2019 m. gegužės 26 d. 15:57 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Kaip įkainoti laiką? Finansinės psichologijos pagrindai

2011-04-09, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Kaip įkainoti laiką? Finansinės psichologijos pagrindai nuotrauka, foto

Civilizuotame pasaulyje jau nepakanka tvarkyti savo pajamų ir išlaidų buhalterijos: pradėkite apskaityti ir savo laiką. Taip pataria psichiatras, 27 knygų autorius Michailas Litvakas.

Ar racionaliai eikvojate laiką? Stebėkite tai viską užsirašydami į laiko buhalterijos knygą.

Suskirstykite ją į 6 skyrius. Pirmąjį skirkite sau. Antrajame surašykite savo veiklos (darbo, studijų, derybų, pažintinės veiklos) partnerius. Trečiajame fiksuokite laiką, kurį skiriate meilei, ketvirtame užrašykite, kiek laiko skiriate vaikams. Penktame - tėvams.

O šeštasis skyrius - tai jūsų psichologinis šlamštas: vadinamieji pažįstami ir pusiau draugai, tolimi giminaičiai ir t. t., su kuriais jūsų niekas nesieja.

"Nesakau, kad tai blogi žmonės, bet jums tai yra šlamštas, panašiai kaip daiktai, kurių šimtą metų jau nebenaudojate, bet vis tiek išmesti gaila. Išmeskite juos arba paverskite veiklos partneriais. Kuo mažiau liks šlamšto, tuo daugiau turėsite laiko sau", - teigia psichiatras.

Beje, vaikus ir tėvus M. Litvakas siūlo perkelti į veiklos partnerių rangą.

Kiek kainuoja jūsų laikas?

Visi mes kartojame, kad laikas - tai pinigai, tačiau retai įsigiliname į šio posakio prasmę.

Į mūsų laiką pretenduoja valstybė, viršininkai, artimieji, draugai, giminės. Jį be sąžinės graužaties vagia pašaliniai, ir dar įsižeidžia, jei bandome gintis.

Tačiau patys didžiausi savo laiko grobstytojai esame patys.

Ne visas laikas vienodai vertingas. Vertingiausias - tai jūsų laisvalaikis. Tai didis žmonijos laimėjimas. Senovėje žmonės (ir dabartiniai gyvūnai) visą savo laiką skyrė tam, kad prasimaitintų ir apsigintų nuo priešų. Civilizacija žmogui leido įgyti laisvo laiko. Tie, kurie jį panaudojo tinkamai, tapdavo išminčiais, išradėjais, rašytojais, naujų vertybių kūrėjais.

Deja, beveik visi žmonės, kurie pateko į sunkią padėtį, ten pateko tik todėl, kad galvojo ne kaip panaudoti savo laisvą laiką, o kaip jį prastumti.

Kiek kainuoja jūsų laikas? Kiekvienas gausite vis kitokį skaičių - jis priklauso nuo jūsų planų, siekių, svajonių.

Įkainokite savo laiką remdamiesi ne dabartiniu atlygiu, o tuo, kurį jūs norite uždirbti. O dabar pradėkite skaičiuoti prarastus pinigus...

Skaičiuojame nuostolius

Praleidę 5 valandas naktiniame klube (pridėkite ir pasiruošimo laiką), jūs patiriate didžiulį piniginį nuostolį. Todėl, kad tuo metu jūsų kvalifikacija neauga, ir jūs nutolinate tą momentą, kai gausite norimą atlygį.

Naujieji metai - tai dvi savaitės, jeigu ne mėnuo, prieššventinės suirutės, ir pati šventė su visomis nereikalingomis kalbomis - jums atneša taip pat konkretų piniginį nuostolį. O kur dar nuostoliai dėl komplikacijų - konfliktų ir sveikatos sutrikimo?

Gimtadieniai, vestuvės ir krūva visokių kitokių švenčių, iš kurių gėdingiausia - kovo 8-oji (gražiai elgtis su moterimis reikia kasdien), - visa tai laiko (pinigų) švaistymo būdai. Jeigu jūs gyvenate nuo šventės iki šventės, vadinasi, esate iš tų nelaimingų žmonių, kurių gyvenimas nuobodus ir nykus.

O kur dar plepėjimas su draugėmis, lošimas kortomis, kiurksojimas prie televizoriaus, kompiuteriniai žaidimai (pavojingi tuo, kad įtraukia protingus žmones, o pasekmės tokios pat kaip narkomanijos)...

Ko verti jūsų įgūdžiai?

Jeigu nori stovėti vietoje, turi visą laiką eiti į priekį. Juk pasaulis nestovi - jis juda pirmyn. O jeigu nori būti priekyje, turi eiti dukart greičiau. Šią mintį suformulavo L. Carroll pasakoje "Alisa stebuklų šalyje".

Nori gyventi dabartyje - darbuokis ateičiai.

Graikų filosofas sakė: "Viską, ką turiu, nešuosi su savimi". Jis turėjo galvoje įgūdžius. Jeigu jūsų įgūdžiai negarantuoja jums gero atlygio, tai vadinasi, jūsų įgūdžiai nepakankami.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Dažnai yra girdima, kad lietuviai yra labai darbštūs žmonės, kai kurie net...

Darboholizmas - teigiamas ar neigiamas reiškinys? nuotrauka, foto

Visų galų meistras - tai daugelį vyrų vienijanti savybė. Ar tai būtų...

Perdėtas vyrų pasitikėjimas savimi turi įtakos nelaimingiems atsitikimams nuotrauka, foto

"Jaunimo linija" per parą sulaukia per 17 skambučių žmonių, kurie sako, kad...

Pokalbiais iš širdies gelbėja gyvybes nuotrauka, foto

Klaipėdoje - bemotorių transporto priemonių festivalis nuotrauka, foto

Sportas, Sekmadienį Klaipėdos centre Herkaus Manto gatve riedėjo ir Vasaros estradoje šventę tęsia...

Jubiliejinis Birutės Petrikytės koncertas baigėsi skandalu nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Penktadienio vakarą Palangos koncertų salėje įvykęs jubiliejinis dainininkės Birutės Petrikytės koncertas „Su...

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Dviese spardė jaunuolį

Ką slepia J.P.Sartro nuotrauka Nidoje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šią savaitę Vilniuje pristatytas šeštasis Neringos kultūros almanachas „Dorė“ sukėlė aštrią diskusiją....

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...