2019 m. vasario 19 d. 19:03 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Kaip išsaugoti laimingą santuoką: 6 paprasti patarimai

2015-05-10, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Kaip išsaugoti laimingą santuoką: 6 paprasti patarimai nuotrauka, foto

© "Fotolia" nuotr.

Virtualaus žurnalo moterims "A Cup of Jo" kūrėja Džoana Godar (Joanna Goddard), dviejų vaikų mama, pasidalijo su savo skaitytojais paprastais, tačiau vertingais principais, kurie jau daugelį metų jai pačiai padeda kurti darnius santykius šeimoje.

1. Palydėkite vienas kitą

"Mano vyras Aleksas - pelėda, o aš visada užmiegu anksti. Todėl kiekvieną vakarą Aleksas užeina į mūsų miegamąjį, atsigula šalia manęs ir mes plepame. Prisimename praėjusią dieną, pasakojame nutikusias istorijas, pasidalijame gandais, šnabždame vienas kitam švelnius žodžius. Arba kalbamės apie vaikus, aptariame svarbius klausimus, išsakome savo nerimą, baimes. Tai kur kas geriau nei pamojuoti vienas kitam ranka tarstelint "labanakt".

2. Paleiskite

"Šeimoje mes matome vienas kitą visokius: ir švytinčius iš laimės, ir mieguistus, ir sergančius, ir susikrimtusius. Ir su špinatais tarpudančiuose, ir patinusiomis akimis, ir skaudama galva po bemiegės nakties, jeigu naujagimis neleido pailsėti. Būna, kad burbame ir priekabiaujame. Jeigu jūsų mylimasis ar mylimoji dabar išgyvena tokį etapą, kad susierzina dėl kiekvienos smulkmenos, praleiskite tai pro ausis. Neaštrinkite situacijos. Neimkite giliai į širdį. Tyliai pagalvokite, kokia priežastis, ir išlikite ramūs. Kita vertus, jeigu susierzinimą išliejote jūs, - nepašykštėkite atsiprašymo ir bučinio. Padarykite tai praėjus 5 minutėms po apsižodžiavimo."

3. Būkite mandagūs vienas su kitu

"Ačiū" ir "prašau" - paprasta, bet labai svarbu. Sakykite vienas kitam komplimentus. Didžiuokitės vienas kitu. Nusišypsokite, kai vyras (žmona) įeina į kambarį. Juokitės vienas iš kito juokelių netgi tada, kai jie jau girdėti. Susitelkite į geriausias antrosios pusės savybes. Būkite tas partneris, su kuriuo malonu eiti per gyvenimą. Tai daug kartų girdėtos tiesos, bet jas lengvai pamirštame rūpesčių kupinoje kasdienybėje."

4. Kartu išbandykite ką nors nauja

"Patys nuostabiausi dalykai mūsų šeimoje vyksta tada, kai mes kartu nuveikiame ką nors nauja, nusikratydami senų taisyklių ir įpročių: kai apsilankome restorane arba muziejuje, kuriame dar nebuvome, arba kai pasiplaukiojame baidarėmis. Net ir žaidžiant stalo žaidimą galima patirti naujų įspūdžių ir sužinoti apie savo šeimos narius ką nors netikėto ir įdomaus."

5. Pabūkite atskirai

"Nuo tos dienos, kai mudu su vyru pradėjome gyventi kartu, visą laisvalaikį leisdavome tik kartu... kol vieną kartą jis man pasakė, jog - o, siaube! - norėtų dieną praleisti vienas. Aš - ekstravertė, tad visada maniau, jog tik kartu mums geriausia ir linksmiausia. Tada pamaniau, jog kuo nors supykdžiau savo vyrą, tačiau jis man paaiškino, jog nėra sukurtas lygiai taip pat kaip aš. Jam reikia pabūti vienam, kad "įkrautų savo baterijas". Dabar mes abu su malonumu praleidžiame tam tikrą laiką vienas be kito ir branginame šią nepriklausomybę. Galbūt kam nors tai joks atradimas, tačiau man buvo svarbi pamoka."

6. Sakykite "Aš tave myliu" viduryje barnio

"Laikui bėgant aš supratau keletą svarbių dalykų apie santuoką (aš ir toliau mokausi, žinoma). Pavyzdžiui, kad auklėjant vaikus tėvams reikia būti viename fronte. Kad galima pykti dėl kokių nors partnerio įpročių - tai nesusilpnins abipusės meilės. Tačiau mano vyras išmokė mane vieno stulbinamo dalyko. Kai mes pykstamės, per patį barnio įkarštį, jis staiga sako: "Aš tave myliu." Tai neįtikima. Tokie žodžiai neišsprendžia visų problemų akimirksniu, tačiau tikrai padeda pristabdyti apsukas, nugesina įkarštį ir sugrąžina prie to, kas svarbiausia."

7. Pasitikėkite

"Šįryt man vyras (jis vyresnis ir išmintingesnis už mane) pasakė: "Ilgos ir laimingos santuokos garantas ne tas, kad nieko blogo niekada nenutiks, o tas, kad jeigu nutiks kas nors blogo, mes tai išgyvensime kartu."

Žymos: santuoka

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Naujiems kalendoriniams metams prasidėjus tiek vadovai, tiek darbuotojai pradeda ruoštis metiniams veiklos...

Veiklos vertinimo pokalbis - galimybė ar katorga? nuotrauka, foto

Savo artimiesiems teikdami dovanas dažnai siekiame juos nustebinti. Tačiau psichologas Robertas Petruškevičius...

Netinkamos dovanos gali sugriauti santykius nuotrauka, foto

Dauguma jaunų tėvelių, patyrę vaikystėje gana griežto savo tėvų auklėjimo padarinius, dabar...

Pusiausvyra tarp - "galima" ir "negalima", jų paskirtis nuotrauka, foto

Kokios yra dažniausiai taikomos taktikos, pasinaudojant žmonių psichologija, įvykdyti kibernetinį nusikaltimą ir...

Neleiskite sukčiams manipuliuoti savimi nuotrauka, foto

Naujas asfaltas - trims Klaipėdos gatvėms nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiais metais ištisinė asfalto danga bus paklota Gedminų, Šermukšnių bei Jurginų gatvėse,...

Kuo M.Ivaškevičius skiriasi nuo V.Titovo? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Buvusių politinių kalinių ir tremtinių organizacijos Vilniaus apylinkės teismui apskundė Vilniaus apygardos...

Klaipėdos šviesų festivalis - kvepiantis ar prisvilęs blynas? nuotrauka, foto

Klaipėda, Savaitgalį Klaipėdą penktą kartą nušvietęs Šviesų festivalis šiemet sulaukė daugiausiai lankytojų per...

Gavo 40 pranešimų apie sudaužytus termometrus nuotrauka, foto

Sveikata, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamentas informuoja 2018...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...