2020 m. rugsėjo 29 d. 05:19 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Kodėl kitiems viskas sekasi, o man - ne?

2020-09-16, 21:46

Milda KUNSKAITĖ, Respublika.lt

Kodėl kitiems viskas sekasi, o man - ne? nuotrauka, foto

Kodėl kitiems viskas sekasi, o man - ne? Eltos nuotr.

Reklama

Skaitinėdami įrašus socialiniuose tinkluose dažnai nusimename, kad mūsų gyvenimas yra nepanašus į tą, kurį aprašo kiti žmonės. O psichologai mano, kad dažniausiai mus tiesiog apgauna gražūs paveikslėliai. Kaip nustoti pavydėti ir savo gyvenime rasti teigiamybių?

Kai apninka nelinksmos mintys ir ima kankinti abejonės, imame įdėmiai stebėti kitų gyvenimus - skaitome straipsnius žurnaluose, žiūrime laidas apie žvaigždžių gyvenimą ir, aišku, ilgam įstringame socialiniuose tinkluose, skaitinėdami pozityvumu trykštančius: „buvusiųjų" - vyrų, žmonių, bendraklasių - pranešimus.

Ir klausiame savęs: kodėl tie, kas „startavo" prasčiau už mus, išsiveržė į priekį ir aplenkė mus visose srityse? Kodėl jie turi viską, o mes - nieko? Viso to rezultatas - pavydas, susierzinimas ir beviltiškumo pojūtis.

Ką reikėtų daryti tokioje situacijoje?

Pirmiausia - išsiaiškinti, ar visa tai yra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Aiškinantis, kur jums nesiseka, o kur sekasi, neverta orientuotis į socialinius tinklus. Jie ir yra tokie populiarūs pirmiausia todėl, kad tai - greičiausias ir lengviausias būdas apdumti kitiems akis. Tikrovėje žmonės, kurių puslapiuose - vien gerovė ir teigiamybės, problemų gali turėti daugiau už jus.

Laimė, kaip žinoma, mėgsta tylą. Tikrai sėkmės lydimi žmonės ne tiek trokšta aplodismentų, kad į socialinius tinklus per dieną įkeltų kelias asmenukes - štai „ką aš valgiau", „kur buvau" ir štai „ką nusipirkau". Šį gerovės fasadą paprastai uoliai lipdo tie, kurie stengiasi įtikinti (pirmiausia - save), kad viskas yra puiku.

Paprastai ryškiausi puslapiai socialiniuose tinkluose būna tų merginų, kurios niekaip nenusiveda vyro prie altoriaus. Jos kasdien praneša pasauliui, ką jis padovanojo, kur nuvežė ir ką pažadėjo. O jūs „užkimbate ant kabliuko", įjungiate vaizduotę ir pratęsiate gražią jų gyvenimo istoriją. Nors pagalvokite: gėlių puokštė nebūtinai turi būti padovanota, puodelis kavos lėktuvo fone nereiškia, kad ji skrenda į Žydrąjį Krantą, o brangios suknelės nebūtina pirkti, ją galima nufotografuoti ir matavimosi kabinoje.

Neužteks laiko

Pagalvokite dar ir apie tai, kad gyvenime visko spėti neįmanoma. Tiems, kas visas jėgas skiria darbui ir karjerai, dažnai nesusiklosto asmeninis gyvenimas - tiesiog jam nebelieka laiko, arba dėl tos pačios priežasties neretai sušlubuoja sveikata, nes nėra kada nei miegoti, nei valgyti.

O tie, kas turi didelę šeimą ir svetingus namus, itin retai padaro sėkmingą karjerą, nes jie negali nei užtrukti darbe, nei aukoti laisvadienių - jie yra laukiami namuose.

Atsakykite į dar vieną klausimą. Ar jums išties labai reikia to, ko pavydite? Reikia milijono raudonų rožių ar geriau tuos pinigus išleistumėte romantiškai išvykai su sutuoktiniu? Jums išties reikalinga brangi nauja mašina ar geriau pagaliau įsigyti sodo sklypą, kur galėsite auginti gėles? Ir dar yra labai svarbu nustoti žvilgčioti į svetimus langus ir paklausti savęs: kodėl jums toks svarbus kitų gyvenimas?

Kodėl žmonės neskraido kaip paukščiai

Reklama

Galbūt jūs sėdite ne savo rogėse? Juk žuvis nesvarsto apie tai, kaip gerai paukščiams, kad jie skraido, o paukščiai nepavydi voverėms, kurios laipioja medžių kamienais. Kiekvienas gyvūnijos pasaulio atstovas vykdo savo gyvenimo programą. O kieno programą vykdote jūs?

Galbūt dirbate netinkamą darbą? Mėgstamą darbą dirbančių žmonių taip nedomina kitų sėkmė. Galbūt jums vertėtų peržiūrėti savąją gyvenimo taktiką ir suprasti, ko išties gyvenime norite.

Ir yra labai svarbu sau kelti realias užduotis. 40-metei neverta svajoti apie balerinos karjerą, o sulaukus 50-ies - apie naują specialybę (nebent nebeturite galimybės dirbti pagal senąją). Atrasti save ir pasijusti laimingam gali padėti ir laisvalaikio pomėgiai. Juolab tuose pačiuose socialiniuose tinkluose galima rasti bet kokios pakraipos bendraminčių ir grupių pagal interesus.

Permąstykite ir savo laimėjimus. Taip, karjeros laiptais aukštai neužkopėte, bet užauginote puikius vaikus, kurie bus tikra parama senatvėje. Jūs nesukūrėte šeimos, bet susikūrėte save: atvykę iš provincijos be jokios pagalbos tapote vadovu ir už savo uždirbtus pinigus nusipirkote butą.

Ir dar yra svarbu prisiminti, kad kai kas gyvenime viską gauna avansu, o paskui visą gyvenimą moka už likimo dovanas. O kitas iš pradžių susimoka, o antrąją gyvenimo pusę raško savo triūso vaisius.

Gali būti, kad tiesiog skiriasi jūsų ir jūsų „slaptojo varžovo" gyvenimo scenarijai? Jo kieme žolė žalesnė gali būti dar ir dėl to, kad jis ją laisto. Veikiausiai jūs tiesiog nežinote, kaip ilgai ir sunkiai jis siekė to, ko jam pavydite. O jūs tiesiog pasirinkote už tai nemokėti tokios didelės kainos.

Reklama

Ir galop, jei jau jums atrodo, kad visi kiti gyvena gerai, o jūsų gyvenime - viskas blogai, patikėkite, tie žmonės galvoja lygiai taip pat! Netikite? Paklauskite jų. Ir jie jums būtinai pasakys, kiek jūs visko turite ir kokių nepelnytų gyvenimo prizų gavote.

Žymos: gyvenimas, pavydas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Nors savižudybių skaičius Lietuvoje jau keletą metų palaipsniui mažėja, tačiau išlieka vienas...

Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo Lietuvoje nuotrauka, foto

Neįmanoma sukurti sveikų santykių su partneriu, kuris būdamas 30–40 metų mąsto...

7 psichologiškai nebrandaus asmens požymiai nuotrauka, foto

Nesveiki santykiai gadina ne tik psichinę, bet ir fizinę žmogaus sveikatą....

5 signalai, kuriais kūnas parodo, kad santykiai – nesveiki nuotrauka, foto

Socialiniai tinklai šiandien yra tapę neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Vieni juos naudoja...

Ar tėvams dera viešinti vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose? nuotrauka, foto

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centras atnaujino savo teikiamas paslaugas nuotrauka, foto

Sveikata, Per tris pastaruosius mėnesius po karantino Respublikinės Klaipėdos ligoninės Dienos chirurgijos centras...

Pasirašyta sutartis dėl dviračių tako Smiltynė-Nida sutvarkymo nuotrauka, foto

Neringa, Bendradarbiavimo sutartis tarp Neringos savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos...

Ramūno Karbauskio atmintinė abejančiam rinkėjui nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) išleido spalvotą žurnalą „Neliečiamieji". Matyt,...

Abi pirmosios ponios pasirinko mėlynas sukneles nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį vakarą į Lietuvos Prezidentūrą atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su pirmąja...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...