

Euras, Antstolių akiratyje esantys gyventojai, besitikintys laikinos darbo paieškos išmokos, gali likti...

Kriminalai, Paskelbta prieš 45 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...