2018 m. rugsėjo 23 d. 02:05 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

"Mama" - daug reiškiantis ir šiltus jausmus sužadinantis žodis.

2002-05-04, 12:00

Rasa GRIGALIENĖ

Šis žodis lyginamas su saule ar kitu parinktu pačiu švelniausiu ir gražiausiu apibūdinimu. Tik labai gaila, kad vis dažniau išgirstame liūdnų faktų (mama naudoja prieš vaiką smurtą), kurie užtemdo tą šiltą jausmą, kurį sukelia žodis "mama".
Žodis "mama" asocijuojasi su "kūrėja". Menininkas, dailininkas kurdamas paveiksle perteikia savo mintis, idėjas, savitą pasaulio suvokimą ir net jausmus. Kūrėja mama kurdama, augindama mažą žmogutį mintimis ir jausmais perteikia vaikui savo pasaulėžiūrą, tam tikrą vertybių supratimą.

Gebėjimas kurti

Dailininkui visų pirma gimsta mintis, idėja, o tik tada noras sukurti ir meilė savo būsimam kūriniui. Menininkas pagautas įkvėpimo tapo kūrinį, kol savo svajonę materializuoja - perteikia paveiksle. Jei dailininkas, pagautas įkvėpimo ir meilės savo kūriniui turi švarią ir šviesią sielą, neįsileidžia į savo širdį blogų, neigiamų minčių ir jausmų, jo kūrinys turės labai geros energetikos, netgi gydomojo poveikio jį stebinčiam ar toje patalpoje esančiam žmogui.
Jei dailininkas be didelio įkvėpimo, be meilės būsimam kūriniui, o tiesiog šiaip ar dėl materialinės naudos pavaizduoja sugalvotą mintį, jei jo siela nėra labai švari, ir jis į širdį įsileidžia blogas mintis ir jausmus, tai atsispindės ir jo sukurtame darbe. Kaip teigia paveikslų meninę vertę išmanantys žmonės, toks kūrinys didelės meninės vertės neturės, o savo skleidžiama energetika žmogui gali turėti netgi neigiamos įtakos.

Žmogaus kūrimas - tarsi dailininko tapomas paveikslas

Jis prasideda ne nuo gimimo, o nuo minties, idėjos, noro sukurti ir jau tada gimsta meilė būsimam mažam žmogučiui. Jei būsimasis vaikelis bus pradėtas su įkvėpimu, iš noro sukurti savo mažą gyvą kūrinį, o mama, nešiodama mažąją gyvybę po širdimi, neįsileis į savo sielą (kaip ir vertingų kūrinių dailininkas) blogų minčių ir jausmų, vaikelis vystysis, gaudamas vien gerų jausmų peną. Gimus laukiamam vaikeliui, tėvai turės kur kas mažiau rūpesčių, nes meilė, pagrįsta pagarba, pasitikėjimu ir tolerancija, ves teisingo auklėjimo link. Mama, jausdama tikrą meilę vaikui, įsiklausiusi į savo vidinę intuiciją, pati sugebės atsakyti į daugelį klausimų, kurie kyla auginant savo atžalą. Jeigu vaikas augdamas gaus iš tėvų tokią meilę, kokią pats jiems jaučia, vaikų ir tėvų santykiai bus šilti bei artimi, vaiko nedomins alkoholis, narkotikai, nekils mintis nusižudyti ar pavartoti jėgą prieš kitą žmogų.
O jeigu vaikas pradėtas kaip kūniškų malonumų pasekmė, kaip "netyčiukas", augdamas po mamos širdimi negaus to gerų minčių ir jausmų peno. Gali būti, kad gerus jausmus, kurie tokie svarbūs besivystančiai gyvybei, pakeis abejonės, netikrumas dėl ateities, savęs ir kito žmogaus kaltinimai, net pyktis. Taip išnešiotam vaikeliui mama nejaus tikros besąlygiškos meilės, kokią vaikas jaučia jai. Tačiau mamai sunku tai suvokti, nes nepatyrus meilės, jai neįsižiebus širdyje, negalima jos ir įvardinti. Tada iškyla daugybė problemų: nesugebėjimas auklėti, smurtas prieš vaiką, savęs kaltinimas, šalti tėvų ir vaiko santykiai, vaiko polinkis į narkotikus, alkoholį. Toks vaikas - kaip ir bevertis netikro dailininko paveikslas - gali daryti neigiamą įtaką žmogui, jis gali pakelti ranką prieš savo gyvybę. Ir tai dėsninga, nes tokia gyvybė ir buvo sukurta kaip bevertė, be meilės ir įkvėpimo, tiktai kaip kūniškų malonumų pasekmė.

Kas gali įveikti blogį

Nelaukiami vaikai - pastaruoju metu taip sureikšminto neatsakingo sekso pasekmė. Tokie vaikai mamų paliekami likimo valiai arba auklėjami nesistengiamt įsigilinti į vaiko vidinį pasaulį. Tada auklėjimas būna griežtas ir "teisingas", o tėvai, patys to nesuvokdami, meilę ir supratimą stengiasi kompensuoti materialinėmis vertybėmis. Bet juk meilės neįmanoma nei nupirkti, nei parduoti, o įsakyti sau pamilti be galo sunku.
Mielos mamytės, juk visiems taip norėtųsi tą daug reiškiantį žodį "mama" palyginti su saule, su pavasarine paukščio giesme ar pirmąja prasiskleidusia gėlele. Taip norėtųsi, kad vaikai būtų laimingi, ir pasaulis, kuriame jie augs, būtų kitoks... Tačiau nei valstybės prezidentas, nei kiti aukštas pareigas užimantys vyrai leidžiamais įstatymais ar kontrole liūdnos situacijos nepakeis. Tik MAMOS savo meile vaikui gali pakeisti pasaulį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

"14 m. sūnus, kuris niekada nekėlė jokių problemų, dabar mane stebina atsisakydamas...

"Sūnus atsisako padėti" nuotrauka, foto

Nežinau ar kreipiuosi deramai, bet… Šeimos nebeliko po 24 m. bendro ...

Vyro neištikimybė: aš pavargau, pasidaviau ir nėra jėgų taikytis nuotrauka, foto

Su stresu, stipriu psichologiniu išgyvenimu susiduriame ...

Stresas ir perdegimas. Ar tai tas pats? nuotrauka, foto

Dauguma psichologų, kalbančių apie konfliktų valdymą, pataria verčiau apskritai jų nepradėti ir...

Konfliktai: ar tikrai reikia jų vengti? nuotrauka, foto

100–mečio „Švyturių ralio“ dalyviai tyrinėjo Neringą (papildyta galerija) nuotrauka, foto

Automobiliai, Startavo 6-asis „Švyturių ralis“, kuriame dalyvaus 80-imt iš anksto užsiregistravusių automobilių ekipažų...

Antano Smetonos pėdsakas Klaipėdoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Antanas Smetona neabejotinai yra viena iškiliausių Lietuvos valstybės asmenybių. Jis itin reikšmingas...

„Neptūnas-Akvaservis“ – draugiško turnyro Tauragėje čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ krepšininkai triumfavo Tauragėje vykusiame draugiškame keturių komandų Vytauto...

Klaipėdoje - nemokamos regbio rungtynės nuotrauka, foto

Sportas, ŠIEMET kelių veteranų entuziastų pastangomis buvo atkurta "Klaipėdos kovos" vyrų regbio komanda....

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...